Строительство »

Банкрутство юридичних осіб

 1. Процедура банкрутства юридичної особи
 2. Юридичні послуги з питань банкрутства юр осіб
 3. Вартість послуг з банкрутства юридичної особи в 2019 році

Банкрутство юридичної особи - хороша альтернатива традиційної процедури ліквідації підприємства або компанії. Нижче мова піде про сценарії, коли подальше ведення бізнесу не представляється можливим і керівництво приймає рішення про повне згортання діяльності.

Відповідно до закону про неспроможність (станом на квітень 2019 роки) банкрутство юридичних осіб допускається при сумі заборгованостей щонайменше 300 000 рублей, прострочених на три місяці і більше. При цьому на відміну від ситуації з фізичними особами спектр невиконаних зобов'язань, здатних служити підставами для банкрутства, виглядає значно ширше - тут фігурують борги не тільки за непогашеними кредитами, а й по зарплаті, податках, оплаті товарів або послуг і т.д.

Разом з тим, при визначенні ознак банкрутства юридичної особи не враховуються неустойки (штрафи, пені), відсотки за прострочення платежу, збитки у вигляді упущеної вигоди, що підлягають відшкодуванню за невиконання або неналежне виконання зобов'язання, а також інші майнові та фінансові санкції, в тому числі за невиконання обов'язків по сплаті обов'язкових платежів. Іншими словами, існує безліч нюансів, які впливають на порядок вступу у справу про неспроможність, кількість стадій і тривалість процедури банкрутства.

Процедура банкрутства юридичної особи

Справи про банкрутство юридичних осіб розглядаються в арбітражному суді. Перелік доданих до заявою про банкрутство документів дуже широкий і залежить від організаційно-правової форми компанії-боржника (ТОВ, унітарне підприємство, кредитна організація і т. д.). Крім того, даний список стає ще значніше, якщо врахувати обов'язкові вимоги, передбачені Арбітражним процесуальним кодексом. Відсутність хоча б одного документа призведе до відмови в розгляді заяви і ще більше затягне і без того тривалу процедуру банкрутства.

Після збору належного обсягу документів починається сама процедура банкрутства юридичної особи, яка може включати безліч етапів. Боржник зобов'язаний повідомити про своє рішення кредиторів, зробити необхідні публікації в офіційних джерелах (ЕФРСБ і газета «Комерсант»), запропонувати кандидатуру арбітражного керуючого з переліку СРО, скласти попередній план з погашення заборгованості, а також брати участь (по можливості) в загальних зборах кредиторів, відслідковувати хід торгів при реалізації майна і, зрозуміло, відстоювати свою позицію в суді.

Розвиток основних подій в процедурі банкрутства залежить від першої доповіді арбітражного керуючого, який збирає повне досьє на боржника і пропонує врегулювати конфлікт інтересів. Проміжне рішення суду багато в чому буде визначатися тим, чию сторону візьме керуючий. Ось лише кілька можливих заходів впливу, які можуть бути прийняті відносно потенційного банкрута (докладніше див. Банкрутство юридичних осіб 2019 року. Покрокова інструкція ):

 • спостереження
 • фінансове оздоровлення
 • Зовнішнє управління
 • мирова угода
 • конкурсне виробництво

Як видно, кількість сценаріїв, передбачених для процедури банкрутства юридичної особи, істотно більше, ніж у випадку з фізичними особами. І майже всі вони припускають тривалий за часом процес (до трьох років), оскільки спрямовані на реструктуризацію заборгованості і захист інтересів кредиторів. Основне ж завдання компанії-банкрута - максимально швидко вийти на етап конкурсного виробництва, що триває зазвичай не більше півроку, і при цьому знизити загальну вартість активів, на які може бути звернено стягнення за простроченими зобов'язаннями.

Професійні адвокати з питань банкрутства знають, як грамотно вибудувати стратегію поведінки в арбітражному суді, щоб домогтися якнайшвидшого завершення процесу і списання всіх боргів. Можна не сумніватися, що на стороні кредиторів буде виступати досвідчена команда юристів, які докладуть усіх зусиль для максимального задоволення вимог своїх клієнтів. Досить однієї найменшої неточності у формулюваннях - і боржнику доведеться, наприклад, доводити, що його господарська діяльність за останні три роки не обмежувала б майнові права кредиторів. Взагалі, оскарженню можуть бути піддані будь-які викликають підозру угоди і дії, що так само не буде сприяти якнайшвидшому завершенню процедури банкрутства. Більш того, згідно з останніми поправками до закону керівникам юросіб може загрожувати і субсидіарну відповідальність і навіть кримінальне покарання.

Юридичні послуги з питань банкрутства юр осіб

Механізм банкрутства юросіб - складна юридична процедура і дуже витратна з фінансової сторони. Однак за допомогою досвідчених фахівців можна відстояти свої інтереси як боржника, що має труднощі з відновленням платоспроможності, і вкластися в адекватну, заздалегідь прораховані суму.

Компанія «Юс Ліберум», яка веде свою діяльність на юридичному ринку вже понад 10 років, пропонує послуги персонального юриста з питань банкрутства, в компетенцію якого входить:

 • Юридичний супровід інтересів клієнта в процедурі банкрутства, включаючи участь в арбітражному процесі в суді.
 • Розробка і реалізація механізмів юридичного захисту інтересів клієнта.
 • Взаємодія з СРО арбітражних керуючих.
 • Оцінка часток, належних конкретним кредиторам, в загальній сумі заборгованості банкрута.
 • Захист при оскарженні угод боржника, скоєних за останні три роки до банкрутства.
 • Участь в зборах кредиторів при банкрутстві від імені клієнта.
 • Контроль над проведенням торгів при реалізації майна боржника та розподілом виручених коштів між кредиторами.
 • Подача повідомлень про банкрутство в ЕФРСБ і профільні друковані видання.
 • Юридичні консультації.

Вартість послуг з банкрутства юридичної особи в 2019 році

Вид послуги Вартість Термін виконання Консультації, експертиза документів безкоштовно від 1-го дня Депозит на рахунок суду за послуги фінансового керуючого 25 000 руб. - Комісія фінансового керуючого за реалізацію майна або обсяг реструктуризованого боргу 7% від вартості майна - Оплата публікацій в газеті «Коммерсант» і ЕФРСБ (за оголошення про кожній істотній подію: зборах кредиторів, початок реалізації майна і т. Д.). 400 руб. - Поштові витрати за розсилку рекомендованих листів кредиторам 1000-1500 руб. - Оплата електронних торгів при реалізації майна (в залежності від обраної майданчика) від 10 000 руб. - Ведення справи про банкрутство юридичної особи в арбітражному суді від 100 000 руб. - Держмито за розгляд справи про банкрутство юридичної особи 6 000 руб.

Супровід банкрутства - процес, що вимагає копіткої вивчення індивідуальних обставин в кожному конкретному випадку: сума і склад боргу, кількість кредиторів, майновий стан потенційного банкрута і т.д. У компанії «Юс Ліберум» працюють досвідчені юристи з питань банкрутства, які візьмуть на себе весь тягар відповідальності в якості представників боржника та зведуть до мінімуму кількість судових засідань, заощадивши час клієнта і посприявши якнайшвидшому завершенню справи.

За більш детальною інформацією про процедуру банкрутства юридичних осіб, а також для отримання БЕЗКОШТОВНОЇ первинної консультації і експертизи документів звертайтеся до наших фахівців за телефонами: +7 (926) 011-50-75, +7 (495) 642-45-97.