Строительство »

П'ять шокуючих фактів про ГК Мортон

 1. Історія ГК «Мортон»
 2. ГК «Мортон» і домобудівний комбінат «Град»
 3. ГК «Мортон» і знесення історичної будівлі на Красноказарменной вулиці
 4. Претензії покупців до ГК «Мортон»
 5. ГК «Мортон» і судові позови
 6. ГК «Мортон» і фальсифіковані громадські слухання
 7. Новобудови ГК «Мортон»

Приймаючи рішення про покупку квартири в новобудові ми орієнтуємося не тільки на місце розташування і заявлені характеристики будинку, але і на репутацію компанії-забудовника.

Портал KVARTIRAzaMKAD.ru починає публікацію серії статей про найбільших девелоперах Москви і Підмосков'я. Ми збираємо в одному матеріалі як офіційні відомості, так і розрізнену інформацію, отриману від експертів ринку.

Дата створення: 1994 г.

Тип: приватна компанія

Власники: у компанії сім співзасновників, при цьому публічною персоною є тільки президент ГК «Мортон» Олександр Струмків, імена інших не розголошуються.

Положення на ринку нерухомості: Входить в список Forbes 200 найбільших приватних компаній Росії (знаходиться в цьому списку з 2011 р), є одним з трьох найбільших забудовників Московського регіону 08 лютий 2015 року ДК «Мортон» включена Міністерством економічного розвитку Росії до переліку системоутворюючих підприємств, до якого увійшло 199 організацій.

Фінансові показники: сукупний обсяг виручки в 2014 році склала 60,7 млрд руб (зростання 18,7% в порівнянні з 2013 р). Всього в 2014 р введено в експлуатацію 1,03 млн кв. м житла, а загальний портфель досяг понад 7,5 млн кв. м.

Загальна інформація: ГК «Мортон» зводить житлові комплекси різних класів - від економ-до бізнес, так само надає послуги з ремонту та «трейд-іну» квартир. У більшості людей компанія асоціюється з гігантською комплексною забудовою, в якій можна придбати недорогі і невеликі квартири. Активно працює на замовлення Міноборони, ФСБ і МВС РФ. Практично у всіх проектах компанії можлива військова іпотека.

До сьогоднішнього дня у ГК «Мортон» не було жодного проблемного, незакінченого об'єкта. Так само невідомо жодної справи з ошуканими пайовиками.
Географія: Москва, Підмосков'я. Останнім часом з'явилися повідомлення про бажання компанії вийти на ринки Єгипту, В'єтнаму, Малайзії, Брунею, Монголії.

Обіцяні інфраструктурні проекти: монорельсова дорога до новобудов, фунікулери, що зв'язують новобудови, рекультивація полігону ТПВ в Некрасівці.

Основні претензії до компанії в ЗМІ:

 • зведення величезних, давили на людину «мортонградов»;
 • дуже щільна забудова, часто без підведення необхідної інфраструктури (по суті, нові житлові комплекси перетворюються в гетто);
 • погіршення екологічної ситуації в районах нових житлових комплексів;
 • фальсифікація громадських слухань;
 • варварське ставлення до пам'ятників культурної спадщини та природи.

Історія ГК «Мортон»

Компанія «Мортон» була зареєстрована в 1994 році і спеціалізувалася на капітальному ремонті будинків в Підмосков'ї. Криза 1998 р допоміг компанії вийти на девелоперський ринок. У той час більшість забудовників прагнули отримати майданчики в столиці, а в Підмосков'ї влади, навпаки, за забудовниками «бігали».

Мортонград Путілково

Перший реалізований проект знаходився в підмосковній Щербинці.

Але справжній прорив стався після кризи 2008 р Тоді компанія за позикові кошти скупила великі ділянки землі в Підмосков'ї. Що дозволило їй вийти на ринок з мега-проектами.

2010 року - завершено реалізацію держконтракту з ВВ МВС РФ з бюджетом понад 2 млрд. Руб. (40 000 кв.м. житла). 2011 року - завершено реалізацію держконтракту з МО РФ в Балашисі. Побудований мікрорайон (24 будинки) для військовослужбовців (480 000 кв.м. житла). Взагалі, про тісні зв'язки компанії «Мортон» з силовими структурами в пресі згадується досить часто.

Взагалі, про тісні зв'язки компанії «Мортон» з силовими структурами в пресі згадується досить часто

ЖК Східне Бутово

Нещодавно було оголошено, що в 2016 р ГК «Мортон» почне реалізацію проекту з будівництва 2 млн кв. м нерухомості в селі Середнево в Новій Москві.

Зараз, якщо судити за повідомленнями в ЗМІ, «Мортон» планує розвиток нових проектів не тільки за МКАД, але і в наближених до центру столиці районах. Наприклад, в червні 2015 р входить до ГК «Мортон ТОВ" Комплексний розвиток "» придбало дві земельні ділянки в Хорошевському районі САО, на вул. Викторенко, поруч з висоткою «Тріумф-Палас».

Раніше ці ділянки належали ВАТ «МТС ГА« Авиатехснаб ». Очевидно, в такий локації можливо зведення житла класу преміум. За деякими оцінками загальна площа забудови може скласти 80 тис. Кв. м.

У планах компанії довести загальний портфель нерухомості всередині МКАД до 1 млн. Кв. Прибутковість проектів Москві сьогодні оцінюється вище. А ось підмосковні землі ГК «Мортон», навпаки, продає. Одна з таких угод - продаж 30 га в Балашисі маловідомому забудовнику (газета «Комерсант» робить припущення, що то територія планованого ЖК «Сакраменто-2»).

Одна з таких угод - продаж 30 га в Балашисі маловідомому забудовнику (газета «Комерсант» робить припущення, що то територія планованого ЖК «Сакраменто-2»)

ЖК Петро 1

В даний момент компанія звільняється від непрофільних активів, зокрема, від комерційної нерухомості. Вона виставила на продаж ТЦ «Солнцево парк», ТЦ «Східний вітер», ТЦ «Катюшки», ТЦ «Бутово парк» і МФК в Щелково. Комплекси перебувають на різних рівнях готовності. «Солнцево парк», ТЦ «Бутово парк» і ТЦ «Катюшки» планується ввести в експлуатацію в 1 кварталі 2016 Відкриття першої черги ТЦ «Східний вітер» заплановано на 4 квартал 2015 р

Час для продажу вибрано не найвдаліший - торгові центри ще не добудовані (хоча у деяких є договори з якірними орендарями), а самі мортонгради ще не повністю заселені, тобто не генерують достатнього потоку покупців.

Час для продажу вибрано не найвдаліший - торгові центри ще не добудовані (хоча у деяких є договори з якірними орендарями), а самі мортонгради ще не повністю заселені, тобто не генерують достатнього потоку покупців

ЖК Парад Планет

Серед афіновані з ГК «Мортон» фінансових структур можна назвати Фондсервісбанк, 19,96% акцій якого було придбано в 2011 р ТОВ «Бастіон», яким до листопада 2011 р володів Олександр Струмків.

ГК «Мортон» і домобудівний комбінат «Град»

В на початку 2015 р ГК «Мортон» відкрила найбільший за останні 30 років домобудівний комбінат «Град» в Наро-Фомінськ районі Московської області. Загальний обсяг інвестицій в проект склав 9 млрд рублів, з яких 2 млрд вклала корпорація РОСНАНО.

Вперше в Росії на одному виробничому майданчику стали виробляти вироби для каркасного і великопанельного домобудівництва, налагодили виробництво кольорового і фактурного бетонів. Сучасне обладнання дозволяє комбінату випускати практично необмежену кількість типів будинків, під будь-який архітектурно-планувальний проект, причому одночасно.

За повідомленням деяких джерел, кошти під розвитку даного проекту було залучено в євро. Через падіння курсу рубля в 2014-2015 рр. у компанії «Мортон» виник «касовий розрив». Саме необхідність оперативно залучити кошти в короткі терміни спонукало ГК «Мортон» в зимові канікули 2015 р продавати квартири цілодобово.

ЖК Штаб-Квартира на Мосфільмовской

Мабуть, ці заходи виявилися недостатніми, тому що в пресі з'явилися повідомлення про продаж 35% статутного капіталу в «Граді».

Не зовсім зрозуміло, що буде з дослідним центром ГК «Мортон» в «Сколково» (планувався відкритися 2018 г.), де будуть проводитися дослідження нових композитних матеріалів.

ГК «Мортон» і знесення історичної будівлі на Красноказарменной вулиці

6 вересня 2015 р будівельна техніка «Мортона» знесла будинок, початку XX століття за адресою Красноказарменная будинок, 14а, будова 20 (Лефортово). До революції будинок належав російському суспільству Червоного Хреста. Ця будова ставилося до так званого цегляного стилю (неоштукатурені будівлі періоду еклектики з лаконічним декором) і було побудовано в 1914 році як госпіталь для лікування солдатів Першої світової війни.

Припис про знесення цієї будівлі Уряд Москви видало ще в 2005 р Однак на початку вересня 2015 р Всеросійське товариство охорони пам'яток і культури направили заяву про те, що ця будівля має ознаки культурної спадщини.

Припис про знесення цієї будівлі Уряд Москви видало ще в 2005 р Однак на початку вересня 2015 р Всеросійське товариство охорони пам'яток і культури направили заяву про те, що ця будівля має ознаки культурної спадщини

ЖК Сакраменто

Департамент культурної спадщини повинен розглянути таку заяву у встановлений законом термін і визначити реальну історико-культурну цінність об'єкта. Протягом цього часу власник повинен призупинити на об'єкті будь-які роботи. Припис на припинення робіт було видано4 вересня. Незважаючи на це, 6 вересня будівлю знесли, що викликало хвилю обурення багатьох москвичів.

Дана ділянка ГК «Мортон» придбала в 2013 р За інформацією забудовника будівництво в Лефортово стане одним із наймасштабніших проектів ГК «Мортон»: Тут буде побудовано 270 тис. кв.м. житлової та офісної нерухомості. Першу чергу комплексу планується ввести в експлуатацію до кінця 2018 року. Зараз йде реалізація квартир в ЖК «Петро I».

Претензії покупців до ГК «Мортон»

Аналіз інформації у всесвітній мережі про ГК «Мортон» дивує малою кількістю негативних відгуків і публікацій. З огляду на масштаб компанії, логічно припустити, що така «райдужна» картина пояснюється, швидше за, гарній роботі з приховування негативних фактів, ніж реальним відсутністю претензій.

Серед основних приводів для невдоволення - негнучке ставлення до клієнта. Квартири реалізуються тільки на умовах компанії, ніяких «кроків назустріч».

Покупець, бронюючи квартиру, повинен сплатити послугу за допомогою у виборі квартири в розмірі 100 тис. Рублів. Дана сума не повертається.

Є так само претензії і у покупців, які отримують ключі. Кажуть, їх змушують підписувати договір з ТСЖ в момент отримання ключів, шантажуючи серйозними відстрочками у видачі останніх. Так само є заяви про необхідність вносити квартплату авансом за 6 місяців вперед.

ГК «Мортон» і судові позови

За інформацією газети «Известия» Держконтракт № 190609/1 на 17 млрд рублів між Міністерством оборони в особі Анатолія Сердюкова, ФКП «Управління замовника капітального будівництва Міноборони» в особі Володимира Гаврилова та компанією «Мортон» в особі гендиректора Олександра Нопіна уклали 19 червня 2009 року. Предмет контракту - будівництво про багатоквартирних будинків для військовослужбовців.

Офіційно цей контракт вважається виконаним. Однак після ревізії контрактів, укладених за часів Сердюкова, з'ясувалося, що всі будинки були здані з серйозними недоробками. 26 січня 2015 року Міноборони Росії подало позов в Арбітражний суд міста Москви до ТОВ «Мортон-РСО» з вимогою стягнути з компанії неустойку в розмірі понад 900 млн рублів.

У ГК «Мортон» заявляють, що в ході виконання контракту було зустрічне невиконання зобов'язань з боку замовника.

ЖК Перлина Балашихи

Раніше з ТОВ «Мортон-РСО» за позовом «СУ-155» столичний арбітраж стягнув майже 225 млн рублів заборгованості за підрядні роботи. При цьому «Мортон» подав зустрічний позов до «СУ-155» на 1,3 млрд рублів, заявивши, що відповідач в повному обсязі виконав обсяг робіт. Арбітражний суд Москви частково в червні задовольнив позицію позивача і стягнув з «СУ-155» 450 млн рублів. Однак 9-й Арбітражний апеляційний суд своєю постановою скасував дане рішення на початку жовтня. Пізніше «Мортон» подав касаційну скаргу на цю постанову.

ГК «Мортон» і фальсифіковані громадські слухання

Одна з гучних новин весни 2015 р ГК «Мортон» - це анонс проекту «Ильинское-Усово». Плани будівництва в традиційному «дачному» місці 3-х млн кв. м нерухомості (з них власне житло - 1,73 млн. кв. м, решта - комерційні і інфраструктурні приміщення) і збільшення населення цього місця на 62 тис. осіб схвилювали багатьох. До того ж, як з'ясували активісти, можливості каналізаційної системи та очисних споруд просто не розраховані на заявлену навантаження.

ГК «Мортон» звинувачували в непродуманих проектах і фальсифікованих громадських слуханнях. Іншими в словами, в призначений день активістів і «справжніх» жителів просто не пустили в будівлю.

Правда, багато експертів ринку нерухомості вважають, що ГК «Мортон» і не збирається нічого будувати на цій ділянці землі. А проводить всю необхідну підготовчу роботу, щоб вигідно закласти належну їм земельну ділянку. Оскільки оціночна вартість «підготовленого» ділянки незрівнянно вище.

Новобудови ГК «Мортон»

«Стара» Москва

Москва за МКАД, Підмосков'ї

 • Мкрн в м Щербинка. Адреса: Новомосковський адміністративний округ м Москви. Від 65 000 руб. за кв. м;
 • ЖК «Парад Планет». Адреса: Московська обл., М Корольов, вул. Силікатна, д. 62Т. Від 68 000 руб. за кв. .;
 • мкрн «Перлина Зеленограда» . Адреса: м Москва, Зелао, Георгіївський проспект. Від 50 357 руб. за кв. м;
 • мкрн «Північний» . Адреса: м Москва, мкрн «Північний». Від 84 000 руб. за кв. м;
 • ЖК «Люберецький». Адреса: Московська обл., М Люберці. Від 73 650 руб. за кв. м;
 • ЖК «Нахабіно». Адреса: Московська обл., Нахабіно, вул. Червоноармійська. От 59 032 руб. за кв. м;
 • Мкрн «Східне Бутово». Адреса: Московська обл., Ленінський район, в 5 км від МКАД по Сімферопольському шосе. Від 65 000 руб. за кв. м;
 • ЖК «Різдвяний». Адреса: Московська обл., М Митищі, Шараповскій кар'єр. Від 89 000 руб. за кв. м;
 • Мкрн «Іллінська Слобода». Адреса: Московська обл., Раменський район, сел. Іллінський. Від 73 000 руб. за кв. м;
 • Мортонград «Бутово» (1-а, 2-я і3-а черга). Адреса: Московська обл., Ленінський район. Від 68 000 руб. за кв. м;
 • ЖК в м Щелково на вул. Зарічна. Адреса: Московська обл., М Щелково, вул. Зарічна, д. 4, 4Б. Від 68 500 руб. за кв. м;
 • Мкрн «Південне Кучино 2». Адреса: Московська обл., М Залізничний, мкр. Південне Кучино 2. Від 52 000 руб. за кв. м;
 • Мкрн «Катюшки 2». Адреса: Московська обл., М Лобня, вул. Юності. Від 67 620 руб. за кв. м;
 • Мортонград «Путілково». Адреса: Московська обл., Красногорський район. Від 72 500 руб. за кв. м;
 • Мкрн «Катюшки». Адреса: Московська обл., М Лобня, вул. Леніна. Від 80 971 руб. за кв. м;
 • Мкрн «1 Травня». Адреса: Московська обл., Г. Балашиха. Від 70 601 руб. за кв. м;
 • Мкрн «Завидна». Адреса: Московська обл., Ленінський район, м Чільне. Від 89 700 руб. за кв. м;
 • Мкрн «Солнцево-Парк» . Адреса: м Москва, Новомосковський адміністративний округ, 9 км Боровського ш. Від 72 000 руб. за кв. м;
 • Мкрн «Сакраменто». Адреса: Московська обл., Г. Балашиха, мкрн. «Сакраменто», 13 км від МКАД по Горьковському ш. Від 61 000 руб. за кв. м;
 • Мкрн «Перлина Балашихи». Адреса: Московська обл., Г. Балашиха, вул. Зелена;
 • Багатофункціональний центр «Штаб-Квартира». Адреса: Московська обл., Г. Балашиха. Від 87 332 руб. за кв. м;
 • ЖК на вул. Ювілейна. Адреса: Московська обл., М Залізничний;
 • Мкрн «Південне Кучино». Адреса: Московська обл., М Залізничний.

Реалізовані проекти ГК «Мортон»

 • Мкрн. «Північне Кучино» (Московська обл., М Залізничний);
 • ЖК на вул. Бориса Жугуленкова (Москва, вул. Бориса Жігуленкова вл. 7/9, стор. 1);
 • ЖК на Фабричному проїзді (Московська обл., г . Ивантеевка);
 • Будинок на вул. Чайковського (м Лобня, вул. Чайковського, д. 25);
 • Мкрн «Щітніково» ( «Янтарний») (г. Балашиха, 2 км від МКАД);
 • 30-й мкрн (м Балашиха);
 • Будинок на вул. Лікувальна (вул. Лікувальна, вл. 14, стор. 1);
 • ЖК в 8-м мкрн (м Зеленоград, в 8-м мкрн);
 • Будинок на Пролетарському проспекті (м Щелково, Пролетарський пр-т. Буд.4 к.2).