Строительство »

НАВІЩО І длячого ПОТРІБНО БАНКРУТСТВО?

 1. ОСОБЛИВІСТЬ БАНКРУТСТВА ОРГАНІЗАЦІЙ, ЯКІ МАЮТЬ КРЕДИТ
 2. ПЕРЕВАГИ «+» БАНКРУТСТВА
 3. Чим Ви ризикуєте?
 4. У процесі спостереження
 5. В ПРОЦЕСІ ліквідаційної процедури
 6. ХТО МОЖЕ ПОДАТИ ЗАЯВУ ПРО БАНКРУТСТВО?
 7. НАВІЩО КРЕДИТОРУ ПОТРІБНО БАНКРУТСТВО?
 8. НАВІЩО БОРЖНИКОВІ ПОТРІБНО БАНКРУТСТВО?
 9. ЯК БАНКРУТСТВО МОЖЕ ДОПОМОГТИ УНИКНУТИ недружнє захоплення?
 10. ПРИНАДИ БАНКРУТСТВА ...
 11. ЯКІ ВАШІ ДІЇ, ЯКЩО рейдерів ПЕРШИМИ ПОДАЛИ ЗАЯВУ ПРО БАНКРУТСТВО?

НАВІЩО І ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНО БАНКРУТСТВО?

БАНКРУТСТВО - ЦЕ НЕ ПРОБЛЕМА, А ЗАСІБ ЇЇ РІШЕННЯ!

У поданні практично будь-якої людини слово «БАНКРУТСТВО» співзвучно з такими словами як «виходу немає», крах, ризик. Воно сприймається як щось жахливе і дуже негативний. І насправді це мало приємного в тому, що будь-хто не в змозі платити за своїми боргами.

Однак, все не так однозначно і плачевно, як може здатися на перший погляд.

Навколо банкрутства зосереджено багато міфів і стереотипів, які, найчастіше, заважають об'єктивно сприймати ситуацію.

Наприклад, один з найсильніших стереотипів говорить про те, що банкрутство - це розорення. Тим часом, в 80% випадків саме банкрутство дозволяє уникнути розорення і гідно вийти зі складної ситуації.

При правильному використанні банкрутство перетворюється з проблеми в інструмент їх вирішення.

ПРОБЛЕМИ, ЯКІ ВИРІШУЄ БАНКРУТСТВО

ПРОБЛЕМИ БОРЖНИКІВ

   1. Накопичилися великі борги по податках, заборгованість постачальникам?
   2. Неможливо розрахуватися з банківським кредитом
   3. Податковою перевіркою нарахована заборгованість по податках
   4. Винесено судове рішення про стягнення боргу, з яким немає можливості розрахуватися
   5. Борги підприємства постійно зростають
   6. Судовим приставом накладено арешт на майно

6.1 Підготовка

заяви про визнання банкрутом

 1. Протиборство захоплення підприємства (антирейдер)
 2. Єдиний законний спосіб ліквідувати підприємство з боргами
 3. реструктуризації бізнесу
 4. Захист бізнесу від недобросовісного антиколектора
 5. Що робити, якщо подали заяву про банкрутство?
 6. Банкрутство - «ЖИТТЯ З ЧИСТОГО ЛИСТА»
 7. Служба судових прістовов невзисківает борг

ПРОБЛЕМИ КРЕДИТОРІВ

 • Служба судових приставів не буде натискати на борг
 • Навіть після винесення судом рішення про стягнення боржник не хоче розраховуватися
 • Що робити, якщо судові пристави не працюють?
 • Банкрутство як засіб розширення бізнесу
 • Стягнення заборгованості з вмираючого підприємства

1. накопичилася велика БОРГИ ПО ПОДАТКУ, ЗАБОРГОВАНІСТЬ ПОСТАЧАЛЬНИКАМ?

Банкрутство як спеціальний правовий інструмент надає Вам можливість гідно вийти з ситуації, коли відсутня можливість погасити заборгованість по податках або розрахуватися з постачальниками. В цьому Вам допоможе ЛІКВІДАЦІЯ ЧЕРЕЗ БАНКРУТСТВО.

СУТЬ ПРОБЛЕМИ

Проблема полягає в тому, що в результаті тих чи інших причин компанія поступово накопичує борги.

Не подумайте, що борги - це погано, аж ніяк. Борги дозволяють «крутитися» господарського обороту. Інше питання - коли розмір боргів досягає критичного значення.

Що ж тоді відбувається?

 • щомісяця виплачуються величезні відсотки за кредити і виникає відчуття, що працюєш нема на прибуток, а на банки;
 • борги починають тиснути і тиснути, кредитори - постійно дзвонити і цікавитися, коли ж буде можливість розрахуватися?
 • борги накопичуються як СНІЖНИЙ КОМ і нараховуються все нові і нові ВІДСОТКИ, все нові і нові ПЕНІ, все нові і нові НЕУСТОЙКИ.

Найчастіше найкращим варіантом є ліквідації організації через банкрутство.

ЯК БАНКРУТСТВО МОЖЕ ДОПОМОГТИ?

Одним з кращих засобів в такій ситуації є ліквідація через банкрутство, тому що воно є офіційним способом визнання неплатоспроможності.

Офіційний спосіб означає, що «зникнення» компанії не відбувається, тому не відбувається ухилення від погашення боргу. Причина банкрутства може полягати у фінансовій кризі, кон'юнктурі попиту і пропозиції, фазі розвитку ринку і компанії. Проте, ніхто від цього не застрахований, тому в Росії щорічно порушуються справи про банкрутство більш ніж 30 тисяч організацій.

Банкрутство має свої плюси і свої мінуси.

Перевагами банкрутства є безпека, офіційний (законний) характер, керованість.

Є у банкрутства і свої мінуси, хоча і вони не такі однозначні.

Зокрема, вважаємо Ви в тих чи інших джерелах читали, що:

а) проведення банкрутства дорожче

Дійсно, це так. З іншого боку, адже Ваша безпека теж чогось вартий і витрати на банкрутство - по суті інвестиція в своє спокійне майбутнє.

б) проведення банкрутства довше

Це одна з причин того, чому банкрутство дорожче - просто воно займає більше часу. Часу воно займає більше тому, що Законом про банкрутство прописані ті процедури, які арбітражний керівник повинен зробити. Це час також необхідно для того, щоб розібратися з рештою майном.

Мінуси банкрутства - це зворотна сторона медалі - зворотна сторона тих плюсів, які воно дає.

ЩО ДЛЯ ЦЬОГО ПОТРІБНО?

Дуже важливо в такій ситуації - не запізнитися !!!

Наслідки того, якщо раптом один з кредиторів ПЕРШИМ подасть заяву про банкрутство фатальні, так як він, безперечно, призначить підконтрольного йому арбітражного керуючого і поставить йому завдання повернути гроші тим чи іншим способом.

Ні той ні інший спосіб не є приємним, оскільки пов'язані або з виявленням ознак навмисного банкрутства, або із залученням до субсидіарної відповідальності, або з контрольованою розпродажем активів, що.

Головна ознака, який говорить про те, що кредитор може подати заяву про банкрутство - це вступ в силу СУДОВОГО РІШЕННЯ про стягнення ЗАБОРГОВАНОСТІ.

Як відомо, вступ в силу відбувається через 1 місяць після прийняття рішення судом I інстанції або винесення постанови судом апеляційної інстанції.

Не завжди все йде так, як заплановано. Кредит брався для підвищення віддачі власного капіталу, а так само для забезпечення можливості реалізувати великий проект.

«Ризик - справа благородна, адже хто не ризикує - той не п'є шампанського». Однак, якщо ризик реалізується - обов'язково потрібно мати варіанти порятунку залишився капіталу і нівелювання особистої відповідальності.

У випадку з банківськими кредитами - альтернативна ліквідація тільки зашкодить і банк, безумовно, скористається можливістю апробувати нову статтю Кримінального кодексу.

Єдиним правильним рецептом буде ЛІКВІДАЦІЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ЧЕРЕЗ БАНКРУТСТВО.

ОСОБЛИВІСТЬ БАНКРУТСТВА ОРГАНІЗАЦІЙ, ЯКІ МАЮТЬ КРЕДИТ

Особливостей банкрутства організацій, що мають банківський кредит, кілька:

 • значний опір з боку банку
 • необхідність вирішення питання в комплексі
 • обов'язково - наявність повної стратегії

Перша особливість полягає в тому, що банки мають істотний досвідом в спілкуванні з організаціями, що не бажають повертати кредитні гроші. У багатьох банках ефективно працюють власні служби безпеки, інші - залучають колекторів.

Так чи інакше необхідно враховувати, що будуть систематичні спроби з боку банку вплинути на арбітражного керуючого , Прийняти невигідні боржнику рішення на зборах кредиторів , Оскаржити угоди, виявити ознаки навмисного банкрутства (фіктивне банкрутство) - і так далі.

Друга особливість при банкрутстві організацій з непогашеним кредитом полягає в тому, що крім основного позичальника є поручителі, а також залогодатели. Їх доля при банкрутства позичальника також стає незавидною.

Тому важливо при плануванні процедури банкрутства основного позичальника запланувати захисні заходи поручителів і залогодателей.

Третьою особливістю є складність і заплутаність взаємовідносин всередині групи, що отримала кредит. Зокрема, одні підприємства є кредиторами інших, а треті - учасниками четверте.

Ці відносини безпосередньо можуть вплинути на процес банкрутства, тому порада - попередній аналіз і розробка комплексної стратегії.

В майбутньому це дозволить заощадити значні гроші і забезпечити успіх заходу.

ПЕРЕВАГИ «+» БАНКРУТСТВА

Є ще 2 чудові плюс для організації з кредитом.

Перша - це МОРАТОРІЙ як тимчасову заборону на стягнення, тобто призупинення стягнення. Він дає можливість перевести дух і розтягнути час погашення кредиту без серйозних наслідків, адже в ході зовнішнього управління і конкурсного виробництва можна здійснювати господарську діяльність.

Друге чудова перевага - це призупинення нарахування пені та штрафів після відкриття конкурсного виробництва , Що не дозволяє боргу рости далі.

Від податкової перевірки ніхто не застрахований. Тим більше, якщо у Вашої компанії значний оборот, то вона не залишиться непоміченою з боку податкових органів.

Нерідко суми донарахування настільки значні, що можна лише констатувати відсутність можливості розрахуватися за боргами.

Можна оскаржити акт перевірки і рішення податкового органу. Однак, це довго, не дешево, і ніхто не дасть чітких гарантій.

Альтернативна ліквідація в такій ситуації також не працює, оскільки при наявності непогашеної заборгованості по податках неможливо без грубих порушень закону ліквідувати організацію.

Самим розумним виходом в такій ситуації є ЛІКВІДАЦІЯ ЧЕРЕЗ БАНКРУТСТВО.
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ?

У ситуації, коли донараховані великі суми заборгованості по податках, навіть ліквідувати організацію буває непросто.

Перша особливість, в більшості випадків у Вашій організації відсутні дружні кредитори в обсязі, достатньому для проведення керованого банкрутства. Тому одним з тактичних прийомів має бути ініціювання судового спору з тим, щоб рішення податкового органу як можна більш пізно вступило в силу.

Друга особливість, ліквідацію через банкрутство необхідно проводити в максимально стислі терміни. Тобто при проведенні підготовчих заходів вже необхідно вже провести заготовки заходів конкурсного виробництва .

Третя особливість, потрібно бути готовим до активної позиції уповноваженого органу (ФПС Росії). Активна позиція буде полягати в спробах змусити арбітражного керуючого виявити ознаки навмисного банкрутства в діях директора, знайти підозрілі операції (по практиці в російській дійсності близько 70% угод підходять під критерії підозрілих), залучити засновника до субсидіарної відповідальності .

Для того, щоб «тримати оборону» в такій ситуації необхідний величезний досвід проведення процедур банкрутства , Яким якраз маю я, арбітражний керуючий Петров Андрій Олександрович.

Чим Ви ризикуєте?

При банкрутство організації в зв'язку з тим, що перевіркою було нараховано великі суми боргу, НАЙБІЛЬШИЙ РИЗИК вдає із себе те, що податковий орган можетпервимподать заяву про банкрутство і призначити контрольованого арбітражного керуючого.

Навіть якщо арбітражний керівник буде не контрольованим з боку податкової служби, він не буде лояльний до Вас.

Повірте досвіду - при ініціюванні процедури банкрутства податковим органом іноді можна вплинути на ситуацію в самому початку. Проте, кардинально вплинути на ситуацію дуже не просто.

Так чи інакше - краще цього не допускати. Якщо стає дуже великий ризик того, що податковий орган проведений великі донарахування по податках, то подбайте про те, щоб це поставило весь бізнес під удар за допомогою ліквідації через банкрутство.

Судове рішення дає кредитору певну владу над організацією-боржником.

Розглянемо приклад, кредитор може ініціювати накладення арешту на майно боржника, звернути стягнення на грошові кошти на рахунках в банках, обмежити виїзд за кордон і, навіть, подати заяву про банкрутство.

Останнє є найбільш сильним засобом, оскільки під загрозу потрапляє бізнес боржника в цілому.

«Перша пощь» боржнику, якщо він з певних причин не може розрахуватися з боргами?

Найкращий захист це напад. Тому боржнику , Який потрапив в таку ситуацію, слід вжити заходів щодо врегулювання спору.

Якщо ж врегулювати питання не вдалося, то виходом із ситуації буде ЛІКВІДАЦІЯ ЧЕРЕЗ БАНКРУТСТВО.

Саме вона в офіційному порядку дозволить «пробачити борг», так як банкрутство існує саме для того, щоб зафіксувати неможливість розрахуватися за боргами і дати можливість боржнику далі здійснювати діяльність.

Що робити при «Фінансової ямі»?

Відповідь на питання залежить від того, що вже зроблено. I- це проведення заходів, спрямованих на розширення збуту, збільшення виручки, скорочення витрат і, отже, збільшення прибутку.

Якщо всі можливі заходи виконані, то, ймовірно, причиною є ринкова ситуація, оскільки кожен ринок, кожна компанія і кожен товар мають свій цикл життя. Отже, необхідно зрозуміти, чи є причина постійного зростання боргів контрольованої або неконтрольованої.

КОНТРОЛЬОВАНОЇ ПРИЧИНОЮ зростання боргів є та, на яку Ви можете безпосередньо впливати.

Наприклад, борги можуть рости внаслідок додаткових витрат на маркетинг і на рекламу з метою збільшення обсягів продажів.

Неконтрольовані чинники зростання боргів є ті, на які Ви не маєте можливості надавати безпосереднього впливу.

Наприклад, відсотки і пені за кредитом банку можуть перейти в розряд неконтрольованих; податкова заборгованість також може стати неконтрольованою, якщо її вчасно не зайнятися.

Якщо причини зростання боргів стають неконтрольованими то або зараз, або найближчим часом постане необхідність ЛІКВІДУВАТИ ОРГАНІЗАЦІЮ ЗА ДОПОМОГОЮ БАНКРУТСТВА. Не подумайте, що ми всіх закликаємо завтра ж подати заяви про банкрутство . Ні в якому разі. Просто не завжди «стягування петлі на шиї» є найкращим виходом. Настає момент, коли мотузку просто потрібно перерізати і спробувати забрати те, що залишилося для того, щоб не втратити все.

У разі накладення арешту на майно Вашої організації одним з виходів з ситуації є подача заяви про банкрутство - директором (за загальною процедурою) або ліквідатором (за спрощеною процедурою ).

Крім цього, накладення судовим приставом арешту на майно Вашої організації (при відсутності можливості розрахуватися) означає, що у Вас відповідно до статті 9 Закону про банкрутство з'являється обов'язок щодо подання заяви боржника про банкрутство в арбітражний суд.

Згідно з абзацом 4 статті 9 Закону про банкрутство «Керівник боржника або індивідуальний підприємець зобов'язаний звернутися з заявою боржника в арбітражний суд у разі, якщо ... звернення стягнення на майно боржника істотно ускладнить або унеможливить господарську діяльність».

Крім того, арешт просто так не накладається. По всій видимості він накладено на підставі виконавчого листа в зв'язку з наявністю непогашеного боргу - а це також є підставою для подачі заяви про банкрутство до суду.

Введення процедури банкрутства дозволяє ПРИЗУПИНИТИ або ПРИПИНИТИ виконавче провадження, а, отже, і АРЕШТ МАЙНА:

У процесі спостереження

Відповідно до Закону про банкрутство (стаття 63) з дати введення спостереження призупиняється виконання виконавчих документів з майнових стягнень, в тому числі знімаються арешти на майно та інші обмеження щодо розпорядження майном, накладені в ході виконавчого провадження.

Однак, дане правило знає виняток - залишаються арешти, накладені на підставі виконавчих листів за боргами по виплаті заробітної плати, про витребування майна, про відшкодування шкоди, заподіяної життю і здоров'ю, а також моральної шкоди.

В ПРОЦЕСІ ліквідаційної процедури

після відкриття конкурсного виробництва наступають ще сильніші наслідки - взагалі припиняється виконання за виконавчими документами.

Тепер всі вимоги можна пред'явити тільки шляхом включення в реєстр вимог кредиторів .

Так що, якщо звернення стягнення на майна - НЕМИНУЧЕ, то Вам варто розглянути можливість подачі заяви про банкрутство (Дивись нижче).

Банкрутство є дуже ефективним правовим інструментом. Цей інструмент може використовуватися як кредитором , так і боржником . Однак, процедура банкрутства завжди починається з подачі заяви про банкрутство.

ХТО МОЖЕ ПОДАТИ ЗАЯВУ ПРО БАНКРУТСТВО?

Підготовка заяви про банкрутство потрібно в кількох випадках:

1. Подача заяви про банкрутство кредитором з метою стягнення боргу або отримання контролю над боржником.

2. Подання заяви про банкрутство самим боржником, яка відбувається при неможливості (з об'єктивних чи суб'єктивних причин) погашати заборгованість, що накопичилася.

НАВІЩО КРЕДИТОРУ ПОТРІБНО БАНКРУТСТВО?

Заява про банкрутство в багатьох випадках є ефективним способом стягнення боргу.

Подача заяви про банкрутство має сенс, якщо бізнес боржника є чинним і йому є, що втрачати. Адже якщо боржник не погасить борг, то кредитор має можливість призначити свого Найчастіше подача заяви про банкрутство дозволяє компенсувати неефективність роботи служби судових приставів і швидко стягнути борг.

Нерідко можна спостерігати таку цікаву ситуацію, що боржник сам вживає термінових заходів, щоб погасити борг. Адже в іншому випадку буде введена процедура банкрутства - спостереження і інші кредитори також отримають можливість пред'явити свої вимоги до боржника.

Алгоритм дій при підготовці заяви кредитора про банкрутство боржника наступний:

1. Отримання вступило в законну силу рішення суду про стягнення заборгованості.

2. Визначення арбітражного керуючого, кандидатура якого буде вказана в заяві про банкрутство.

3. Складання та подання до арбітражного суду заяви про визнання боржника банкрутом.

4. Підтримка заяви про банкрутство в арбітражному суді.

Звертаємо увагу на те, що відповідно до Закону про банкрутство при розгляді заяви про банкрутство до уваги береться заборгованість по основному боргу, тобто без штрафів і пенею.

Проте, в разі, якщо стосовно боржника буде введена процедура банкрутства, штрафи і пені також підлягають включенню до реєстру вимог кредиторів (що не голосують вимоги).

НАВІЩО БОРЖНИКОВІ ПОТРІБНО БАНКРУТСТВО?

Цілі подачі заяви про банкрутство самим боржником можуть дуже сильно варіюватися - від тих, які знаходяться на межі закону, до цілком об'єктивну неможливість розрахуватися за боргами.

У разі, якщо організація передбачає, що в найближчому майбутньому вона не зможе розрахуватися з боржниками, то їй вигідно подати заяву про банкрутство, оскільки саме заявник у справі про банкрутство визначає кандидатуру арбітражного керуючого.

Алгоритм дії боржника при подачі заяви про банкрутство трохи складніше - він включає в себе певний аналіз ситуації, щоб не допустити неконтрольованого розвитку ситуації.

Проаналізувати потрібно:

1. Структуру пасивів - різної заборгованості.

2. Структуру активів, які в подальшому складуть складу ліквідаційної маси.

3. Основні угоди, оскільки в Законі про банкрутство містяться спеціальні підстави оскарження угод.

4. Рішення органів управління боржника і можливість залучення до субсидіарної відповідальності.

При правильному підході процедура банкрутства проходить без зайвого ризику і досягає заданих цілей.

Заява про банкрутство - це судовий документ, який підпорядковується, в першу чергу, загальним вимогам процесуального законодавства. Крім того, до нього застосовуються також положення Закону про банкрутство.

Не менш важливо враховувати також судову практику, яка випливає з постанов та інформаційних листів Вищого Арбітражного Суду РФ і судових актів на рівні суду касаційної інстанції.

Відзначимо лише ключовими моменти при підготовці заяви про банкрутство:

1. Визначення кандидатури арбітражного керуючого.

2. Підготовка грамотного заяви про банкрутство (щоб уникнути необгрунтованих відкладень або відмови в задоволенні заяви).

Якщо у Вас виникла необхідність ініціювати процедуру банкрутства і Вам необхідно подати заяви про банкрутство, то я пропоную Вам як, власне, складання заяви про банкрутство.

Коли бізнес на піку розвитку, нерідко знаходяться бажаючі його дістати, застосовуючи при цьому різні методи - від підробки документів до скупки акцій і боргів.

Банкрутство в такій ситуації є способом юридичного захисту підприємства від зовнішнього недружнього впливу.

Нижче розкривається те, яким чином банкрутство допомагає захистити компанію від недружнього захоплення.

ЯК БАНКРУТСТВО МОЖЕ ДОПОМОГТИ УНИКНУТИ недружнє захоплення?

Для ефективної протидії загарбникам доцільно застосовувати нестандартні механізми, в тому числі зробити марними ті інструменти, які застосовуються для захоплення.

Розглянемо приклад, якщо здійснюється скупка акцій, то доцільно ініціювати процедуру банкрутства, в якій вплив акціонерів обмежено.

Процедура банкрутства є оптимальним засобом для протидії захопленню, який здійснюється через скупку боргів.

На підприємство, що знаходиться в процедурі банкрутства, впливають такі особи і органи управління:

Шляхом своєчасного і грамотного ініціювання процедури банкрутства можливо отримати контрольний пакет голосів на зборах кредиторів , Обрати керований комітет кредиторів , А також призначити дружнього арбітражного керуючого, тобто перевести банкрутство в керований режим.

При банкрутство діють наступні ОБМЕЖЕННЯ, не дозволяє рейдерам ЗДІЙСНИТИ ЗАХОПЛЕННЯ Вашого підприємства:

 • будь-які вимоги можна пред'явити тільки в справі про банкрутство, отже неможливо впливати на підприємство через борги
 • відчуження майна можливе лише за Законом про банкрутство, тому не можливо без дотримання певної процедури захопити об'єкти
 • директор звільняється з посади або його повноваження сильно обмежуються (корисно в тому випадку, якщо директор недружній або на нього виявляється занадто великий тиск)
 • недружні акціонери на період банкрутства не можуть використовувати повноваження і прийняти вигідні загарбникам рішення
 • призупиняє або навіть припиняється можливість впливу через службу судових приставів в зв'язку з тим, що знімаються накладені арешти
 • проведення перевірок і надання документів відбувається з урахуванням обмежень Закону про банкрутство

Ці особливості процедур банкрутства «зводять нанівець» понад 90% рейдерських атак.

ПРИНАДИ БАНКРУТСТВА ...

Банкрутства дає можливість відіграти ті негативні моменти, які вже були зроблені рейдерами.

Наприклад, якщо шляхом підкупу директора були відчужені цінні активи, то їх можна повернути шляхом оскарження угод в процедурі банкрутства за спеціальними підставами.

ЯКІ ВАШІ ДІЇ, ЯКЩО рейдерів ПЕРШИМИ ПОДАЛИ ЗАЯВУ ПРО БАНКРУТСТВО?

Якщо рейдери Вас випередили і першими знайшли підстави для подачі заяви про банкрутство, то Вам не позаздриш.

У такій ситуації Вам необхідно встановити контроль за ходом процедури банкрутства, що передбачає аналіз, структурування пасивів і включення «дружніх» вимог в реєстр вимог кредіторів , А також відсторонення недружнього арбітражного керуючого.

Тут дуже важливо спрацювати чітко і я рекомендуємо Вам звернутися в нашу до мене, оскільки для вирішення такого завдання необхідний великий досвід.

В наслідок:

При захисті від недружнього захоплення банкрутство є не метою, а засобом. Тому після того, як воно реалізувало свій захисний потенціал - необхідно відновити фактичне або правове становище, тобто мова йде про повернення підприємства до нормальної життєдіяльності шляхом припинення процедури банкрутства.

Якщо Ви зібралися ліквідувати підприємство, то до цього можливі декілька способів, в тому числі зміна засновника і керівника організації, добровільна ліквідація шляхом призначення ліквідатора.

Однак, необхідно розуміти, що новий засновник і новий директор, а також контролюючі органи мають можливість «згадати минуле» і поставити питання про притягнення до відповідальності (наприклад, субсидіарну відповідальність засновника) та про повернення майна.

Добровільно ліквідувати організацію можливо тільки при відсутності заборгованості.

Єдиний 100% надійний спосіб ліквідації організації з боргами - банкрутство організації.

Природно, що необхідно розуміти, що процедура добровільної ліквідації - більш дешева і проходить швидше. Тому, якщо борги організації невеликі, то доцільно використовувати саме добровільну ліквідацію.

Якщо ж підприємство велике, а борги, в тому числі по податках, ще більше, то тут банкрутства не уникнути.

При проведенні комплексної реструктуризації бізнесу майно переходить з рук в руки, хоча і формально, здійснюється робота з кредиторською та дебіторською заборгованістю, структуруються і проводяться операції з продажу активів.

Петров Андрій Олександрович, готовий запропонувати Вам допомогу в даній шаховій партії, в тому числі надати послуги арбітражного керуючого.

Коли стягнення заборгованості кредитором загрожує безпеці Вашого бізнесу - не можна запускати ситуацію. Адже чим далі зайшов кредитор, тим складніше виплутуватися з ситуації, що склалася.

Однак ситуації із заборгованістю можуть бути різні - іноді є можливість погасити борг з дисконтом, іноді - застосувати передбачені Цивільним кодексом відступне і новацію, іноді доводиться застосовувати більш серйозні заходи, такі як банкрутство, яке дає можливість мораторію на задоволення вимог кредиторів . Багато що залежить і від того, кому і скільки повинні грошей.

Під кожну з таких ситуацій необхідно власне рішення проблеми і я готовий запропонувати Вам оптимальне рішення.

11. Що робити, якщо подали заяву про банкрутство?

Подача заяви про банкрутство - серйозний крок для боржника. Відразу ж виникає маса претензій від інших кредиторів. Якщо банкрутство запущено недружнім кредитором, то зупинити його, найчастіше, буває дуже складно.

Це пов'язано з тим, що для проведення процедур банкрутства залучаються професійні команди юристів і аналітиків, арбітражний керуючий.

Розробка комплексу заходів передбачає, в першу чергу, визначення ціни проблеми і її складності. Далі - здійснюється пошук рішення проблеми, яке, безумовно, повинно бути менше самої проблеми.

Як правда, варіантів вирішення даної проблеми багато, однак, їх вибір залежить від конкретної ситуації, в яку потрапив боржник.

Я, Петров Андрій Олександрович, як фахівці стикаюся з безліччю подібних ситуацій, і мають значний досвід по їх вирішенню.

12. БАНКРУТСТВО - "ЖИТТЯ З ЧИСТОГО ЛИСТА»

Якщо Ви потрапили в таку ситуацію, що направили в службу судових приставів виконавчий лист і зараз вже не перший місяць чекаєте, коли ж судові пристави-виконавці виконають рішення, то Ви не самотні. Подібна ситуація спостерігається по всій Росії ...

Закінчується вона зазвичай тим, що борг стає безнадійним, адже чим більше пройшло часу з дати його виникнення, тим менше шансів його стягнути.

Для ілюстрації цього правила - вивчіть наступний графік

Для ілюстрації цього правила - вивчіть наступний графік

Цей графік показує, що чим більше часу Ви чекаєте, тим Ваші шанси отримати гроші катастрофічно зменшуються.

Ймовірно, що незабаром боржник здійснить сіру ЛІКВІДАЦІЮ, і Ви назавжди втратите можливість повернути борг, навіть, незважаючи на те, що у Вас на руках є рішення. Якщо Ваш боржник - ще діюче підприємство, то Вам слід скористатися інструментом банкрутства . А саме, боржник додатково мотивується повернути Вам борг після того, як в відношенні його бізнесу Ви почнете процедуру банкрутство.

НАВІЩО КРЕДИТОРУ ПОТРІБНО БАНКРУТСТВО?
НАВІЩО БОРЖНИКОВІ ПОТРІБНО БАНКРУТСТВО?
ЯК БАНКРУТСТВО МОЖЕ ДОПОМОГТИ УНИКНУТИ недружнє захоплення?
ЯКІ ВАШІ ДІЇ, ЯКЩО рейдерів ПЕРШИМИ ПОДАЛИ ЗАЯВУ ПРО БАНКРУТСТВО?
НАВІЩО І ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНО БАНКРУТСТВО?
1. накопичилася велика БОРГИ ПО ПОДАТКУ, ЗАБОРГОВАНІСТЬ ПОСТАЧАЛЬНИКАМ?
Що ж тоді відбувається?
ЯК БАНКРУТСТВО МОЖЕ ДОПОМОГТИ?
ЩО ДЛЯ ЦЬОГО ПОТРІБНО?
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ?