Строительство »

Зупинити екологічний свавілля Батуріної

Зупинити екологічний свавілля Батуріної

Зупинити екологічний свавілля БатуріноїНа фото: Схоже, глава "Інтеко" Олена Батуріна має намір ґрунтовно загидити екологію Веневського району

Жителі Веневського району звернулися з листом на захист річки Осетер, на березі якої ЗАТ "ІНТЕКО" планує розмістити шкідливе виробництво


Зі ЗМІ нам стало відомо, що в Веневском районі Тульської області, на річці Осетер, в районі сіл Ісакова, Харіна і села Соколівки ЗАТ «ІНТЕКО» (президент пані Батуріна) планує звести на землях сільгосппризначення цементний завод з об'ємом виробництва 4,6 мільйона тонн на рік на тисячу робочих місць.

Ми, жителі сіл Ісакова, Харіна, щучого, сіл Соколівки і причалів, категорично проти цього будівництва.

По-перше, на землях, де хочуть звести цементний завод, розташовуються стародавні, широко відомі в наукових колах Щучьінское городище, два поселення XII - XIV ст. і три поселення раннього залізного віку. Всі ці давньоруські пам'ятки федерального значення мають величезну наукову і культурну цінність і охороняються законом.

По-друге, в урочищі Кам'яна Гора (або Харінская млин), в кілометрі від майбутніх розробок, знаходиться природоохоронна зона з унікальною для наших місць флорою. Там в дикій природі ростуть ковила, іриси, нарциси, вероніка і інші рідкісні рослини. Долина Осетра біля Ісакова, щучого, причали здавна вважається найкрасивішим місцем в Веневском районі.

По-третє, ми, корінні жителі названих населених пунктів, дачники, які приїжджають сюди в літні місяці з великих промислових центрів і живуть тут постійно, пишаємося відмінною екологією і прекрасною природою цих незайманих місць. Городяни їдуть сюди, вкладають чималі кошти в будівництво своїх будинків, щоб дихати чистим повітрям, а не цементним пилом, щоб харчуватися екологічно чистими овочами та фруктами, вирощеними власноруч, щоб насолоджуватися чудовими видами долини осетра, а не бачити перед собою промислового монстра.

По-четверте, в півтора кілометрах від передбачуваної будівництва, в селі Щучому, в колишній садибі Софії Смідович розкинувся найстаріший в області Веневском психоневрологічний інтернат на 115 хворих, інвалідів дитинства. Психічно хворим людям потрібне свіже повітря, тиша, чисті городи і пасовища для випасу худоби з підсобного господарства. Цей будинок-інтернат забезпечує нам робочі місця, а в обіцяні батуринські робочі місця і дешеве житло ми не віримо.

Ми, жителі сіл Ісакова, Харіна, щучого, сіл Соколівки і причалів, вимагаємо незалежної археологічної та екологічної експертизи та об'єктивної оцінки ситуації. Ми сподіваємося на патріотизм російських людей, кому небайдужа доля унікального куточка на берегах Осетра і Низівка, на гуманне, а не варварське ставлення до наших рідних красот.


Коментарі Тульских PRяніков
Коментарі Тульских PRяніков    Не випадково пані Батуріна приїжджала до Дудці
Не випадково пані Батуріна приїжджала до Дудці. Єдиною метою її візиту було отримання згоди на переклад сільгоспземель, задешево, а можливо, обманом скуплених у жителів району, в категорію промислових. Тепер, схоже, угода відбулася. Губернатор підпише постанову, і почнуться роботи з проектування брудного підприємства майже в єдиному районі Тульської області, яка не загиджений промисловими викидами. Добувати вапняк ЗАТ "Інтеко", схоже, буде не тільки на 600 га Веневском землі, а по всій тій країні. Протистояти чергового екологічного беззаконню веневци поодинці не зможуть. Залишається надія на нас, Туляков. На тих, кому не байдуже, яку природу ми залишимо нашим дітям і онукам. Тульські PRянікі стежитимуть за ситуацією і надалі публікувати матеріали на захист екології Веневського району.

Закрут річки Осетер, вид на "Кам'яну гору" біля села Соколівка. Фото з сайту Веневском повіт
На ці красиві місця поклала око Олена Батурина