Строительство »

Десять міфів про банкрутство фізичних осіб

Всього близько місяця тому у російських боржників з'явилася можливість оголошувати свою особисту фінансову неспроможність і таким чином почати життя з "чистого аркуша". Тим часом вже чимало міфів з'явилося на сьогоднішній день, що стосуються банкрутства фізичних осіб. Як правило, вони не мають під собою реальних підстав, так як були придумані від незнання і безпідставних страхів. Сьогодні постараємося розвінчати найпоширеніші міфи, що стосуються цієї актуальної і важливої ​​теми.

Міф 1. Після процедури банкрутства людина залишиться жебраком

На жаль, з таким поданням про банкрутство не в останню чергу сприяють ЗМІ, супроводжуючи публікації на цю тему ілюстраціями людей з вивернутими кишенями і т.д. Крім того, самі громадяни поки що не до кінця розібралися в нюансах банкрутства і схильні бачити в ньому лише негатив. Їх побоювання, звичайно, зрозумілі, але по факту при проведенні процедури банкрутства є недоторканними єдине житло, предмети особистого, домашнього вжитку, а також предмети, необхідні для ведення професійної діяльності.

До речі, тварини також відносяться до цієї категорії. При цьому людина має шанс позбутися від боргів і почати спокійне життя, в якій немає місця вимогам банків погасити заборгованість, загрозам колекторів та ін. Тому слід сприймати банкрутство фізосіб як реальну можливість скинути з себе борговий тягар, звільнитися від всілякого тиску і знову "встати на ноги".

Міф 2. Закон прийнятий "для своїх"

Практично відразу після вступу в силу поправок до закону про банкрутство заяви до судів на визнання банкрутами подали ряд депутатів Держдуми, крайового парламенту, керівники різних підприємств. Ті, хто ще не зорієнтувався відразу і не скористався шансом позбутися від боргів в числі перших, вирішили, що закон цей захищає в першу чергу високопоставлених людей. Однак це не так. Закон передбачає для всіх громадян РФ абсолютно рівні можливості, банкрутством можуть на загальних підставах скористатися всі боржники, які відповідають певним вимогам.

Міф 3. Фінансовий керуючий контролюватиме "кожен крок" боржника

Склалося неправильне уявлення, ніби фінансовий керуючий, який призначається судом для здійснення процедури банкрутства, буде буквально переслідувати боржника - майбутнього банкрута, контролюючи практично кожен його крок. Однак законом чітко обмежене коло дій і повноважень, які має здійснювати цей чоловік. Крім того, закон передбачає відповідальність керуючого в разі перевищення повноважень і порушення прав боржника, аж до кримінальної. За порушення може послідувати дискваліфікація, тому навряд чи фінансовий керуючий піде на такі, що дискредитують себе дії.

Міф 4. Боржника не можна буде виїжджати за кордон

Дійсно, суд, який розглядає справу про банкрутство громадянина, може накласти обмеження на його виїзд за кордон. Однак не все так категорично. За наявності поважної причини або життєвої необхідності суд може зняти це обмеження, і людина безперешкодно покине межі країни. Крім того, варто відзначити, що дане обмеження діє тільки на період проведення процедури банкрутства. Після визнання банкрутом людина може виїжджати куди завгодно.

Міф 5. Банкрутом стане тільки той, у кого немає ніякого доходу

Це не зовсім вірно. Відповідно до закону, банкрутом може стати будь-яка людина, у якого існують ознаки банкрутства. До них також відноситься і зниження існуючого доходу, що є передбаченням банкрутства.

Міф 6. Банкрутом визнають тільки по одному кредиту, а решта все одно доведеться платити

Це не так. Банкрутство настає за всіма зобов'язаннями людини, в тому числі споживчих кредитів, іпотеки, автокредитів, зобов'язаннями перед третіми особами (борг під розписку) і т.д. Якщо суд визнав боржника банкрутом, спишуться абсолютно всі борги, зазначені в ході процедури.

Міф 7. скасують всі угоди боржника, проведені за останні три роки

Насправді це можливо, тільки якщо боржник не зможе пояснити суду, на що були витрачені гроші. Скасування підлягають лише сумнівні угоди, наприклад, якщо автомобіль, згідно з договором, був придбаний за 100 рублів. За фактом є тільки три види сумнівних угод, які можуть бути оскаржені: 1) угоди між родичами; 2) угоди, вчинені за заниженою ціною; 3) дарування (трактується як навмисне погіршення свого майнового стану). Всі інші угоди, вчинені громадянином, оскарженню не підлягають.

Міф 8. Процедура банкрутства фізособи - це тільки подача заяви в суд

Процедура банкрутства фізичної особи є процесом дуже складним і довготривалим. Подача заяви в арбітражний суд для визнання боржника банкрутом - це далеко не останній крок у цій процедурі, причому навіть не перший. Цьому передує підготовка пакету документів, складання заяви. Детальніше весь процес проведення процедури банкрутства описаний раніше в наших публікаціях.

Міф 9. Банкрутство списує тільки банківські борги

При проведенні процедури банкрутства фізичної особи арбітражним судом розглядаються вимоги всіх кредиторів, включаючи державу і фізичних осіб. Тобто після оголошення банкрутом зникнуть боргові зобов'язання не тільки у вигляді банківських кредитів, а й податкові платежі, борг сусідові "по розписці" та інші.

Міф 10. За банкрутство будуть розплачуватися родичі і діти боржника

За банкрутство будуть розплачуватися родичі і діти боржника

За фактом зобов'язання перед кредиторами у родичів можуть виникати тільки в тих випадках, якщо вони виступали поручителями. На жаль, нерідко недобросовісні колектори, що вимагають повернення боргу, просто використовують легенду про розплату родичами і дітьми боржника. Це банальне залякування, яке не має під собою ніяких законних підстав.

На закінчення

Ми розглянули лише найбільш поширені помилки, що стосуються процедури банкрутства фізичних осіб, які з'явилися в даний час. Насправді не варто бачити в цьому процесі негативні сторони. Закон, навпаки, покликаний захистити інтереси громадян, а й кредитори не повинні залишитися в програші. Скориставшись шансом почати життя з "чистого аркуша", можна по-справжньому змінити її на краще. Тому не варто категорично ставитися до нової можливості для боржників вибратися нарешті з боргової ями.

Читайте також:

Як виглядає остаточний етап процедури банкрутства?

Як виглядає процедура банкрутства до призначення фінансового керуючого?

Кого з боржників можуть не визнати банкрутом?

Банкрутство фізичних осіб: порятунок чи крах?

Що робити, якщо виникли проблеми з кредитом?

Визнати себе банкрутом: чим відрізняється зарубіжна практика від російської?

Як закон про банкрутство фізичних осіб допоможе боржнику почати нове життя?

Як кредитному боржнику, бажаючому стати банкрутом, не попасти до шахраїв

Які етапи процедури банкрутства очікують боржника?

Як виглядає процедура банкрутства до призначення фінансового керуючого?
Кого з боржників можуть не визнати банкрутом?
Банкрутство фізичних осіб: порятунок чи крах?
Що робити, якщо виникли проблеми з кредитом?
Визнати себе банкрутом: чим відрізняється зарубіжна практика від російської?
Як закон про банкрутство фізичних осіб допоможе боржнику почати нове життя?