Строительство »

Купівля будинку за материнський капітал

Використання сімейного капіталу на поліпшення умов проживання займає перше місце серед інших способів витрати коштів держпідтримки Використання сімейного капіталу на поліпшення умов проживання займає перше місце серед інших способів витрати коштів держпідтримки. Законом дозволено задіяти його як із залученням позикових грошей, так і з власними накопиченнями. В останньому випадку необхідно почекати до 3-х років починаючи з дня виникнення прав використовувати кошти, виділені на держпідтримку.

У цій статті ми розглянемо способи покупки будинку по материнському капіталу.

Купівля будинку з материнським капіталом: іпотека

Основна маса угод по покупці квартир і будинків через материнський капітал проходять якраз із задіянням іпотечних коштів.

Для початку потрібно підібрати варіант. Майбутнє житло повинно бути придатним для проживання, тому підійдуть об'єкти тільки з проведеними інженерними комунікаціями. Також слід врахувати, що більшість фінансових установ не пропустить до угоди об'єкти з дерева.

Коли будинок обраний, можливі 2 способи застосування сімейного капіталу: Коли будинок обраний, можливі 2 способи застосування сімейного капіталу:

• Оформлення позики з подальшим зменшенням боргу в рахунок МК;

• Отримання кредитних коштів під материнський капітал для початкового внеску.

Перший спосіб вважається найбільш надійним, простим і вигідним. По ньому всі документи оформляються за стандартною іпотечної схемою. Після реєстрації угоди в Регпалате власник звертається в ПФ і переказує кошти в рахунок основного боргу.

Другий варіант використовується рідше, так як процентна ставка за таким видом іпотеки вище, ніж в першому випадку. Також буде потрібно оформляти два кредити - іпотека на материнський капітал і займ. Це викликано тим, що сертифікат не є грошима, він дає право отримати виплату, яке виникне тільки після реєстрації угоди.

Купівля будинків за материнський капітал

для   покупки будинків   під материнський капітал із залученням власних коштів потрібно: для покупки будинків під материнський капітал із залученням власних коштів потрібно:

1. Підібрати об'єкт.

2. Підготувати документи в ПФ. Документація по дому здається на перевірку. Також в цей час пишеться заява на розпорядження МК.

3. Реєстрація угоди. Коли буде отримано позитивну відповідь від ПФ потрібно зареєструвати угоду в Регпалате.

4. Обтяження. Об'єкт зареєструють з обтяженням, так як частина виплати, яка припадає на сімейний капітал буде переведена на рахунок продавця через 2 місяці з дня подачі заяви (покупцем на розпорядження МК) в ПФ.

Після повного розрахунку можна повторно звернутися в регпалати і зняти обтяження.