Строительство »

ФСБ шукає мільярди в металобрухті

У Петербурзі, Москві, Самарі, Саранську - десятки обшуків у експортерів металобрухту. Їм закидають 200 млн незаконного ПДВ з перспективами на 3 млрд. Лом йшов до Шотландії за вказівками з Ізраїлю. У Петербурзі, Москві, Самарі, Саранську - десятки обшуків у експортерів металобрухту

Trend / Євген Асмолов / ДП

Співробітники Слідчого комітету і УФСБ Петербурга вранці 27 жовтня розпочали проводити скоординовані заходи в чотирьох містах Росії. У місті на Неві вони одночасно увійшли в вісім адрес, а в Москві, Самарі, Саранську обшуки почалися ще в десятці підприємств . Всього в операції задіяно більше сотні правоохоронців - 70 оперативників Служби економічної безпеки УФСБ, 20 спецназівців «Граду» і 20 слідчих Слідчого комітету Петербурга.

За інформацією «Фонтанки», кримінальну справу по шахрайству в особливо великому розмірі стосується епізоду про незаконне відшкодування ПДВ на суму в 200 мільйонів рублів після поставки влітку 2014 року шотландської компанії алюмінієвих виробів. В народі - чушок. За даними «Фонтанки», розслідування почалося після камеральної перевірки податкової інспекції №8 Адміралтейського району.

Що стосується Петербурга, то обшуки йдуть в офісах компанії ЗАТ «Базис» і в квартирі його власника і генерального директора Владислава Глумова. Також в офісі компанії ТОВ «Російські алюмінієві диски», де, до речі, працює дружина Глумова. Акція торкнулася приміщення бізнес-центру «Матисов острів» на вулиці Олександра Блока, 5, в Адміралтейському районі і квартиру на Крестовському острові петербурзького підприємця Якова Цейтліна, власника шотландського офшору TBS Enterprises, на чию адресу і експортувався метал. Більшість фігурантів справи - вихідці з Самари.

Власником ЗАТ «Базис» є петербурзьке ВАТ «Фольгопрокатний завод», створене самарськими бізнесменами, що займаються виробництвом металевих сплавів і виробів. Власником ТОВ «Російські алюмінієві диски», яке має в Петербурзі два магазини з продажу дисків для автомашин, є Самари ТОВ «Торговий дім« Цветмет ». У цій компанії, в Самарі, також проходить обшук. До недавнього часу власником цього підприємства були діти відомого гравця на цьому ринку Якова Цейтліна. Слідчі дії також проходять в Саранську, де розташовані афілійовані з фігурантами підприємства.

Шотландська фірма TBS Enterprises, а також її кіпрський аналог з такою ж назвою фігурують серед власників або засновників ВАТ «Фольгопрокатний завод», ЗАТ «Цветметсервіс», ТОВ «Цветметобработка», ЗАТ «Завод" Російські алюмінієві диски "», які, по суті, належать одним і тим же людям.

«Фонтанка» дізналася, що в останні роки практично всі фірми, що належать цим бізнесменам, судилися з податковою службою з будь-якого приводу. Є серед них і історії, пов'язані з відшкодуванням ПДВ. Наприклад, Фольгопрокатний завод поставляв шотландської фірмі TBS Enterprises алюмінієві вироби, а потім пред'являв в ФНС податкові відрахування. Однак отримував він відшкодування ПДВ не завжди. У 2008 році, наприклад, коли завод хотів відшкодувати ПДВ за експорт 1,7 тис. Тонн сплавів на суму $ 7,2 тис., Підприємству відмовили. Завод спільно з підконтрольною йому фірмою «ТД« Цветмет »закуповували алюміній у стороннього підприємства« Промислове лиття », проте податкова служба з'ясувала, що воно не могло зробити такий обсяг продукції, оскільки знаходилося в стадії ліквідації і діяльності не вело.

Аналогічна історія була з фірмою ЗАТ «Базис» в 2011 році, яка експортувала алюміній цієї ж шотландської компанії TBS Enterprises. Податкова служба з'ясувала, що виробники алюмінію, зазначені в митних деклараціях, не мали права займатися його виробництвом, а ланцюжок фірм, пов'язаних з «Базисом», які купували один у одного метал і переправляли його за кордон, робили це тільки на папері. Тоді було встановлено, що «виробники товару, відображені в вантажних митних деклараціях (ВМД), не могли і не виробляли товар, реалізований в подальшому ТОВ« ТД "Цветмет" ».

Інспекцією встановлено відсутність факту виробництва і випуску виробниками продукції, яка заявлена ​​в ВМД, а також рух товару, виходячи з документів, представлених ЗАТ «Базис», не відповідає фактичному руху товару »(цитата з рішення арбітражного суду).

Як розповіли «Фонтанці» в Слідчому комітеті, «вся хитрість схеми, яку ми пред'являємо, полягає в сертифікатах на вироби. А сенс в грі слів. Наприклад, в сертифікаті товару зазначено найменування «К-5», тобто цей виріб. Але якщо дивитися склад сплаву, то з'ясовується, що це лом, а значить, відшкодування ПДВ взагалі не передбачено ».

- Схема ця працювала з 2010 року, за цей період було відшкодовано понад три мільярди рублів, - розповів нам в телефонній розмові один з безпосередніх учасників процесу.

Що стосується Якова Цейтліна, то наслідок його вважає організатором схеми. Незважаючи на те, що в його квартиру 27 жовтня з'явилися оперативники ФСБ, вони його застати не сподівалися. Він знаходиться в Ізраїлі вже кілька років, а його хочуть бачити силовики Петербурга близько чотирьох років по старому, призупинення кримінальної справи з тієї ж кваліфікацією "шахрайство в особливо великому розмірі" за тим же незаконному поверненню ПДВ.

За даними «Фонтанки», до вечора може бути затриманий перший після Цейтліна в цій бізнес-схемою - 42-річний Владислав Глумов, генеральний директор ЗАТ «Базис».

Євген Вишенков,
Олександр Аликин,
«Фонтанка.ру»


© Фонтанка.Ру