Строительство »

"Уральські авіалінії" відбилися в суді від штрафу за причіпки до багажу

Сім'я хотіла об'єднати вага багажу, але "Уральські авіалінії" не дали цього зробити.

Цікавий позов розглядав арбітражний суд Свердловської області. Приводом стала відмова перевізника об'єднати вага валіз однієї сім'ї. Їм довелося перекладати речі, щоб вписатися в норми. Після цього вони поскаржилися в Росспоживнагляд, який виписав перевізнику штраф в 21 тисячу рублів.

"Як випливає з постанови про порушення справи про адміністративне правопорушення від 24.03.2017 року, зацікавлена ​​особа ставить заявнику вчинення дій, що перешкоджають об'єднанню норм безкоштовного провозу багажу кожного з трьох пасажирів, які прямують разом", - йдеться в матеріалах справи.

Однак авіакомпанії вдалося досить легко уникнути штрафу. Підстави формальні - у Росспоживнагляду було лише заяву глави сім'ї, який повідомив, що йому запропонували розділити багаж на три місця.

"Але дана інформація нічим не підтверджена, тоді як" Уральські авіалінії "повідомили, що такого звернення від глави сім'ї не отримували. Крім того, наявність трьох місць багажу на трьох пасажирів не суперечить закону і вищевказаним Федеральним авіаційним правилам", - йдеться в матеріалах арбітражу .

В результаті арбітраж став на бік авіакомпанії і штраф скасував. Виходить, що інстанції просто не вистачило доказів, наприклад, відео.

В "Уральських авіалініях" не стали докладно коментувати справу, а також причини незгоди зі штрафом Росспоживнагляду.

- Юристи не будуть предметно пояснювати. Авіакомпанія не згодна з постановою Росспоживнагляду, тому що вважає його незаконним, - сказали E1.RU в прес-службі перевізника.

У Росспоживнагляді на запит E1.RU поки не відповіли.

Юристи радять у разі, якщо є проблеми з представниками авіакомпаній, фіксувати все, що відбувається на камеру телефону.

- Ці записи будуть допустимим доказом. Положення про це закріплені як в Цивільному процесуальному, так і в Арбітражному процесуальному кодексах. У будь-якій конфліктній ситуації рекомендуємо включати відеозапис. До того ж цей крок сам по собі вже пом'якшує конфлікт, рекомендує Володимир Чувашії, керуючий партнер "ВМ Право і Консалтинг".

Нагадаємо, що зовсім недавно змінилися правила перевезення багажу і ручної поклажі. Також Держдума скасувала норму про безкоштовному перевезенні багажу в літаку . Так що перед польотом слід уважніше вивчити правила перевізника.

Текст: Сергій ПАНИН
Фото: Артем Устюжаніна / E1.RU