Строительство »

Банкрутство фізичних осіб: ви точно все зрозуміли?

1.1 Коли громадянин діяв неправомірно до початку процедури банкрутства.

- Якщо громадянин при виникненні або виконанні зобов'язання перед кредитором, діяв незаконно, в тому числі вчинив шахрайство, злісно ухилявся від погашення заборгованості, ухилявся від сплати податків, приховав або свідомо знищив майно, при отриманні кредиту представив підроблені документи, він позбавляється права бути звільненим від своїх боргів.

- Чи не «згорають» борги, що виникли у громадянина банкрута виникли внаслідок застосування наслідків недійсності правочину, який визнано недійсним на підставі норм закону про банкрутство.

1.2 Коли фізична особа діяло неправомірно під час процедури банкрутства.

- Якщо протягом процедури банкрутства громадянин вироком суду буде піддана кримінальному або адміністративному покаранню за неправомірні дії при банкрутстві, за навмисне або фіктивне банкрутство, то в цьому випадку правило про звільнення від виконання зобов'язань працювати не буде - всі борги залишаться.

- У разі ненадання громадянином арбітражному суду і фінансового керуючого необхідних відомостей або надання недостовірних відомостей він також не буде звільнений від боргів. Обставини невиконання зазначених обов'язків фізичної особи або несумлінного їх виконання повинні бути встановлені судом судовим актом.

- Чи не звільняється громадянин-банкрут від виконання грошових зобов'язань, про наявність яких кредитори не знали і не повинні були знати до моменту завершення процедури банкрутства.

1.3 У зв'язку зі специфічним статусом фіз. особи - банкрута

- Вимоги по поточних платежах, про відшкодування шкоди, заподіяної життю або здоров'ю, про виплату заробітної плати, про відшкодування моральної шкоди, про стягнення аліментів, якщо вони не були погашені в процедурі банкрутства громадянина залишаються існувати і після її завершення, навіть якщо вони не були заявлені в справу про банкрутство громадянина.

- Громадянин також не звільняється від вимог кредиторів за грошовими зобов'язаннями про відшкодування шкоди майну, заподіяної громадянином навмисно або через грубу необережність.

1.4 По боргах з минулого управлінської та / або професійної діяльності

- Залишаються борги за грошовими зобов'язаннями в разі притягнення громадянина як мажоритарного засновника (акціонера) або як керівника юридичної особи до субсидіарної відповідальності за загальними нормами закону про банкрутство.

- Борги в вигляді збитків, завданих юридичній особі (навмисно або через грубу необережність) громадянином як учасником (акціонером) якого він був, також залишаються.

- Збитки, завдані умисно або з необережності внаслідок невиконання або неналежного виконання громадянином як арбітражним керуючим покладених на нього обов'язків у справі про банкрутство;

процедура банкрутства громадян ефективний інструмент припинення зобов'язань, але тільки в руках кваліфікованих фахівців. Зауважте, боргів, які залишаються або можуть залишитися після завершення процедури банкрутства фізичної особи, більш ніж достатньо. Йдучи на такий крок, пам'ятайте, що економія на послугах кваліфікованих юристів і фінансових керуючих може обійтися дуже дорого.