Строительство »

Метро закупить візки для багажу на вокзальні станції

Фото: M24.ru

Метрополітен закупить 10 вантажних візків для центру допомоги маломобільних громадян. З їх допомогою співробітники "підземки" будуть "підвозити" багаж пенсіонерів, інвалідів, вагітних жінок і пасажирів з дітьми. В першу чергу візки будуть використовуватися на станціях, находязіхся поруч з вокзалами: "Курської", "Чкаловской", "Савеловський", "Комсомольської", "Білоруської", "Павелецькому", "Ризької" і "Київської". Про це M24.ru розповів заступник мера Москви з питань транспорту Максим Ліксутов. Візки надійдуть на станції вже в жовтні, місто витратить на них близько 20 тисяч рублів.

Одночасно з цим метрополітен закупить 10 крісел-колясок для перевезення людей похилого віку, а також пасажирів з обмеженими можливостями. Правда, з її допомогою можна буде перевозити інваліда-візочника, тільки "ходячих" пасажирів. Крісла також завезуть в жовтні, на них місто витратить близько 30 тисяч рублів.

"Закупівля вантажних візків і крісел-колясок для маломобільних громадян - один із кроків для підвищення комфорту в міському транспорті. Такі зміни можуть бути непомітні більшості пасажирів, але для людей з обмеженими можливостями вони дуже важливі. Разом з тим, ми щодня працюємо над тим , щоб транспорт Москви став зручніше для всіх пасажирів. Ми регулярно проводимо опитування, враховуємо думки людей з усіх аспектів роботи транспорту ", - додав заступник мера.

Відзначимо, що маломобільні пасажири можуть також залишити попередню заявку, щоб інспектори супроводжували їх всю поїздку. Без заявки інспектор зустріне пасажира в вестибюлі і проводить до поїзда. Подати заявку в центр забезпечення мобільності можна по по телефону 8-495-622-73-41 за три години, в крайньому випадку, за 20 хвилин до поїздки, центр працює щодня з 8:30 до 19:30.

Він відкрився в листопаді 2013 року, на даний момент в центрі працюють 373 інспектора на 87 станціях, всі співробітники - психологи з профільною освітою. Перед прийомом на роботу всі співробітники проходять курс фізичної підготовки. Кожен обслуговує в середньому по 20 осіб в день, а також супроводжують з роботи додому приблизно п'ять пасажирів в день. Більше половини заявок доводиться на людей похилого віку. Крім того, послугою часто користуються інваліди по зору, а також люди з захворюваннями опорно-рухової системи.

На думку начальника сектора по роботі з маломобільними групами населення дирекції залізничних вокзалів РЖД Марії Матицина, головна проблема метро для людей з обмеженими можливостями - це численні вертикальні перешкоди - сходи та ескалатори. "Надалі необхідно організувати пандуси і похилі підйомники, де це можливо, щоб інспектор міг провезти пасажира на візку весь маршрут", - зазначила вона. За словами Матицина, основними користувачами багажних візків будуть жінки з важкими сумками або з дітьми.

Заступник голови Асоціації молодіжних інвалідних організацій Світлана Кесарева вважає, що нові послуги будуть затребувані літніми і маломобільними пасажирами. "Подібні послуги вже є в найбільших аеропортах Москви -" Домодєдово "і" Шереметьєво ", а також в зарубіжних аеропортах. Наприклад, пасажиру з тростиною складно довго ходити, його пересаджують на коляску і везуть до виходу до літака або в місто", - зазначила він. За словами кесарів, вантажні візки - також хороша ідея, тому що якщо інваліда супроводжує родич з багажем, інспектор може допомогти йому.

У свою чергу, голова Союзу пасажирів Кирило Янков зазначив, що спочатку московське метро не було пристосоване для інвалідів, тому на багатьох переходах немає ескалаторів, тому коляски і багажні візки допоможуть не скрізь. "Метрополітен повинен вкладатися в будівництво ескалаторів і ліфтів, де це можливо", - зазначив він. Янков нагадав, що у департаменту транспорту є ще одна послуга для інвалідів - соціальне таксі. "У соцтаксі все пристосовано, в тому числі, для інваліда-візочника, який не може спускатися в метро", - сказав він.

Відзначимо, що послуги "соціального таксі" надає 2-й автобусний парк ГУП "Мосгортранс", в парку служби близько 250 сучасних автомобілів, в тому числі, обладнаних підйомниками для перевезення інвалідів-візочників. Однак на всіх московських інвалідів машин не вистачає, часто своєї черги доводиться чекати близько двох тижнів. Незабаром соціальне таксі можна буде оплатити банківською або соцкарт.

Марина Курганська