Строительство »

Як правильно розрахувати меню на банкет

 1. » правильне меню Розрахунок продуктів для банкету.
 2. Поради нареченій при розрахунку банкетного меню на весілля:
 3. Поради нареченій при розрахунку напоїв в банкетному меню на весілля:
 4. Приклад стандартного банкетного меню на весілля.
 5. Поради нареченій при складанні банкетне меню:

» правильне меню

Розрахунок продуктів для банкету.

РОЗРАХУНОК МЕНЮ ДЛЯ СВАДЕБНОГО БАНКЕТУ

Самий економічний варіант - якщо вам (за умови, що ви організовуєте весілля самостійно) або нам (коли ми беремо на себе всі турботи) вдається домовитися з рестораном / кафе про дозвіл використовувати "своє" спиртне для банкету. При дуже хорошому розкладі можна принести не тільки свій алкоголь, але і "свої" холодні закуски, які не потребують приготуванні, і фрукти. Але як підрахувати норму / кількість спиртного або закуски?
В середньому:
Обсяг порції на одну людину розрахувати нескладно. В середньому 50-60 грамів салату або іншої закуски досить для однієї людини. До того ж відомо, що гості активно їдять тільки в перші 15-20 хвилин застілля, а потім більше п'ють. Після закусок слідують гарячі страви. Їх має бути не менше двох. Традиційно це м'ясо (птиця) і риба. За гарячими стравами подається десерт і, нарешті, цвях програми - весільний торт. Перед тим, як замовляти торт, необхідно врахувати кількість гостей. Щоб кожен міг насолодитися шедевром кулінарного мистецтва, прикиньте приблизний вага торта в розрахунку 2 кг на 10 гостей. Якщо на банкеті присутні 50 осіб, торт вагою 10 кілограмів буде в самий раз.
Якщо ви добре знаєте звички своїх гостей, вам легше буде розрахувати кількість і визначитися з асортиментом напоїв. Але в середньому за орієнтир можна прийняти такі цифри: 3-4 пляшки міцних напоїв, 3-4 пляшки вина, 2-3 пляшки шампанського на 10 осіб.

Зверніть увагу: влітку потрібно багато води


Меню і кількість порцій вам допоможуть вибрати в вашому ресторані або кафе.
Не варто захоплюватися і замовляти купу їжі:
- 3-5 видів салатів і закусок (по 1 порції на людину, або навіть по половині порції).
- Асорті м'ясне, рибне, овочеве
- Гаряча закуска.
- Один-два види гарячого з гарніром.
- Морозиво
- Фрукти
- чай ​​каву.
Можна спробувати домовитися принести частину своїх продуктів - ту ж нарізку, ікру, фрукти. Вийде набагато дешевше.

Нижче ви знайдете корисний список розрахунку випивки і продуктів на 1 людину, від якого ви можете відштовхуватися при складанні свого банкетного меню.


Холодні закуски і апаратів:

1. М'ясна нарізка: рекомендуємо 3 види м'яса (карбонат, шийка і т.п.) по 40 г нетто / чол кожного виду і 1 вид сиро-копченої ковбаси по 20 г / чол
2. Сир - твердий (1-2 види) по 20-25 г / чол
3. Овочі: по 50 г / чол (огірки, помідори, редис); солодкий перець (краще червоний і жовтий) - по 25-30 г на людину; зелень - кінза, петрушка, кріп (в основному для прикраси страв)
4. Соління: огірки і помідори (краще не мариновані) по 40-50 г; гриби - по 30-40 г;
маслини / оливки - по 10 г; черемша і маринований часник на банкетах, як правило, не користуються популярністю
5. Риба: будь-яка червона і біла (краще осетрина гарячого копчення) - нетто по 40 г (врахуйте, що з 6 кг необробленої червоної риби залишиться після обробки 4 кг)
6. Ікра: червона (кетова) - по 15-20 г на людину, чорна - по 10 г
7. Фрукти (кількість в першу чергу визначає пору року): лимони, мандарини, виноград (зелений і чорний), яблука (невеликого розміру), груші і т.п .; банани настійно не рекомендуємо взимку (дуже швидко чорніють)
8. Для аперитиву: фрукти, шоколадні цукерки в коробках і горіхи (фундук, мигдаль, арахіс і т.п.)
9. Весільний торт: по 100-150 г на людину

1. Соки і вода: більше 1 л на людину. Соки - не більше 2-х видів (яблучний / виноградний / морс і апельсиновий); хв. вода і кола - настійно рекомендуємо маленькі пляшки (0,5 - 0,6 л), хоча 2х літрові і вигідніше, але столи не будуть заставлені громіздкою тарою
2. Шампанське: за традицією недоторканні 2 пляшки, які будуть стояти перед молодими (одна випивається на річницю весілля, інша - на народження первістка); і максимум на 1-2 тосту всім гостям (по 150-200 г на людину)
3. Вино: рекомендуємо тільки червоне (тому що акцент, як правило, в банкетному меню робиться на м'ясі) - по 1/2 пляшки 0,75л на людину
4. Горілка, віскі, коньяк і вермут: складно рекомендувати і радити щось. Тільки ви, знаючи своїх гостей, можете оцінити їх можливості. Але рекомендуємо купити весь алкоголь з невеликим запасом, щоб два рази не бігати, і щоб гості не намішали, якщо закінчиться їх улюблений напій.

Складання меню для весільного банкету - важлива і досить складна задача Складання меню для весільного банкету - важлива і досить складна задача. Грамотно складене меню забезпечить 50% успіху Вашого свята. Щоб гості залишилися задоволені, їжі на святковому столі має бути достатньо, і вона повинна бути різноманітною.

Щоб догодити всім гостям, необхідно врахувати їх переваги в харчуванні. Бажано, щоб на столі було достатньо страв з незмішаних продуктів, щоб і вегетаріанці і люди різних віросповідань не були уражені в виборі страв. Також необхідно подбати про окремий дитячому меню. якщо серед запрошених є діти.

Якщо ви вирішили влаштовувати банкет в ресторані. кафе або їдальні, то, швидше за все, досвідчені кухарі Якщо ви вирішили влаштовувати банкет в ресторані зможуть самі розрахувати для Вас меню, виходячи з кількості людей, бюджету і переваг. Якщо ж Ви збираєтеся святкувати весілля будинку. то розраховувати і складати меню доведеться своїми силами. У такому випадку важливо мати уявлення про те, яка кількість страв і напоїв необхідно на кожного гостя.

Самий економічний варіант при організації банкету в закладі - якщо адміністрація дозволить Вам використовувати своє спиртне, а також холодні закуски, які не потребують приготування, і фрукти. При цьому Вам, швидше за все, доведеться заплатити за нарізку і сервіровку ваших продуктів.

Розрахунок страв на 1 людину:

Відомо, що в середньому за 5 годин застілля доросла людина з'їдає 1400-1550 грам їжі, включаючи десерт. Найчастіше підбирається приблизно таке співвідношення страв на одну людину:

 • Холодні закуски (сири, овочева нарізка, риба, м'ясне асорті, бутерброди з ікрою, соління) - 350-400 грам
 • Салати (овочевий, м'ясний, рибний, 3 - 5 видів) - 200-250 грам
 • Гарячі закуски (можна один вид) - 100 грам
 • Гарячі страви (1 - 2 види, в ідеалі: одне м'ясне і одне рибне) - 250 грам
 • Гарнір - 150 грам
 • Фруктове асорті - 200 грам
 • Торт - 150-200 грам

В результаті виходить: 1400 - 1550 грам їжі на одну персону.

Міцні напої (горілка, коньяк, віскі та ін.) - чоловіки: 0,3 - 0,6 л; жінки: до 0,4 л

Вино - чоловіки: 0,25 - 0,4 л; жінки: 0,35 - 0,7 л

Шампанське - чоловіки: до 0,3 л; жінки: 0,25 - 0,4 л

Безалкогольні напої - чоловіки: 1 - 2 л; жінки: 1 - 2 л; діти: 1 - 1,5 л.

Гарячі напої (чай, кава) - 1 - 2 пачки, в залежності від обсягу.

Весільний торт можна замовляти з розрахунку 100-150 грам на людину, проте якщо серед гостей багато любителів солодкого, зазвичай це жінки і діти, то краще замовити по 200 грам Весільний торт можна замовляти з розрахунку 100-150 грам на людину, проте якщо серед гостей багато любителів солодкого, зазвичай це жінки і діти, то краще замовити по 200 грам. Так само на десерт можна подати по 100 грам морозива.

Розраховуючи банкетне меню, потрібно пам'ятати, що буде набагато краще, якщо їжа залишиться, ніж, якщо її не вистачить. Тому бажано замовити з невеликим запасом. Якщо працівники закладу розраховують продукти виходячи з кількості гостей, то можна внести в меню страви ще на кілька чоловік про запас на випадок, якщо для деяких гостей порції виявляться недостатньо великими.

Часто, поки гості збираються в банкетному залі (30-40 хвилин), їм пропонується фуршет. На ньому зазвичай представлені такі страви, як канапе (5-6 штук на людину - 150-200), горіхи, фрукти, шоколад, а також вино і шампанське (по 2 келихи).

Якщо перед весільним банкетом у Вас запланована прогулянка і фотосесія з гостями, то не забудьте про шампанське, цукерки і бутерброди, які необхідно взяти з собою. Також потрібно купити одноразовий посуд і бажано прозорі пластикові келихи, так як пластмасові стаканчики виглядають непривабливо.

Веселого Вам торжества і смачних страв на весільному банкеті!

Опубліковано: 27-01- | Переглядів: 7336

У багатьох наречених при складанні банкетного меню виникає страх, що гості залишаться голодними. Саме це почуття страху змушує замовляти набагато більше їжі, ніж реально потрібно. Виходить, столи переповнені їжею, яка залишається після банкету. У цій статті ми розповімо, як розрахувати меню, щоб гості залишилися ситими і задоволеними.


Поради нареченій при розрахунку банкетного меню на весілля:

Запам'ятайте, на кожного гостя досить від 1 до 1.3 кг їжі. Тому спочатку підрахуйте, скільки виходить їжі на кожного гостя в банкетному меню, яке ви вибрали.

Якщо ви самостійно займаєтеся організацією весілля # 8212; Будьте уважні! Коли ресторан називає мінімальну вартість # 8212; завжди уточнюйте, скільки виходить їжі в грамах на людину. Буває, що ресторан називає вартість меню на людину від 3000 рублів (2000-2500 рублів, все залежить від рівня ресторану). Ви розраховуєте, наприклад, на 60 осіб # 8212; виходить 180 000 рублей, вписуєте цю суму до статті витрат на банкет, після чого починаєте формувати решті бюджет. Коли приходить час складати меню, виявляється, що на кожного гостя виходить 700 # 8212; 800 грам на людину. В результаті до основного меню додається ряд позицій, сума зростає на 50 000 # 8212; 60 000 рублів і стаття витрат на банкет збільшується. Щоб уникнути неприємних несподіванок звіряйте вартість меню і кількість грам на людину.

Щоб уникнути неприємних несподіванок звіряйте вартість меню і кількість грам на людину

Поради нареченій при розрахунку напоїв в банкетному меню на весілля:

Не забудьте про напої. В середньому кожен гість на весіллі випиває близько 1.5 літра безалкогольних напоїв. Деякі ресторани не включають у вартість меню такі напої як чай або кава. І в кінці весільного бенкету вам можуть виставити рахунок за додаткові замовлення, які зроблять гості.

При розрахунку алкоголю на весілля, ми радимо використовувати такі дані: 1 пляшка шампанського = 3 келиха, зазвичай шампанське використовують у вітальному фуршеті, з розрахунку один келих кожному гостю, в стіл шампанське, як правило, не виставляється. На весільному банкеті перевагу віддають винам і міцних алкогольних напоїв, намагайтеся не замовляти багато алкоголю, щоб уникнути неприємних ситуацій. Як правило, 1 пляшка вина на 1 гостя (на весь вечір). міцні алкогольні напої йдуть з розрахунку 1 пляшка на 2 гостей (на весь вечір).

Стандартне банкетне меню складається з двох частин # 8212; вітальний фуршет і основне меню.

Приклад стандартного банкетного меню на весілля.

Легкі закуски (на вибір):

 • Холодна закуска, яка включає в себе, м'ясну тарілку, рибну тарілку, овочеву нарізку;
 • Салати. Зазвичай два-три види на вибір;
 • Гаряча закуска. Як правило це жульен або млинчики з начинкою;
 • Основне гаряче з гарніром;
 • Фрукти. Сирна тарілка;
 • Хлібний кошик;

Хлібний кошик;

Поради нареченій при складанні банкетне меню:

1. Постарайтеся скласти різноманітне меню, наприклад, якщо ви не любите овочі, це зовсім не означає, що всі ваші гості так само їх не люблять, намагайтеся орієнтуватися на загальні переваги гостей у їжі. Для себе ви можете замовити окреме меню.

2. Намагайтеся вибирати нежирну їжу, нехай вона буде смачна й поживна, але нежирна. Подбайте про здоров'я своїх гостей.

3.Конечно ж, їжа повинна бути смачною. Щоб переконатися в якості їжі замовте дегустацію. Зазвичай її вартість становить 50% від вартості в меню. Краще це зробити до укладення договору з рестораном.

4. При виборі банкетного меню обов'язково виберіть кілька позицій для основного гарячого блюда. Не всі люблять тільки яловичину або тільки курку, надайте своїм гостям можливість вибору.

І ще одна порада: обов'язково проконсультуйтеся з організатором або координатором перед складанням банкетного меню # 8212; їх безцінний досвід допоможе Вам уникнути багатьох помилок

Насолоджуйтесь тільки приємними клопотами під час підготовки до весілля, а все інше агентство "Стильне весілля" візьме на себе.
Призначити першу зустріч з нами Ви можете по телефону +7 (967) 342 2292

Джерела: http://gotovim-doma.ru/forum/viewtopic.php?t=5684, http://port-folio.by/wedding/46, http://stilnayasvadba.com/%D0%B1%D0 % B0% D0% BD% D0% BA% D0% B5% D1% 82% D0% BD% D0% BE% D0% B5-% D0% BC% D0% B5% D0% BD% D1% 8E-% D0 % BD% D0% B0-% D1% 81% D0% B2% D0% B0% D0% B4% D1% 8C% D0% B1% D1% 83 /


Коментарі: 6


Але як підрахувати норму / кількість спиртного або закуски?
Php?