Строительство »

Вулиця Баумана

розташована в Жовтневому та Залізничному районах Красноярська.

Орієнтир - «Вільний».

Історія Історія

За рішенням виконкому Красноярського міськради № 123 від 29.03.1955г. названа на честь Миколи Ернестовича Баумана (1873-1905), російського революціонера, діяча більшовицького крила РСДРП.

Микола Бауман був перетворений радянською пропагандою в культову фігуру. Кілька десятиліть цілий район Москви називався бауманская, його ім'ям назвали вулиці, один з кращих технічних вузів світу, станцію метро і т.д.

опис

Вулиця Баумана проходить неподалік від великих транспортних магістралей міста, таких як проспект Вільний і вулиця Копилова. Незважаючи на те, що цю вулицю автомобілісти використовують в години пік як об'їзну, вона відноситься до одних з найзатишніших і «зелених» місць Красноярська.

Парна сторона вулиці забудована «сталінськими» будинками, які були побудовані для працівників телевізорних заводу в 1950-х роках. На протилежному боці - велика частина вулиці є кордоном парку «Троя» , І тут же розташований один з найпрестижніших житлових комплексів Красноярська «Парковий».

На ділянці вулиці, розташованому між вулицею Мечникова і проспектом Вільний, в 2013р. ввели в експлуатацію десятиповерховий цегляний будинок № 25. У ньому розташовані квартири класу «економ», мають стандартну планування: 1 кімнатні - 36 кв.м., 2-х кімнатні - 49 кв.м., 3-х кімнатні - 69 кв. м.

Цікавий факт

Першими володарями газових плит в Красноярську стали жителі вулиці Баумана. Газ в їх будинку встановили в грудні 1961. Це стало своєрідним новорічним подарунком городянам від міської влади.