Строительство »

Чи можуть звільнити вагітну на випробувальному терміні

 1. Переваги вагітних жінок у праці
 2. законодавчі нюанси
 3. Звільнення на випробувальному терміні при вагітності
 4. Якщо факт розкрився під час випробування
 5. Керівника за рішенням установчої ради
 6. При порушенні дисципліни і незадовільному проходженні випробувального терміну
 7. Дивіться відео про права жінок з дітьми
 8. за скорочення
 9. По згоді сторін
 10. За власним бажанням

Ні для кого не секрет, що розмір декретній виплати залежить від заробітку вагітної. Тому кожна жінка намагається влаштуватися на роботу в цей період.

Роботодавці не зустрічають таких дам з відкритими обіймами, адже необхідно буде незабаром знову шукати на дану посаду кандидата зі збереженням місця за новоспеченої мамою. Але і відмовити в працевлаштуванні не мають права за законом. Які пільги покладені вагітної, які умови праці їй повинні бути створені і як чинити, якщо порушуються права жінки під час випробувального терміну і подальшій роботі?

Переваги вагітних жінок у праці

Загальноприйняті правила і привілеї

Загальноприйняті правила і привілеї

Коли жінці стає відомо про вагітність, вона отримує багато переваг, обумовлених законодавством.

Це такі привілеї:

 • Згідно пред'явленої довідки з жіночої консультації, вагітна повинна виконувати меншу норму роботи.
 • Повинна бути переведена з ділянки з несприятливими виробничими факторами на той, де немає загрози її здоров'ю. Розмір середньої плати за попереднім місцем зберігається.
 • Жінка має право на більшу кількість перерв, які залишаються оплачуваними.
 • При виявленні бажання, працівниця може перейти на графік неповного робочого дня. Зарплата буде нараховуватися за кількістю відпрацьованого часу. Право на тарифну відпустку зберігається.

Оскільки основна вимога - зберегти здоров'я собі і малюкові, керівникам варто змінити умови праці для співробітниці.

Підставою може послужити один з наступних фактів:

 • Якщо її діяльність полягає в зануренні під землю.
 • Передбачено піднімання важких предметів.
 • Проведення понад 3 годин за ПК.
 • Тривале сидяче або стояче положення.
 • Є контакт з іонізуючим випромінюванням або хімічними засобами.
 • Якщо приміщення гучне і задушливе, з порушеним рівнем вологості.
 • Необхідні поїздки у відрядження.
 • Робота виконується вночі (з 22-ї години).

За жінкою залишається право на понаднормові норми виконання роботи, якщо дозволяє стан здоров'я.

Також вона може зажадати змінити графік, який їй не підходить. Написавши заяву, вагітна має можливість проходити всі медогляди в робочий час.

законодавчі нюанси

За Трудовим кодексом вагітну працівницю не мають права звільняти, незважаючи ні на які обставини (навіть при прогули і невиконанні своїх прямих обов'язків).

Позбавлення співробітниці робочого місця не дозволено і в тому випадку, коли начальство не знало про її стан.

В судовому порядку вагітну буде відновлено на посаді. Багато хто не знає своїх прав, тому вони залишаються ущемленими. Але є певний порядок правомірних дій, завдяки яким працівниця може відстояти свою правоту і залучити керівника до відповідальності.

 • Щоб отримати будь-які пільги, необхідно подати офіційну заяву з проханням про призначення таких в адміністрацію. Наприклад, при бажанні перейти на індивідуальний графік роботи, слід вказувати розклад, яке буде зручним майбутній мамі. Повинно бути два примірники: один залишається керівнику, а другий, як гарантія, - вагітної.
 • При відмові в наданні пільги можна звернутися до відповідних інстанцій. Розгляд скарги можливо в Державній інспекції з охорони праці або в органах прокуратури. Слід із заявою подати і довідку, що підтверджує вагітність.
 • Крайній захід - подача позову до суду. Майте на увазі, що трудові спори розглядаються не пізніше 3 місяців від моменту порушення прав.

Звільнення на випробувальному терміні при вагітності

По закону

По закону

Чи можна звільнити вагітну, якщо керівник знає про її стан? Трудовим кодексом РФ передбачена захист прав майбутніх мам і в період випробувального терміну. Це 261, 70 і 64 статті, в яких вказані особливості прийняття на роботу і звільнення.

Підприємці з задоволенням встановлюють випробувальні терміни для працівників. Це дає можливість звільнити протягом 3 днів ту людину, яка не підходить для виконання посадових обов'язків з яких-небудь причин. В іншому випадку доведеться діяти відповідно до 81 статті при звільненні, або очікувати, коли закінчиться термін дії трудового договору.

Вагітна отримує ряд переваг від випробувального терміну, який встановлюється максимум на 3 місяці, а в окремих випадках - півроку.

При наданні довідки з жіночої консультації, жінка має можливість приступити до роботи без випробування по виданим наказом роботодавця, а відмовити в підписанні трудового договору він не має права. Якщо жінка не повідомила і не надала доказів свого становища при прийнятті на посаду і встановлення випробувального періоду, відповідальності керівник нести не буде.

Якщо факт розкрився під час випробування

Якщо факт розкрився під час випробування

У тому випадку, якщо жінка завагітніла або дізналася про своє становище під час випробувального терміну, їй необхідно принести підтверджує довідку в адміністрацію, тоді звільнення буде неможливим, а випробувальний термін буде скасований.

По крайней мере, через вагітність законодавчо роботодавець на позбавлення роботи співробітниці до пологів не має права.

Хоча, звичайно, власники підприємства знаходять аргументи, як звільнити вагітну жінку.

Якщо жінку спіткала така доля, вона може звернутися до уповноважених органів. Вони стануть на сторону потерпілої, заново на посади в примусовому порядку і залучать керівника до відповідальності.

Існує один нюанс: необхідно довести (залучаючи свідків і надаючи документи), що причиною провалу випробування стала саме вагітність.

Хто підходить на посаду і відповідає вимогам організації, вирішує роботодавець, але за статтею 77 Трудового кодексу, але звільнення вагітної робітниці буде вважатися здійсненим за ініціативою керівника.

Керівника за рішенням установчої ради

Керівника за рішенням установчої ради

Чи можуть звільнити жінку, що займає керівну посаду при розкритті факту вагітності? Також немає!

Один представник акціонерного товариства підписує трудовий договір з генеральним директором, як і з будь-яким іншим співробітником компанії. Тому і розривати його цілком можливо. Особливості звільнення керівника розглянуті в статті 278 ТК. Але втратити своє місце роботи такий важливий працівник може тільки в деяких ситуаціях, які передбачені законодавством. Вагітність до них не відноситься.

Якщо жінка в положенні згодна залишити керівний пост, тоді підписується договір про розірвання радою засновників або їх представником.

Потім здійснюється виплата вихідної допомоги в розмірі трикратної величини місячної заробітної плати (стаття 279).

При порушенні дисципліни і незадовільному проходженні випробувального терміну

При порушенні дисципліни і незадовільному проходженні випробувального терміну

У статті 81 прописані причини, за якими можуть звільнити співробітника:

 • за прогули;
 • у разі дисциплінарних порушень;
 • при невиконанні обов'язків;
 • при деяких інших аспектах.

Але ні в одному пункті не обмовляється, що це стосується вагітних робітниць. Навпаки, стаття 361 виключає таку ситуацію. Єдине, що під силу роботодавцю при порушенні дисципліни - накласти стягнення у вигляді зауваження чи догани, не оплатити прогулятися час і т.п.

Звільнення виключено!

В незалежності від того, знав при прийомі на випробувальний термін чи ні про вагітність роботодавець, чи була жінка вже в положенні або завагітніла після влаштування на роботу, звільнити її з причини, що випробування не пройдено, не можна.

Часто підприємець вказує причину відмови - невідповідність тим вимогам, які необхідні для виконання обов'язків. Підтверджує права випробуваної стаття 71. Залякування керівника про створення неприйнятних умов жінці в цікавому положенні не обгрунтовані, і такі представники можуть понести кримінальну відповідальність.

Дивіться відео про права жінок з дітьми

Чи є можливість звільнити в такій ситуації?

При ліквідації підприємства

У тому випадку, якщо організація припиняє своє існування і оголосить про банкрутство, звільнення вагітної можливо (стаття 61). Йдеться про повну ліквідацію, а не про перехід прав та обов'язків іншій особі. Співробітниця повинна бути повідомлена своєчасно. Роботодавець зобов'язаний попередити жінку за два місяці.

До того ж, здійснюється виплата вихідної допомоги в розмірі середньої заробітної плати за місяць, і ще належить посібник до працевлаштування працівника протягом 1 місяця.

Вагітна може бути звільнена, якщо вона працює і в представництві або філії юридичної особи чи іншому підрозділі, які знаходяться в іншому регіоні (стаття 81 Ч. 4).

Це виняток, яке дозволяє розірвати трудовий договір не тільки при припиненні діяльності підприємства, але і його філії, що не має работодательной можливості, і працює в рамках доручення. Це зручно юридичній особі, оскільки на нього не покладається обов'язок працевлаштувати персонал ліквідованого підприємства.

за скорочення

за скорочення

Скороченням штату називають і ліквідацію посади зі штатного розпису. Позбавлення роботи вагітної неможливо і в такому випадку.

Роботодавцем повинна бути запропонована інша вакансія в фірмі, нехай навіть нижче, яка підійде за станом здоров'я жінки.

Заробіток також може бути іншим. Найчастіше справи йдуть таким чином, що запропонований варіант жінку не влаштовує, якщо з керівної посади пропонується посаду прибиральниці, і вона вирішує звільнитися за власним бажанням.

По згоді сторін

По згоді сторін

Нерідко роботодавці знаходять такий варіант, як звільнити співробітницю: підписують угоду сторін (стаття 77 Ч.1).

Керівник і працівниця можуть розірвати трудовий договір (терміновий в тому числі) в будь-який час, яке визначили боку.

Згідно із законом не передбачені ніякі процедури: не потрібно попередження про звільнення, виплат вихідної допомоги). Здійснюється визначення останнього робочого дня, видача трудової книжки і розрахунок.

Але жінка має можливість оскаржити таке рішення в судовому порядку. І при доказі виявлення тиску (що зробити не так просто) з боку керівника, зможе повернутися на своє місце.

І при доказі виявлення тиску (що зробити не так просто) з боку керівника, зможе повернутися на своє місце

Жінки - кращі кандидати для роботи в сфері обслуговування. дивіться бізнес-план клінінгової компанії.

Заборгованість ІП з податків легко перевірити. способи в статті.

Депонована зарплата повинна дочекатися адресата. проведення дивіться тут.

За власним бажанням

На підставі ст. 77 ч. 3 Трудового кодексу, вагітна співробітниця підприємства може звільнитися за власним бажанням. Дана процедура повинна проводитися, дотримуючись ст. 80. Подається за два тижні до останнього робочого дня заяву в адміністрацію, якщо не прописані інші умови в законодавстві. Відлік роблять з наступного дня після підписання документа.

Роботодавцем буде розірвано трудовий договір, якщо робота неможлива на увазі зарахування співробітниці в один з освітніх установ, або якщо порушений керівником закон і умови нормативно-правових, локальних актів.

За жінкою залишається право в будь-який момент протягом цих двох тижнів скасувати своє рішення. Вона не буде звільнена, якщо ще не запросили (з письмовим підтвердженням) працівника на займану посаду, оскільки по законодавчим актам йому відмовити в прийомі на роботу не можуть.

Роботодавець може надати відпустку, після якого вирішити питання зі звільненням. У таких випадках існує ймовірність виникнення проблем у підприємця, якщо прийде час відпустки за родами. Тоді буде закріплено місце за жінкою, оплачено листок про тимчасову непрацездатність, який надасть співробітниця.

Хоча часто виникають проблеми з працевлаштуванням і звільненням вагітної жінки, закон стоїть на боці майбутньої мами, і відстояти свою правоту завжди можна через суд. Вже будьте впевнені, що органи відновлять робітницю на посаді. В незалежності від того, коли настала вагітність (до встановлення випробувального терміну або під час), співробітниця фірми може приступати до виконання посадових обов'язків без випробування. А підкованість в цьому питанні допоможе уникнути неприємних нюансів.

Які пільги покладені вагітної, які умови праці їй повинні бути створені і як чинити, якщо порушуються права жінки під час випробувального терміну і подальшій роботі?