Строительство »

Банкрутство юридичних осіб 2017 року. Покрокова інструкція

 1. Основні Переваги і мінуси процедури банкрутства
 2. Як подати правильне заклад
 3. Коли і ким проводиться подача заяви
 4. Процедура банкрутства. її активізація
 5. Вартість цієї процедури
 6. наслідки
 7. нюанси банкрутства

Юридичні особи починають замислюватися про банкрутство в той момент, коли вони не мають можливості погашати свої борги. Вся процедура банкрутства юр. осіб більш докладно міститься в Федеральному Законі «Про Банкрутстві». В результаті компанія після проходження процес банкрутства повністю виключається з ЕГРЮЛ. Варто відзначити, що банкрутство не означатиме повну ліквідацію компанії. У більшості випадків, до організації застосовуються заходи для можливості стабілізувати діяльність компанії. Тепер постараємося більш детально розглянути головні моменти процедури банкрутства юридичної особи, з наявними боргами. Дійсно, нижче ми розповімо про те, якими можуть бути наслідки для боржника при такій процедурі, як банкрутство юридичних осіб.

Дійсно, нижче ми розповімо про те, якими можуть бути наслідки для боржника при такій процедурі, як банкрутство юридичних осіб

Основні Переваги і мінуси процедури банкрутства

Які ж переваги містить в собі процедура банкрутства для ТОВ:

 • Можливість списання боргу, на погашення якого у організації немає ні грошових кошти, ні будь-яких активів.
 • Можливість провести реструктуризацію заборгованості.
 • Захист боржника від вимушеної оплати заборгованості (рейдерство).

У процедурі банкрутства також є і недоліки:

 • Досить тривалий процес банкрутства.
 • Необхідність призначити керуючого і надати повний доступ до комерційної таємниці організації.

Незважаючи на недоліки даного процедури, банкрутство допомагає багатьом сумлінним боржникам або поступово виробляти погашення боргів перед кредиторами, або за допомогою проведення реструктуризації, повністю з ними розрахуватися.

Як подати правильне заклад

Проведенням процедури банкрутства в РФ займається Арбітражний суд. Основними умовами, яким повинен відповідати боржник для можливості подати заяву про проведення процесу банкрутства є:

 1. Наявність боргу перед наявними кредиторами;
 2. Невиконання основних зобов'язань по оплаті заборгованості перед кредиторами протягом трьох місяців;

Загальною сумою заборгованості, що становить 300 тис. Рублів. В цьому випадку, слід уточнити, що сума боргу обов'язково повинна бути підтверджена документально за рішенням суду, яке набрало законної сили. У тому випадку, якщо боржник, з якихось причин не відповідає основним умовам, описаним вище, в суді ця справа не буде розглянута.

Коли і ким проводиться подача заяви

Подати заяву про банкрутство має право, як сама фірма-боржник, так і податкові служби або кредитори. Для того, щоб звернутися до суду із заявою юридичній особі слід призначити день проведення загальних зборів для розгляду, даного питання. Найкраще, самого боржника звернутися в Арбітражний суд, так як це допоможе йому самостійно призначити керуючого для подальшого проведення процесу банкрутства і значно зменшити грошові витрати.

Процедура банкрутства. її активізація

Процедура банкрутства може проходити як по повній, так і за спрощеною схемою. При виборі будь-якого з цих варіантів, необхідно подати відповідну заяву до суду. Спершу потрібно буде прийняти рішення про ліквідацію. Для здійснення цієї процедури, при проведенні загальних зборів повинен бути прийнятий документ про можливість припинити діяльність компанії. Після призначення арбітражного керуючого, всі основні повноваження від генерального директора організації перейдуть до керуючого. При подачі заяви в суд, в ньому обов'язково повинна міститися наступна інформація:

 • Загальна сума боргу.
 • Інформація про наявні активи і майно організації.
 • Найменування всіх кредиторів.
 • Основні причини, які вказують на неможливість стягнути заборгованість.
 • Відомості про бухгалтерію.
 • Рішення співзасновників і протокол про зверненні до Арбітражного суду про визнання фінансової недієздатності.
 • Свідоцтво про реєстрацію юрособи.
 • Статут компанії.

Через один місяць після того, як буде подано заяву, судом буде прийнято рішення про можливість провести перший етап даної справи. Судом буде призначено арбітражного керуючого, який в подальшому займається веденням цієї справи. Даний етап буде тривати не більше півроку. Після закінчення цього терміну, суд зможе мати повне уявлення про дану організацію. При проведенні даного етапу арбітражний керуючий буде займатися вивченням усіх матеріалів даної справи, постарається дізнатися причину неплатоспроможності організації, зробить аналіз поточної діяльності для можливості погасити борги.

Крім цього, керуючим буде прийнято рішення провести один з наступних етапів: або постаратися фінансово оздоровити організацію, або передати всі справи цієї копанні в зовнішнє управління, або провести процедуру банкрутства.

Процес фінансового оздоровлення зможе початися тільки в тому випадку, якщо у організації справи йдуть не так вже й погано, і існує ймовірність зробити врегулювання її діяльності. При проведенні цього етапу, як правило, проводяться наступні дії:

 • Відстрочка по оплаті боргів або податків терміном до двох років.
 • Повне зняття арешту з майна організації.
 • Стабілізація діяльності.

У тому випадку, якщо неможливо провести фінансове оздоровлення компанії, в суді буде прийнято рішення про перехід на наступний етап - конкурсне виробництво. На даному етапі арбітражний керуючий стане конкурсним. Все майно і активи організації боржника підлягають повної інвентаризації. Далі, відбувається проведення торгів, все майно продається. Даний етап за часом може тривати більше півроку. Після того, як буде проведено повний розрахунок за наявними боргами, арбітражний керуючий направить відповідний пакет документів до податкової інспекції про припинення діяльності організації і виключення її зі списку ЕГРЮЛ. Після цього, організація перестане існувати.

Прочитайте статтю сайту: Як зробити банкрутство інвестиційного проекту в 2016-2017 роках

При проведенні спрощеної процедури банкрутства з визнанням про банкрутство організації, як правило, утворюється її керівник. В даному випадку, фірма виробляє публікацію оголошення в газеті про проведення процесу банкрутства.

Вартість цієї процедури

Така процедура, як банкрутство юридичних осіб 2017 роки не чим не змінитися. Вам допоможе в цій справі покрокова інструкція, яка приведена в цій публікації. Тепер важливо поговорити про вартість такої процедури. Отже, ціна процедури банкрутства, як правило, розраховується у відсотках, і залежить від загальної суми боргу. Але вона не може становити менше 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. До цієї вартість обов'язково включено винагороду керуючому і інші витрати. При проведенні процедури банкрутства компанії не слід нехтувати допомогою професіоналів. Зрозуміло, що додаткові витрати для організації, але в тому випадку, якщо вона буде виробляти процедуру банкрутства самостійно, і при цьому будуть допущені будь-які помилки, на компанію можуть накласти різного роду покарання, навіть аж до кримінальної відповідальності. Крім цього, при зверненні до суду, необхідно сплатити держмито, яка передбачається статтею 331.21 НК Р.Ф. і становить шість тисяч рублів.

наслідки

Банкрутство юридичних осіб несе деякі наслідки для директора. Після проведення всіх необхідних процедур, відомості про організації будуть повністю вилучені з ЕГРЮЛ і передані в архів. Крім цього, з компанії спишуться всі борги. Якщо ж в процесі проведення перевірки буде доведено зв'язок між неправомірними діями керівника ТОВ і банкрутством, то щодо першого може бути порушено адміністративну, або кримінальну справу. При виникненні подібних ситуацій, стягнення накладається на власне майно винних громадян.

У тому випадку, якщо заяву про проведення ліквідації було подано не представниками організації, то вони понесуть субсидіарну відповідальність за погашення заборгованості своєї компанії.

У тому випадку, якщо заяву про проведення ліквідації було подано не представниками організації, то вони понесуть субсидіарну відповідальність за погашення заборгованості своєї компанії

нюанси банкрутства

При відсутності майна.

Якщо ви зайдете на офіційний сайт податкової, то банкрутство юридичних осіб виявиться для вас простим процесом. іноді трапляється так, що стягнути майно з метою його подальшої реалізації не представляється можливим, оскільки його просто немає. В даному випадку, база для повного розрахунку з наявними кредиторами буде сформована при наявності дебіторської заборгованості та особистого статутного капіталу компанії. Дуже часто, потрібної суми для оплати процедури банкрутства може просто не вистачити. У тому випадку, якщо керівник, або засновники ТОВ намір справили висновок свого майна з активів, то щодо них буде порушено кримінальну справу.

При наявності заборгованості по податках.

У разі наявності у організації боргів зі сплати податків до бюджету, подати заяву в суд можуть уповноважені податкові організації. В даному випадку, процес погашення боргу не буде змінений. Податковими інспекторами в якості доповнення може бути призначена перевірка діяльності компанії. Оплата боргів до бюджету під час банкрутства здійснюється відразу ж.

При наявних боргах перед банками.

У разі, якщо фірма я має борги перед банківськими організаціями, суд може зробити наступні дії:

Створення графіка платежів матиме місце лише в тому випадку, якщо сам боржник не буде заперечувати оплатити борги по кредитах. Дана угода, як правило, підписується обома сторонами. Погашати дол можна як частинами, так і повністю за рахунок акцій компанії, або її майна.

Стягнення боргу за рішенням суду. В даному випадку, у банківській організації є виконавчий лист. Процедура стягнення, як правило, проводиться в примусовому порядку судовими приставами. Ініціатором проведення процесу банкрутства може виступити кредитна організація, яка має відповідне рішення, яке набрало повну законну силу за рішенням суду.

Подивіться відео по темі банкрутство юридичної особи:

підводимо підсумки

Сподіваємося, що наша стаття допомогла дізнатися вам основні моменти такої процедури, як банкрутство. Пам'ятайте всі наші поради і, звичайно ж, використовуйте їх в життя.