Строительство »

Рівень корупції в Казахстані за 4 роки знизився на 10,9% - дослідження

21 Ноября 2016 12:42 162 21 Ноября 2016 12:42 162   АСТАНА

АСТАНА. КАЗИНФОРМ - У 2016 році Казахстан вдруге став учасником глобального дослідження «Барометр світової корупції Транспаренсі Інтернешнл», передає МІА «Казінформ».

Барометр світової корупції проводить опитування громадян та розглядає практичний досвід їх зіткнення з корупцією, хабарництвом і дає оцінку респондентів щодо корупції в основних державних інститутах і готовність громадян робити активні дії проти цього явища.

Експерти Транспаренсі Казахстан провели порівняльний аналіз результатів Барометра нинішнього і 2013 років. А також аналіз найбільш важливих, з точки зору респондентів, проблем, на які уряду Казахстану варто звернути особливу увагу.

Якщо говорити про практичний досвід громадян в зіткненні з корупцією, можна відзначити зниження її рівня, однак дані опитування показують, що настрої людей більше залежать від економічної ситуації в країні, а також ситуації в таких важливих сферах, як охорона здоров'я, проблеми на ринку праці, в освіті та рівнем злочинності.

У 2016 році 29% респондентів відповіли, що давали хабарі. Для порівняння, в 2013 році на дане питання ствердно відповіли 39,9% респондентів. Згідно з даними дослідження, відсоток громадян, які давали хабарі, знизився на 10,9%, в порівнянні з 2013 роком.

Крім того, 37% опитаних відзначають зниження рівня корупції за останні 4 роки. Близько 32% заявили, що не помітили прогресу в боротьбі з корупцією, а 22% опитаних не визначилися у своїй думці.

Якщо порівнювати нинішні результати з тими, що були отримані в 2013 році, а тоді тільки 19% опитаних відповіли, що бачать позитивні зміни в боротьбі з корупцією, видно покращення показників на 18%.

Сприйняття корупції в розрізі інститутів показало, що найбільш корупційними респонденти вважають правоохоронні органи (35% опитаних), керівників бізнес-компаній (29%), суддів і працівників судів (28%). Найменша кількість респондентів вважають залученими в корупцію високопосадовців (11%).

Самі громадяни зізналися, що найчастіше платять хабарі - дорожнім поліцейським (47%), за отримання посібників з безробіття (33%), в судах при розгляді цивільних справ (31%). Менше третини опитаних заявили, що давали хабарі за влаштування на роботу в системі освіти (23%), за влаштування дитини в дитячий сад, школу (17%), отримання соціальних виплат (21%), медичних послуг (20%) і отримання офіційних документів в державних органах (19%).