Строительство »

Батурин влучив у сімейний капкан

Гагарінський районний суд Москви визнав бізнесмена Віктора Батуріна винним в шахрайстві в особливо великому розмірі. Сам бізнесмен свою провину не визнав, його адвокати оскаржуватимуть рішення суду. При цьому Батурин звинувачує у всьому свою сестру Олену Батурину. Власне, версія про якийсь там "сімейної помсти" звучала в ЗМІ досить давно. Гагарінський районний суд Москви визнав бізнесмена Віктора Батуріна винним в шахрайстві в особливо великому розмірі

За даними слідства, у вересні 2011 року Батурин пред'явив співробітникам компанії "Інтеко" підроблені векселі на кілька мільярдів рублів, однак забрати гроші так і не встиг, оскільки був затриманий - співробітники компанії запідозрили недобре і викликали поліцію.

Цікаво, що Батурин зробив це діяння, будучи вже засудженим на три роки умовно за шахрайство: згідно з матеріалами того справи, він продав знайомому нежитлове приміщення в центрі Москви за 23,8 мільйона рублів, але не передав права покупцям. Потім цей же приміщення він продав іншій людині.

Деякі ЗМІ чітко проводять лінію: другу кримінальну справу було ініційовано саме після того, коли мова зайшла про розподіл сімейного бізнесу. Наводяться слова бізнесмена, сказані ним на камеру в залі суду: "Якби ми з сестрою не посварилися, всі борги були б виплачені. У грудні 2005 року я був звільнений з" Інтеко "при загадкових обставинах, у нас був серйозний конфлікт з Оленою Батуріної , і почалася ця тяганина ... ".

Читайте також: Вкладників "МММ" теж будуть садити

Найцікавіше, що сама Олена Батурина, судячи з останніх публікацій, поки ніяк не відреагувала на таку заяву брата.

Суддя початку оголошення вироку з твердження, що доводи прокуратури про винність Батурина є обґрунтованими, а позиція захисту не підтверджується зібраними у справі доказами. Прокурор просив суд оштрафувати підприємця на 300 тисяч рублів і засудити його до восьми років позбавлення волі в колонії загального режиму. Суддя, правда, дещо змінила цифри запитуваної покарання: Віктора Батурина засудили до семи років колонії зі штрафом в 700 тисяч рублів.

Власне, версія про "сімейної помсти" сестри брату (або навпаки?) Звучить в ЗМІ вже досить давно. Ще в травні Батурин заявив в Гагарінському суді, правда, не так жорстко, як зараз, що виникли проблеми стали результатом непорозуміння між ним і його сестрою. Він сказав, що, працюючи в "Інтеко", володів тими ж правами щодо підписання паперів, що і його сестра. Всі його дорученням нібито мали право на підписання всіх паперів, включаючи векселі.

Читайте також: Шахраї в метро "кібернезіровалісь"

Але в 2010 році, коли Юрій Лужков пішов у відставку, Віктор Батурин дізнався, що його сестра виїхала з Росії з чоловіком і збирається продати компанію "Інтеко", так і не повернувши йому тих акцій, які (знову ж таки за його словами), йому і належать. "Так шанс повернення моїх грошей вийшов з сімейної площині, тому я потім подав позови про повернення акцій, щоб зірвати угоду з продажу", - говорив тоді Віктор Батурин. Сестра Олена нібито заперечила, звідси і вирок, стверджує Батурин.

Читайте найактуальніше в рубриці "Події"

Або навпаки?