Строительство »

Ванкувер

Канада, як відомо, відрізняється найбільшою українською діаспорою. Тобто в цій країні найбільше число емігрантів саме з України. І Ванкувер в цьому відношенні не виключення, а скоріше навпаки. У цьому місті живуть кілька емігрантів з Києва - особисто знайомих мені або знайомих моїх знайомих. Бажаючи дізнатися більше про те місце, куди поїхала недавно одна київська художниця, моя добра приятелька, я вирішила трохи навести довідки про це місце. Ось що пише про Ванкувері вікіпедія:

Ванкувер (англ. Vancouver) - місто на західному узбережжі Канади, найбільший населений пункт провінції Британська Колумбія і третє за величиною в Канаді.

У 2010 році в Ванкувері проводилися XXI зимові Олімпійські ігри.

Дослідницька група Economist Intelligence Unit (EIU) британського видання The Economist тричі - в 2005, 2007, 2009 роках привласнювала Ванкуверу звання «кращого міста Землі», у 2011 році це звання отримав Мельбурн.

Населення самого міста - 603 502 чол. (На 2011 рік), але у Великому Ванкувері (Greater Vancouver), якщо враховувати більш 20 передмість, проживає понад 2,3 млн чол. Великий Ванкувер також часто називають Лоуер Мейнленд (Lower Mainland), тобто Нижня велика земля, маючи на увазі його розташування на узбережжі (на відміну від острова Ванкувер, де знаходиться столиця провінції м Вікторія). Разом з іншими сусідніми муніципалітетами Ванкувер входить до ради Greater Vancouver Regional District (GVRD).

За наявними історичними даними, Ванкувер своїми «корінням» сягає в далеке минуле:

Щедра екологічна система на місці нинішнього Ванкувера, багата рослинним і тваринним світом, забезпечувала їжею і матеріалами людей протягом більш 10000 років. Перше відоме поселення в гирлі річки Фрейзер було засновано близько 3000 років тому під назвою Масква (Musqueam), що означало «люди трави». Під час перших контактів європейців з аборигенами тут знаходилося вже кілька сіл племен Масква і Скваміш.

Канадське узбережжі Тихого океану було досліджено Джеймсом Куком в 1778 році, який вивчив північно-західний берег від острова Ванкувер до Аляски.

Історія міста починається взимку 1824 року, коли компанія Гудзонової затоки встановила кілька тихоокеанських форпостів для торгівлі хутром. Група з 40 осіб на чолі з Джеймса Макміллана (James McMillan) вибрала місце в долині річки Фрейзер - нинішній район Ленглі (Langley) - де через кілька місяців став зводитися форт. Це була 27 липня 1827 року - що можна умовно вважати датою заснування міста.

Це була 27 липня 1827 року - що можна умовно вважати датою заснування міста

Ванкувера, панорама, 1898 рік

Великий Ванкувер - так ще називають місто з його практично необмеженими муніципалітетами - розташований в гирлі річки Фрейзер на обох берегах довгого затоки Баррард.

Безліч величних сучасних мостів з'єднують різні частини міста через затоку і річку з її рукавами.

Ділова частина міста повідомляється з північними округами знаменитим мостом Левові Ворота (Lions Gate Bridge) (довжина 516 м). І, хоча при в'їзді на міст стоять 2 левові скульптури, міст названий на честь двох вражаючих і неповторних піків Левиної гори, що нагадують голови морських левів і домінуючих над північною частиною Ванкувера і всієї долиною. З усіх боків Ванкувер оточений гірськими вершинами покритими високостовбурними хвойними лісами: Береговим хребтом з півночі і сходу, високою (3285 м) горою Бейкер з півдня за американською кордоном і підноситься над блакиттю протоки в гарну погоду гірським хребтом острова Ванкувер. Багато вершини круглий рік одягнені в білі снігові шапки, ошатно контрастують зі сліпучою блакиттю неба.

Найвідоміший міський парк «Стенлі».

Він був закладений на вдаються до затоки півострові ще в 1886 році (перший рік існування міста), коли навколо піднімалися густі первозданні ліси. Зараз парк «Стенлі» і його приморська набережна - улюблене місце відпочинку городян і туристів. Тут знаходиться великий океанаріум з дресированими дельфінами, басейни з колекціями риб і земноводних, зоопарк, збори яскравих індіанських тотемів, розміщених під відкритим небом.

Інший парк - королеви Єлизавети - відомий своїм ботанічним садом. Ботанічний сад Ван Дусена розташований в центрі міста.

Рослинний світ в районі Ванкувера спочатку був представлений помірно вологими лісами, що складаються з хвойних порід і розкиданих районів зростання клена і вільхи, а також великими заболоченими територіями. Хвойні породи були особливо поширені в прибережних районах Британської Колумбії.

Багато рослин і дерева, що ростуть по всьому Ванкуверу, завозилися з різних частин континенту і навіть зі Східної Азії через Тихий океан. У місті ростуть різні види пальм і велика кількість інших екзотичних рослин, такі як Араукария чилійська, Японський клен, Магнолія, Азалія і Рододендрон. Деякі Рододендрони виростають до величезних розмірів, як і інші види привезені з районів з більш суворим кліматом. Уздовж багатьох вулиць ростуть різні сорти Сакури, подаровані місту Японським урядом в 1930-і роки.

Клімат Ванкувера помірний, теплий. Опадів випадає багато, крім літніх місяців. Зима м'яка і дощова. Літні місяці, як правило, досить сухі і теплі, в липні-серпні помірна посуха. Решту часу року, навпаки, багато опадами, особливо період з жовтня по березень.

У складі не численний корінного населення Ванкувера переважають англо-канадці. У той же час м'який теплий клімат, надзвичайно приємне поєднання високогірних і приморських ландшафтів, транспортне забезпечення, комфортні умови проживання приваблюють сюди все більший потік емігрантів і іммігрантів.

З економічної точки зору Ванкувер є одним з найбільших промислових центрів країни. Порт міста - найбільший в Канаді і найбільш диверсифікований, з торговим оборотом понад 75 млрд. Канадських доларів на рік. Діяльність порту додає 10,5 млрд доларів США до ВВП і $ 22 млрд доларів США у вигляді економічних результатів. У Ванкувері також розташовуються штаб-квартири лесозаготавлівающіх і гірничодобувних компаній. В останні роки, місто стає все більш важливим центром з розробки програмного забезпечення, біотехнологій, а також динамічно розвивається кіноіндустрії. Мальовниче розташування Ванкувера робить його одним з головних місць для туризму.

Туристи відвідують садочки міста, Стенлі Парк, парк королеви Єлизавети, VanDusen і гори, океан, ліси і парки, що оточують місто. Щороку більше мільйона чоловік проїжджають через Ванкувер на круїзних судах, часто йдуть на Аляску.

Ось такий він, далекий і прекрасний Ванкувер.

І наостанок кілька фото, надіслані моєї доброї знайомої - художницею Лілією Камнєва.

І наостанок кілька фото, надіслані моєї доброї знайомої - художницею Лілією Камнєва

І сама Лиличка, відображена її чоловіком при народженні дня в її День народження :).

І сама Лиличка, відображена її чоловіком при народженні дня в її День народження :)