Строительство »

Банкрутство фізичних осіб в 2019 році

 1. Закон про банкрутство фізичних осіб в 2019 році: свіжі новини і зміни
 2. Коли можна подати на банкрутство
 3. Як оформити банкрутство фізичної особи: покрокова інструкція
 4. Завантажити заяву про банкрутство фізичної особи, зразок 2019 року
 5. Необхідні документи
 6. Вартість банкрутства в 2019 році
 7. тривалість процедури
 8. Перелік майна, яке можуть вилучити
 9. Причини відмови в банкрутство
 10. Які наслідки чекають боржника
 11. Чи може кредитор оскаржити банкрутство боржника
 12. Федеральний реєстр банкрутств: офіційний сайт
 13. Юрист з питань банкрутства фізичних осіб

У житті кожної людини може виникнути ситуація, коли втрата джерела доходу, крах фірми та інші обставини призводять до суттєвого погіршення фінансового стану, і неможливості виконувати зобов'язання перед кредиторами

У житті кожної людини може виникнути ситуація, коли втрата джерела доходу, крах фірми та інші обставини призводять до суттєвого погіршення фінансового стану, і неможливості виконувати зобов'язання перед кредиторами. У подібній ситуації єдиним виходом є оголошення банкрутства. Далі ми розповімо, які особливості має банкрутство фізичних осіб в 2019 році, що потрібно для ініціації процедури, а також що може стати причиною відмови.

Закон про банкрутство фізичних осіб в 2019 році: свіжі новини і зміни

Закон про банкрутство фізичних осіб в 2019 році: свіжі новини і зміни

Якщо розглядати законодавчі аспекти процедури, то слід зазначити, що в нинішньому році не відбулося якихось суттєвих змін. Слід також зазначити, що прийняття закону, що дозволяє звичайним громадянам оголошувати себе банкрутами, відбулося порівняно недавно, проте розробка відповідного законопроекту почалася ще в 2012 році.

Основною причиною подібних нововведень послужив економічна криза, що почалася практично відразу після приходу нового тисячоліття. Багато великих компаній, не кажучи вже про індивідуальних підприємців, припинили своє існування через непомірні збитків.

В той момент закону, що регламентує процедуру банкрутства для звичайних громадян, ще не існувало, тому підприємці продавали «залишки» бізнесу, пускали з молотка всю нерухомість, роблячи все можливе, щоб розрахуватися за кредитом. На жаль, такий підхід допоміг лише небагатьом, змусивши переважна більшість вчорашніх бізнесменів залишитися в кредитній кабалі на довгі роки.

На підготовку до відповідного законопроекту депутатам Державної думи було потрібно близько 3 років. В результаті довгої роботи ще до закінчення 2015 року було прийнято Закон про неспроможність, що дозволяє росіянам, які не здатні погашати кредитні та інші фінансові зобов'язання, оголосити про банкрутство. У документі чітко прописані всі нюанси процедури, вимоги до потенційних ініціаторам і інші особливості.

Коли можна подати на банкрутство

Для ініціації тієї чи іншої процедури, як і для отримання послуги, потрібна наявність певних підстав або відповідність ряду умов. Коли мова заходить про банкрутство, слід розуміти, що тимчасові фінансові труднощі або неможливість розрахуватися за придбаний в кредит смартфон, не можуть вважатися причиною оголошення неспроможності.

Відповідно до чинного законодавства, процедура банкрутства може бути ініційована лише в тому випадку, якщо у заявника є заборгованість, яка дорівнює або перевищує 500 тис. Руб. При розрахунках враховуються тільки зареєстровані компанії і організації, борг сусідові або колезі не враховується. Так, підставою є 3-місячна заборгованість перед:

 • Кредитними організаціями;
 • ГИБДД ;
 • Комунальними службами;
 • Податковими органами;
 • Іншими установами.

В ролі потенційних банкрутів можуть виступати звичайні громадяни і індивідуальні підприємці, чиє фінансове становище не дозволяє виконувати прийняті зобов'язання. Розглядом справи займеться арбітражний суд, і для успішного завершення доведеться довести, що людина дійсно є неплатоспроможним.

Якщо відсутність платоспроможності підтвердиться, а також буде встановлено, що можливостей для покращення фінансового добробуту немає, росіянина визнають неспроможним, а заборгованість підданий реструктуризації. Яскравим прикладом банкрутства фізичних осіб в 2019 році є ситуація, коли громадянин, який взяв кількох позик для відкриття і розвитку бізнесу, не зміг реалізувати задумане і прогорів. Стан здоров'я або інші причини, що не дозволяють йому працевлаштуватися, а майна, яке можна продати, погасивши таким чином кредит, немає. У цьому випадку боржник або кредитна компанія може звернутися до суду для визнання громадянина неспроможним.

Як оформити банкрутство фізичної особи: покрокова інструкція

Як оформити банкрутство фізичної особи: покрокова інструкція

Людина, що бажає оголосити себе банкрутом і цікавиться особливостями даної процедури, повинен розуміти, що йому доведеться не тільки довести свою неплатоспроможність, але і зробити ряд дій, передбачених відповідним законодавчим актом. Крім усього іншого, заявник повинен буде подбати про збір всієї необхідної документації, а лише потім звернутися до суду. Що стосується покрокової інструкції, то вона включає кілька ключових етапів:

 1. Першим кроком на шляху до успішного завершення справи є заповнення заяви, що подається в суд разом з рештою документацією. Спочатку може здатися, що в цій дії немає нічого складного, проте в реальності, все зовсім інакше. У документі потрібно вказати детальну інформацію про всі борги, наявних у потенційного банкрута, відомості про майно, продане за минулі 36 місяців, причини неможливості виконання фінансових зобов'язань, і найменування компанії, яка забезпечить призначення фінансового керуючого;
 2. На другому етапі заявнику доведеться знайти кошти для оплати фінансових витрат, що стосуються процедури. Зокрема, мова йде про роботу керуючого і державне мито. Оплативши послугу, що підтверджують чеки додаються до решти паперів. При зверненні до юриста або адвоката, відповідні витрати приплюсовуються до підсумкової суми;
 3. Коли підготовчий етап буде завершено, можна приступати до подачі документів. Їх можна самостійно принести в арбітражний суд, надіслати рекомендованим листом або подати в електронному вигляді;
 4. Завершальний етап - очікування рішення по справі. При позитивному вирішенні питання, заявку задовольнять і росіянина оголосять неспроможним.

Завантажити заяву про банкрутство фізичної особи, зразок 2019 року

На нашому сайті Ви завжди можете завантажити актуальні бланки різних заяв, в тому числі, для підготовки документів на банкрутство фізичних осіб в 2019 році. Для зручності, ми також опублікували зразок заяви, який Ви зможете використати при підготовці до процедури.

Завантажити заяву про банкрутство фізичної особи в арбітражний суд (зразок 2018 роки)

Необхідні документи

Окрім наявності великої заборгованості, ініціація процедури банкрутства має на увазі подачу певного пакету документів. Стандартний перелік містить:

 • Інформація про борг (договір з банком і т.п.);
 • Підтвердження відсутності платоспроможності (виписка з банку про всі операції по рахунку за останні 36 місяців);
 • Виписка з Держреєстру ІП, яка свідчить про наявність чи відсутність відповідного статусу у заявника;
 • Дані про позикодавця;
 • Відомості про майно, що належить боржнику;
 • Інформація про фінансові операції та операції з майном за останні 36 місяців, за умови, що їх сума більше 300 тис. Руб .;
 • Дані про податкові платежі за останні 3 роки;
 • Підтвердження сімейного стану;
 • Довідка з роботи (при офіційному працевлаштуванні);
 • Довідка з центру зайнятості (за відсутності роботи);
 • ІПН і страховий номер.

Вартість банкрутства в 2019 році

Якщо Ви збираєтеся оголосити себе банкрутом, то краще заздалегідь подумайте про те, де візьмете гроші на цю процедуру. Це обумовлено тим, що, незважаючи на свою неплатоспроможність, заявнику доведеться понести серйозні витрати. Зокрема, мова йде про оплату мита і послуг фінансового керуючого.

З приводу величини держмита можна особливо не хвилюватися. Спочатку вона була встановлена ​​в сумі 6 тис. Руб., А в минулому році і зовсім, знижена до 300 руб. Що стосується основного обсягу витрат, то його становить оплата послуг керуючого. Вартість однієї досконалої угоди становить 25 тис. Руб., А таких операцій зазвичай буває 3:

 1. Реструктуризація заборгованості;
 2. Продаж майна (при наявності);
 3. Підготовка мирової угоди.

На перший погляд, сума в 75 тис. Руб. є цілком посильним, однак радіти ще зарано. Крім оплати угод, керуючому доведеться віддати 7% від списаного боргу. В цьому випадку, навіть при мінімально допустимої сумі заборгованості, яку передбачає банкрутство фізичних осіб в 2019 році, рівній 500 тис. Руб., Винагороду керуючому складе 35 тис. Руб., Тоді як загальна сума витрат досягне 110 тис. Руб.

Єдиним способом, що дозволяє уникнути таких непомірних витрат, є спрощене банкрутство. В цьому випадку, заявнику доведеться самостійно вирішувати всі питання. Крім усього іншого, даний варіант виключає можливість реструктуризації і допускається тільки в тих випадках, коли величина заборгованості не перевищує 700 тис. Руб.

тривалість процедури

Росіяни, які цікавляться питанням як оформити банкрутство відповідно до закону, повинні розуміти, що зазначену процедуру не можна назвати швидкою. Зокрема, вона включається 3 досить тривалих етапу:

 1. Розгляд заявки арбітражним судом (до 3 міс.);
 2. Реструктуризація боргу (до 4 міс.);
 3. Продаж майна (до 6 міс.).

Важливо розуміти, що будь-яка помилка або відсутність будь-якого документа приведуть до додаткових тимчасових витратах, так як процедуру призупинять аж до усунення всіх недоліків. Як показує практика, середня тривалість процедури дорівнює 6 місяців, проте в деяких випадках, вона збільшується в 1,5-2 рази.

Перелік майна, яке можуть вилучити

Якщо суд прийме рішення задовольнити позов і визнати росіянина банкрутом, то одним з етапів реалізації відповідної процедури стане продаж майна боржника. В тому числі:

 • Житлова нерухомість, куплена за іпотечним договором;
 • Автотранспорт, що є заставою по кредиту;
 • Ювелірні прикраси;
 • Цінні папери;
 • Інші цінності.

Все перераховане майно надходить у повне розпорядження фінансового керуючого. Надалі саме йому доведеться контролювати всі операції і операції. Однак навіть після оголошення неспроможності, певне майно у громадянина все ж залишиться. Реалізації не підлягає:

 • Єдина житлоплощу;
 • Меблі і предмети інтер'єру;
 • Індивідуальні приналежності;
 • Майно, що дозволяє отримувати прибуток, що має вартість не більше 100 МРОТ ;
 • Автотранспорт (при наявності інвалідності);
 • Ордена і нагороди;
 • Домашні тварини.

Крім усього іншого, людина, визнана банкрутом, зможе і далі отримувати заробітну плату або соціальну допомогу, однак у сумі, що не перевищує прожитковий мінімум. Іншими словами, у росіянина не заберуть можливість купувати собі продукти харчування і предмети першої необхідності. Що стосується випадків, коли має місце неспроможність подружжя, то продажу підлягає їх спільно нажите майно.

Причини відмови в банкрутство

В юридичній практиці налічується маса прикладів, коли заявнику відмовляють в оголошенні банкрутом. У більшості випадків, причиною такого рішення є некоректно заповнену заяву або наявність помилок в документації. Банкрутство фізичних осіб в 2019 році допускає повторну подачу паперів після усунення всіх недоліків.

Ще одним варіантом розвитку подій є зміна платіжного графіка. Фактично, людини визнають неспроможним, але борг не списують, зберігаючи фінансові зобов'язання перед кредиторами, але на більш лояльних умовах. Найчастіше збільшується термін дії кредитного договору, але знижується розмір регулярного платежу.

У більшості випадків, подібне рішення приймається в тих випадках, коли потенційний банкрут заздалегідь обізнаний про свій жалюгідному фінансовому стані, але навмисно приймає на себе фінансові зобов'язання з метою їх подальшого невиконання та ініціації банкрутства.

Які наслідки чекають боржника

Побутує помилкова думка, що після завершення процедури банкрутства всі труднощі залишаться позаду. На жаль, змушені розчарувати Вас. Реальність набагато суворіша, ніж це може здатися на перший погляд. Зокрема, людина, який заявив про неспроможність, зобов'язаний взяти до уваги деякі наслідки своїх дій:

 • Повторна ініціація процедури можлива тільки через 5 років;
 • Протягом 5 років при спробі оформити кредит, потенційний позичальник зобов'язаний повідомляти компанію про визнання його неспроможним;
 • Протягом зазначеного періоду часу банкрут не може відкрити власний бізнес;
 • Ще одне обмеження стосується працевлаштування, а точніше посади, на які не зможе претендувати банкрут протягом певного часу. Зокрема, про керівну посаду доведеться забути на 10 років для банківської організації, на 5 років - мікрокредітних компаніях, на 3 роки - інших фірмах.

У процесі продажу майна в рамках процедури банкрутства фізичних осіб в 2019 році, не можна здійснювати наступні дії:

 • Користуватися розрахунковими рахунками і здійснювати валютні операції;
 • Укладати угоди з майном;
 • Брати участь в кредитних угодах (незалежно від ролі).

Ще один нюанс, який не можна залишити без уваги, полягає в тому, що аж до закінчення процедури кошти, що нараховуються банкруту за трудову діяльність або у вигляді соціальної допомоги, переводяться керуючому особі.

Чи може кредитор оскаржити банкрутство боржника

Після того як росіянина визнають банкрутом, кредитор вже не зможе оскаржити судове рішення. Однак за ним зберігається можливість перегляду угод за участю боржника. Подати відповідну заяву можна якщо:

 • Оспорювані угоди відбувалися 1.10.2015 або пізніше;
 • Угоди, скоєні до зазначеної дати, допускають оспорювання тільки при наявності статусу ІП при підписанні договору.

Вимога кредитора про скасування угоди може бути задоволено судом в декількох випадках:

 • Давність здійснення операції не перевищує 3 років до моменту офіційного банкрутства;
 • Другим учасником угоди є родич або друг банкрута;
 • Угода спричинила збитки для кредитора (при продажу майна за ціною нижче ринкової).

Слід розуміти, що чим більше часу пройшло з тих пір, як угода була зроблена, тим менше ймовірність її скасування, незалежно від того, які аргументи будуть використані при подачі заяви.

Федеральний реєстр банкрутств: офіційний сайт

Вирішивши оголосити про свою неспроможність, людина повинна розуміти, що успішне завершення цієї процедури приховати не вдасться. Відомості про всі прийняті рішення можна знайти на сайті www.bankrot.fedresurs.ru. Тут розміщена докладна інформація про всіх громадян, оголошених банкрутами. У реєстрі публікуються такі відомості:

 • Дата внесення в базу;
 • Дані про всі етапи процедури;
 • Персональна інформація про боржника.

У випадках, коли в ролі банкрута виступає компанія, до реєстру додається юридична адреса фірми та інші відомості.

Юрист з питань банкрутства фізичних осіб

Практика показує, що процедура оголошення неспроможності супроводжується певними труднощами, і розібратися в її нюансах здатний далеко не кожен. Щоб банкрутство фізичних осіб в 2019 році гарантовано завершилося успіхом, рекомендуємо Вам звернутися за порадою до досвідченого юриста. Наш експерт надасть допомогу на будь-якому з етапів процедури. Ви також можете безкоштовно проконсультуватися з даного питання, заповнивши спеціальну форму, розміщену на сайті або зателефонувавши за наступними телефонами:

Не забувайте, оголосити себе банкрутом може практично кожен, проте наслідки від цього можуть бути серйознішою проблем з платоспроможністю. Не поспішайте заявляти про свою неспроможність, а краще проконсультуйтеся безкоштовно з нашим юристом , Можливо, саме він допоможе Вам знайти вихід з ситуації, що склалася.

Банкрутство фізичних осіб в 2019 році