Строительство »

Розкішне весілля дочки «золотий судді» Олени Хахалевой: що з цим не так?

 1. «Золота суддя»
 2. з матеріалу «піднялася цілина», присвяченого «тракторному маршу» краснодарських фермерів, обурених...
 3. Наречений - слідчий- «важняк» зі справи Зірінова
 4. Звідки гроші? «Грузинська версія»
 5. Колишній чоловік відповідає за земельні суперечки судді Хахалевой - сам великий бізнесмен Кубані. ...
 6. Версія судді Хахалевой: скандал в ЗМІ - замовлення «відомих» осіб
 7. Чому реакція суддівської спільноти принципово важлива для цього випадку

Дочка судді Краснодарського крайового суду (і члена його президії) Олени Хахалевой Софія вийшла заміж за перспективного слідчого СК. Питання викликав не саме династичний союз, а урочиста церемонія, поставлена ​​на найширшу ногу. Згідно з декларацією, в минулому році пані Хахалева заробила 2,6 мільйона рублів. А на весіллі дочки, приблизну вартість якої оцінили в 2 млн доларів, молодих вітали: Микола Басков, Валерій Меладзе, Віра Брежнєва ... Дочка судді Краснодарського крайового суду (і члена його президії) Олени Хахалевой Софія вийшла заміж за перспективного слідчого СК

У центрі, між Миколою Басковим (зліва) і Валерієм Меладзе (праворуч) - суддя Олена Хахалева. Відео з весілля її дочки Софії Хахалевой опублікував advokatzhorin / Instagram

Ще один гість весілля - Йосип Кобзон - назвав інтерес журналістів до добробуту судді «хамством», але цим лише більше його підігрів. А пізніше з'ясувалося, що він друг сім'ї Хахалевих.

Крайова рада суддів спочатку відмовився сприймати ситуацію як привід для перевірки, натякаючи, що офіційного звернення не надходило. Але до вечора понеділка все ж оголосив: перевірка мільйонних витрат на весілля дочки судді буде проведена.

«Нова газета» розповідає деталі біографії головних дійових осіб скандальної історії.

«Золота суддя»

Олена Хахалева. Скріншот Youtube

У Краснодарському крайовому суді Олена Хахалева займає пост голови судової колегії по адміністративних справах. За даними системи «Росправосудіе», дві найпоширеніші категорії справ, які зустрічаються в її судовій практиці - спори про право власності на землю і скарги на неправомірні дії органів держвлади.

Олену Хахалеву називають «золотою суддею» - вона вирішує спори по головному ресурсу краю - сільгоспугідь.

Про те, що для Краснодарському краю значить фігура Олени Хахалевой «Новой газете» розповів адвокат Михайло Беньяш.

- Олена Володимирівна відповідає за один з найбільших фінансових потоків в Краснодарському краї можна порівняти хіба що з нафтовими спорами. Сфера діяльності, за яку відповідає Хахалева: земельні спори з ділянок і об'єктів нерухомості, зноси самовільних будівель, суперечки господарюючих суб'єктів, рейдерські атаки на фермерів, визнання правовстановлюючих документів недійсними. У подібних процесах в одному вузлі переплітаються інтереси адміністрації і великих девелоперів - вирішувати конфлікти учасники йдуть в крайовий суд.

з матеріалу «піднялася цілина», присвяченого «тракторному маршу» краснодарських фермерів, обурених відбиранням земель за участю судів. (05 липня 2017)

«... Будь-який фермер розповість вам, як влаштована судова система в Краснодарському краї - це клан.

Ось, наприклад, що писала екс-сенаторові Нарусова фермер Дрюкова: "Судова діяльність багато в чому визначена жорсткої клановою системою, що склалася в краї. <...> Громадський контроль у вигляді громадської частини Кваліфікаційної колегії суддів демонстративно усунутий Законодавчими зборами Краснодарського краю. Призначення громадських перетворено в призначення псевдообщественніков, фактично це постійно викладачі трьох вузів, включаючи і Університет правосуддя в Краснодарі, який <...> створений для перепідготовки судових кадрів і прямо пов'язаний із судовою системою <...>. Такі призначення виробляє голова Законодавчих зборів краю Бекетов, чия дочка - суддя Краснодарського крайового суду, у Курдюков (заступник) дочка - суддя Дінського райсуду, доглядає за цим Устинов - повноважний представник президента в окрузі, його племінник Устинов - суддя Ленінського райсуду міста Краснодара ".

І так скрізь - дочка, зять, племінник, дружина - дуже тісно переплелася судова і виконавча влада Краснодарського краю ... »

джерело

Крім того, як розповіли два джерела «Нової газети» в Краснодарському краї, Олену Хахалеву називають однією з можливих претендентів на пост голови Краснодарського крайового суду.

Весь задекларований дохід судді за 2016 рік склав 2,6 млн рублів, в документі суддя вказала житловий будинок площею 66 квадратних метра і дві земельні ділянки загальною площею 11 кв. метрів. До 2015 року в декларації, щороку надається Хахалевой, була вказана її дочка Софія, за якої значився земельну ділянку та житловий будинок.

Наречений - слідчий- «важняк» зі справи Зірінова

Адвокат Ганна Ставицька звернула увагу на те, що наречений Софії Хахалевой має сильне зовнішню схожість зі слідчим Вадимом Бадаловим (і в коментарі до весільних фото нареченого також називають ім'ям Вадим - Ред.). Зараз в прес-релізах на сайті СК Бадалов згадується як заступник керівника слідчого відділу по місту Геленджик СКР по Краснодарському краю.

Зараз в прес-релізах на сайті СК Бадалов  згадується  як заступник керівника слідчого відділу по місту Геленджик СКР по Краснодарському краю

Грудень 2016 року. Прес-служба СК висвітлює візит Вадима Бадалова в ПФУ. Фото: СК по Краснодарському краю

За словами Ставицької, в 2013 році Бадалов очолював слідчу групу у справі великого і впливового анапского бізнесмена, колишнього депутата Законодавчих зборів Краснодарського краю Сергія Зірінова, якого звинувачували в створенні банди, вбивство підприємців і замаху на отамана місцевого козачого товариства.

«Бадалов тоді був слідчим першого відділу слідчого управління СК РФ по краю і мав звання лейтенант юстиції. Гучне «справа Зірінова» він фактично починав. Головні докази, на яких будувалося все обвинувачення - це свідчення двох фігурантів, які пішли на угоду зі слідством. Їх, як сказано в протоколі, опитував Бадалов. Ці товариші нібито в кабінеті слідчого в присутності адвоката розповідали, як працює банда, і давали всі розклади. Насправді тоді вони перебували в слідчому ізоляторі і не покидали його. Але зате, судячи з журналу СІЗО, в ті ж дні до них приходили співробітники УФСБ. Ці свідчення інші слідчі потім просто переписували з одного протоколу в інший », - розповіла адвокат« Новой газете ».

За її словами, в відношенні одного з обвинувачених застосовувалися тортури струмом, що було доведено експертизою.

«Слідчий Бадалов, який підписував документи, в тому числі і протоколи допиту, не міг не знати, що у нього там відбувається», - впевнена Ставицька.

Звідки гроші? «Грузинська версія»

Олена Хахалева в комментеріі «Российской газете» відповіла на звинувачення, заявивши, що весілля оплатив її колишній чоловік і батько Софії Хахалевой, «досить великий підприємець» Роберт Хахалев (Зілкіміані). При цьому даних про його доходи немає в декларації Хахалевой. Вони розлучилися ще в 2004 році.

«Названа сума в два мільйони доларів - повна маячня, що називається цифра, взята зі стелі. "Бентлі" ніхто не дарував, а зірки були присутні на торжестві в якості гостей », - заявила вона.

За словами Олени Хахалевой, її колишній чоловік за національністю грузин, а запрошені на весілля зірки естради - його друзі.

«Меладзе, як і Сосо Павліашвілі, як відомо, теж грузини, а Віра Брежнєва одружена з грузином. З Йосипом Кобзоном колишній чоловік в приятельських стосунках вже багато років », - пояснює Хахалева.

Суддя заявила, що вважає всі питання з приводу весілля її дочки «недоречними».

Батько нареченої Роберт Хахалев в розмові з «Комсомольской правдой» весілля оцінив вартість урочистості в 5 млн рублів і заявив, що автомобіль молодятам не дарували.

«Пішло максимум 5 мільйонів рублів. Що до зірок, так я з Валерою Меладзе дружу з дитинства. Так само як і з усіма іншими. В знак поваги і в ролі гостей вони і були присутні на весіллі моєї дочки », - сказав Хахалев «Комсомольской правде». Бізнесмен додав, що всі його заробітки - офіційні і про свої доходи він звітує в податковій.

Колишній чоловік відповідає за земельні суперечки судді Хахалевой - сам великий бізнесмен Кубані. Фермери звинувачували його в рейдерстві

Роберт Хахалев - великий землевласник Краснодарського краю, очолює раду директорів ТОВ «Новоіванівське», об'едінівего господарство на площею 7000 га сільгоспземель. Суддя Олена Хахалева займається вирішенням судових земельних спорів в регіоні. Син Хахалевих Кирило - член Законодавчих зборів Краснодарського краю, де засідає в комітеті з питань законності, правопорядку і правового захисту громадян.

Відомо про кілька випадків, коли Хахалевих звинувачували в участі в рейдерських схемах, кінцевою метою яких був відбирання фермерських земель. Так, ще в 2009 році видання «Селянин» розповідало про рейдерську схему, в результаті якої і при судовій підтримки (суддя Долженко) голова ТОВ «Новоіванівське» Роберт Хахалев розширив свої володіння за рахунок земель фермерів.

У лютому 2015 року «Нова газета Кубані» розповідала про захід фермерів Краснодарського краю, що поскаржилися журналістам на свавілля з відбиранням землі. У числі інших виступив фермер Олександр Матвієнко:

- У нас заправляє Роберт Хахалев. Всі рішення суду на його користь. І те ж саме - все оформляється на мертвих душ. Селища Первомайський, Новоіванівський; йде віджимання землі ...

У 2016 році Олександр Матвієнко та інші фермери приїхали в Москву, де записали відеозвернення до президента Путіна і поскаржилися на великі агрхолдінгі, які за допомогою судів відбирають землю у фермерів.

... А ось інша сторона конфлікту. «Репортаж» під назвою «Господар на селі» - про соціально відповідальному бізнесмена Роберта Хахалеве, яка сплачує (на відміну від фермерів-сутяжників) податки в бюджет, що відновлює дитсадок і храм.

Версія судді Хахалевой: скандал в ЗМІ - замовлення «відомих» осіб

Олена Хахалева розцінила «вакханалію» навколо весілля дочки як тиск на суддю.

«Це помста за те, що не піддалася шантажу і не дозволила винести незаконне рішення. Мені чудово відомо, хто замовник скандалу. Адже свого часу ці люди приходили до мене, намагалися домовитися, коли це не вдалося, почали залякувати », - заявила вона« Российской газете ». Називати імена вона не стала.

Чому реакція суддівської спільноти принципово важлива для цього випадку

У Росії існує Кодекс суддівської етики , В загальних рисах який наказував би суддям не робити нічого, що пошкодило б престижу правосуддя. Ситуація з весіллям дочки судді Хахалевой не цілком в нього вписується.

 • Глава про статус суддів зобов'язує суддею «дотримуватися високих стандартів моралі і моральності, бути чесним, в будь-якій ситуації зберігати особисту гідність, дорожити своєю честю», а також «уникати всього, що могло б применшити авторитет судової влади і завдати шкоди репутації судді.
 • Глава «Винагорода, одержувана у зв'язку із здійсненням позасудової діяльності» дозволяє судді відшкодовувати свої витрати, не пов'язані з судовою діяльністю, не перевищуючи «розумні межі». А також зобов'язує зіставляти розмір компенсацій та винагород на користь себе з аналогічною діяльністю інших осіб.
 • У розділі взаємодія зі ЗМІ Кодекс наказує судді, реагуючи на публічну критику, «проявляти стриманість і обачність». І відповідати на критику в ЗМІ зустрічній публікацією в ЗМІ або через інформаційні ресурси Судового департаменту при Верховному суді Росії.

Звідки гроші?