Строительство »

Закон про банкрутство фізичних осіб

  1. Закон про банкрутство фізичних осіб: основні положення
  2. Процедура реструктуризації боргів.
  3. Зміни закону про банкрутство фізичних осіб
  4. Закон про банкрутство фізичних осіб: плюси
  5. Відео: наші послуги з банкрутства фіз. осіб

З 2015 року в Росії законодавчо введені положення про банкрутство фізичних осіб . Закон про неспроможність (банкрутство) покликаний допомогти людям, які опинилися у важкій ситуації.

Рівень простроченої заборгованості в Росії зростає з кожним роком. Про це говорять статистичні дані Росстату і Об'єднаного кредитного бюро.

У процедурі особистого банкрутства колектори та інші збирачі припиняють спілкування з боржниками. Більше це не має сенсу. Вся справа в тому, що як тільки боржнику ввели процедуру банкрутства , Він вже не має права платити за кредитами та іншими боргами. Про це говорить закон про банкрутство фізичних осіб.

Закон про банкрутство фізичних осіб: основні положення

Отже, закон про банкрутство громадян - це глава в ФЗ «Про неспроможність» (банкрутство), присвячена процедурі щодо фізичних осіб.

Незважаючи на назву глави - банкрутство громадян, дана процедура може застосовуватися і до іноземних громадян, при певних умовах. Наприклад, громадянин Білорусії, який проживає на території РФ і отримав кредит в Росії, може бути визнаний банкрутом за російським законодавством.

Законодавець визначив умови, при яких боржник може визнати свою неспроможність. Це сума заборгованості понад 500 тисяч рублів і неплатоспроможність. Що означає неплатоспроможність? Це неможливість платити за зобов'язаннями належним чином, тобто без прострочень і в повному обсязі. Неплатоспроможність пов'язують, перш за все, з низьким доходом, втратою роботи, станом здоров'я.

Закон про банкрутство фізичних осіб визначив порядок проходження цієї процедури. У процедурі банкрутства фізособи застосовуються реструктуризація боргів і реалізація майна. Також з кредиторами може бути укладена мирова угода, якщо всі сторони у справі зуміють домовитися.

Закон встановлює винагороду керуючого. Крім того, на плечі боржника лягають витрати на публікацію відомостей про банкрутство, проведення зборів кредиторів.

Нагадаємо, що з липня 2016 року винагороду фінуправляющего - 25 тисяч рублів.

Процедура реструктуризації боргів.

Це перша процедура в банкрутному справі. Відразу обмовимося, що вона не має нічого спільного з реструктуризацією, яку пропонує боржникам банк.

Реструктуризація вводиться на 6 місяців. Якщо говорити теоретично, що передбачається, що неплатоспроможний громадянин може знайти роботу, дохід від якої дозволить платити за кредитами. У цьому випадку може бути затверджений план реструктуризації на термін до 36 місяців.

В реальності все відбувається кардинально інакше. У 99% банкротних справ план реструктуризації не надається. А процедура реструктуризації по суті «номінальна».

В цей час фінуправляющій проводить роботу з аналізу фінансової ситуації боржника. Керуючий готує звіт, в якому висловлює свою позицію про реальну фінансову ситуацію боржника.

Закон про банкрутство закріплює обмеження для боржника в реструктуризації. Ці обмеження не настільки значні, як може здатися на перший погляд. У будь-якому випадку, взаємодія з фінансовим керуючим набагато полегшує перебіг процедури банкрутства.

Обмеження пов'язані тільки з розпорядженням майном. Банківські рахунки після введення процедури банкрутства будуть заблоковані. У реструктуризації фінуправляющій може розблокувати вам такий рахунок.

Угоди з купівлі-продажу, даруванню, передачі в заставу майна можливі тільки за згодою керуючого в письмовій формі. Згода потрібно і в випадках, якщо боржник хоче отримати (видати) займ, кредит, оформити поручительство або укласти договір поступки права вимоги.

Більш докладно про специфіку і можливості процедури реструктуризації читайте в нашій статті «Процедура банкрутства фізичної особи» .

Реалізація майна за своєю суттю передбачає продаж майна боржника. Зрозуміло, що не всяке майно можна продати. Закон (цивільно-процесуальний кодекс) встановив імунітети або заборона продажу деяких категорій майна. На практиці, цей список досить об'ємний.

Наприклад, мультиварка, вентилятор, електронне медичне обладнання, швейні машини можуть бути визнані предметами побуту, продати які можна.

Так зване заставне майно, тобто квартира, земельна ділянка, автомобіль, куплений в кредит, також будуть продані в процедурі реалізації майна.

У процедурі реалізації керуючий повинен виявити майно і скласти докладний опис із зазначенням вартості кожної речі. Оцінка майна проводиться з урахуванням ступеня зносу і зовнішнього вигляду того чи іншого предмета.

Майно боржника може бути продано двома способами. Шляхом відкритих торгів на спеціальних майданчиках (для майна, вартістю понад 100 000 рублів) або шляхом розміщення оголошень, самостійного пошуку покупців.

Всі виручені кошти фінансовий керуючий направляє кредиторам в рахунок погашення боргу громадянина-банкрута.

Зміни закону про банкрутство фізичних осіб

Останні вагомі зміни в закон про банкрутство були прийняті влітку 2016 року. Ці зміни торкнулися розміру винагороди фінансового керуючого. З прийняттям закону розмір винагороди становив всього 10 тисяч рублів. З липня 2017 року винагорода складає 25 тисяч рублів. Також змінився відсоток винагороди з реалізованого майна до 7%.

Закон про банкрутство фізичних осіб: плюси

Кожного, хто хоч раз зіткнувся з фінансовими труднощами, цікавить питання: що ж буде після процедури банкрутства, в чому плюси статусу банкрута.

Є і другий плюс, про який мало хто замислюється. У всіх нас є батьки, діти, подружжя, брати чи сестри. Вони - наші спадкоємці.

Що станеться з прийняттям спадщини боржника? Вони візьмуть не тільки спадок у вигляді майна (як правило, квартира, дача, гроші), але все борги спадкодавця. У разі ж банкрутства це питання завчасно буде вирішене.

Відео: наші послуги з банкрутства фіз. осіб

(6 оцінок, середнє: 4,83 з 5)
Завантаження ...Що означає неплатоспроможність?
Що станеться з прийняттям спадщини боржника?