Строительство »

Барометр туризму вказує на Францію

  1. поділіться

2 серпня Всесвітня туристична організація при ООН (UNWTO) опублікувала традиційний підсумковий звіт «Барометр міжнародного туризму» за 2016 р доповнивши його свіжою статистикою за поточний рік.

Вражаюче, але Франція, незважаючи на стрясали її теракти, впевнено зберігає звання самого популярного у туристів держави, а прогнози експертів, які пророкували істотний спад числа гостей, так і не виправдалися. Судячи зі статистики, в 2016 році тут побували 82,6 млн жителів планети. Втім, це на 2% менше, ніж в 2015-му.

Друге місце зайняли Сполучені Штати з 75,61 млн туристів, лише злегка випередивши Іспанію (75,56 млн). Але якщо в США зафіксовано зниження припливу іноземних гостей на 3%, то Іспанія насолоджується 10% -ним приростом. Іспанці вирвалися вперед багато в чому внаслідок ситуації в Туреччині, Єгипті та державах Північної Африки, які переживають спад у сфері туризму по цілком зрозумілих причин. Четверте і п'яте місця з показником, лише незначно не дотягує до 60 млн, розділили Китай та Італія. Відзначимо, що в статистику UNWTO включені ті, хто провів в іншій країні як мінімум одну ніч.

Втім, про популярність країн у туристів можна судити і за іншими показниками - наприклад, за сумою витрачених в гостях засобів. У цьому питанні з величезним відривом лідирують Сполучені Штати: в 2016 р туристи привезли сюди $ 206 млрд. Друге місце завоювала Іспанія з $ 60 млрд, а в потилицю іспанцям дихають Таїланд, Китай та Італія.

Великобританія, традиційно займала в рейтингу витрат іноземних гостей почесне третє місце, в цьому році скотилася на 7-й рядок з $ 34 млрд. На думку експертів UNWTO, в такому положенні справ повинен Brexit і зниження курсу фунта по відношенню до долара.

Звіт організації надзвичайно оптимістичний: так, за оцінками UNWTO, піковий сезон 2017 року (травень-серпень) цілком може порадувати рекордними за 12 років показниками. Звання лідерів по процентному притоку туристів зберігають за собою напрямки: Північна Африка (+ 18%), Південна Азія (+ 14%), Океанія (+ 7%), Південно-Східна Азія (+ 6%) і Північно-Східна Азія (+ 5%). Стабільний 6% -вий приріст фіксується і в Європі.

Читайте також статтю-відгук "Відпочинок на Кіпрі: Пастка для туриста"

За матеріалами UNWTO

Шановні читачі, PDF-версію статті можна скачати тут ...

поділіться

Теги: туризм , Франція

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.