Строительство »

Сергій Бадей - Вільний політ. Знову політ. стрімкий політ

Сергій Бадей

Клинок для героя

Вільний політ

Я сидів перед екраном монітора і понуро витріщався в нього. Мій безпосередній начальник, Скічко Іван Леонтійович, сидячи в дальньому кутку офісу, люто сопів і косив на мене звірячим поглядом досвідченого садиста і холоднокровного ката. Йому була відома моя пристрасть побродити по просторах Інтернету, а також моя дивовижна здатність швидко і непомітно вискакувати з Мережі при наближенні начальника відділу. Специфіка моєї роботи не дозволяла начальству позбавити Інтернет від мене, а мене від Інтернету. Іван Леонтійович не втрачав надії застукати мене за недозволеним заняттям, а я, що цілком природно, не втрачав пильності. У відділі навіть існував тоталізатор на предмет - «коли ж його застукають?». З чуток, начальник відділу теж в ньому бере участь, тільки через підставних осіб. Але до сих пір прихильники Скічко незмінно терплять поразку.

Взагалі-то смуток моє було викликано не тим фактом, що строгий погляд начальника не давав мені можливості безоглядно зануритися в безмірні простори Інтернету, а тим, що я ніяк не міг вирішити, що ж мені відповісти на пропозицію Сьоми.

Цей тип заявився до мене вчора о восьмій вечора. Семен, він же Сема, він же Семка, він же Семен Семенович, уже близько восьми років захоплюється спелеологією. Спелеологія - це така наука, коли нормальні живі люди самі лізуть під землю. Що там можна вивчати, для мене покрито мороком таємниці, причому буквально. Темно там, як у ... ну, продовжити може кожен в міру своєї уяви. Не подобається мені це заняття. Напевно, у мене - як це називається? - клаустрофобія.

Одного разу я разом з Сьомою побував на одній шахті. Йому треба було зробити якісь заміри, а мені як раз робити було нічого. Вбивав час на канікулах. Я тоді навчався в інституті, або, як зараз прийнято ці заклади на догоду моді називати, в університеті. Ну і поїхав я з ним за компанію. А що? Сема, якщо не брати до уваги його бзік із спелеологією, хлопець - непоганий, веселий і компанійський. Знову ж за дівчатками позалицятися не дурень. Та й гроші у нього завжди водяться. Коротше, він мене умовив ...

Так. Про що це я? Ах да! Про клаустрофобії. Ми тоді спустилися в шахту, і я відразу відчув себе не дуже добре. Весь час здавалося, що мені не вистачає повітря і що ця маса землі над головою зараз на мене впаде, і я буду нею придавлений. Через три дні вона таки впала і таки когось задавила, але, на щастя, я тоді вже був поза цим підземелля.

Так ось. Вчора Сема в черговий раз під'їхав до мене з пропозицією відправитися в якусь печеру в Карпатах. У мене якраз намічався відпустку, і я поки що не знав, що мені під час його зайнятися. На море не вистачало грошей. Та й не хотілося мені витрачати час на лежання під палючим сонцем серед величезного натовпу таких же, як і я. А потім, час від часу, занурювати своє покрите праведним потім тіло в брудні хвилі Чорного моря. А тут Сема пропонує мені повний пансіон, свіже гірське повітря і незабутні враження.

Начальник відділу кудись вийшов, і я відразу ж заліз в Інтернет, розшукуючи інфу по Карпатам. Розглядав види Карпатських гір і лісів, фотографії полонин і акуратних гуцульських будиночків. Все вирішено! Їду! Точно!

Я вивалився з Інтернету і задоволено відкинувся на спинку крісла. Як же добре на душі, коли рішення нарешті прийняте! Відразу ж нахлинуло «чемоданний» настрій. Всі робочі негаразди здалися такими дрібними і незначними на тлі майбутнього пригоди. Сьогодні ж подзвоню Семі, нехай розраховує на мене.

Вокзал зустрів мене своїм незмінним шумом, метушнею і штовханиною. Нескінченні потоки приїжджають і від'їжджають створювали той самий стовпотворіння, що так підходить кишеньковим злодіям будь-яких мастей. Безликий голос з гучномовців час від часу вносив свою лепту в збільшення безладу, повідомляючи щось своє - про шляхи, платформах і про порядок вагонів від голови поїзда. На пероні вже томився Сема. Біля його ніг громадилася купа речей, вкрай необхідних для його спелеологічною діяльності.

Побачивши мене, він радісно посміхнувся і, оглянувши моє спорядження, схвально кивнув. А що? Я вже не в перший раз з ним їжджу. Знаю, що там, куди він мене затягує, немає нічого, що могло б зійти за комфортне приміщення. Як ви розумієте, у великих і упорядкованих містах немає печер, якщо не брати до уваги каналізації і метро, ​​а там, де є нерукотворні печери, немає великих і впорядкованих міст. Це аксіома!

Сема навалив на себе свої пожитки. Мене завжди вражає, скільки він тягає з собою. Сема худорлявий і не справляє враження дуже сильної людини. У той час як його речі вельми нелегкі, Семен може тягати їх з невтомністю мурашки на будь-які відстані.

На мій подив, він попрямував до вагону СВ.

- Е-е-е! - мудро зауважив я, побачивши його маневр.

Провідник повторив це луною, але вже з питальній інтонацією, підозріло втупився в наш не дуже-то респектабельний вигляд. Все-таки в таких вагонах пересувається публіка дещо іншого виду. А наш вид явно відрізнявся від загальноприйнятого.

Сема зупинився і заплескав себе по кишенях. Коли він дохлопал до нагрудного, то витягнув з нього два квитки. Квитки були саме в цей вагон.

- Ти завжди відрізнявся ощадливістю, - сухо зауважив я.

- Просто інших не було, - виправдовуючись, відповів Сема і простягнув квитки провіднику.

- Не здивуюся, якщо ти скажеш, що замовив кращі номери в місцевому готелі, - пробурчав я, починаючи сходження по сходах в вагон.

І чому ці будівельники роблять такі низькі платформи? У них що, з окоміром проблеми? Адже видно ж, що вони (платформи) значно нижче площадки вагона. На здоров'я трудящих, тобто мене, економимо? За мною сопів Семен, намагаючись протиснути все своє спорядження в занадто вузький для оного коридорчик.

Поки Сема витягав необхідні атрибути довгої подорожі в вагоні, а саме: смажена курка - 1 шт., Варені яйця - 6 шт., Пиво - 2 бут. (Не сумніваюся, що в надрах його рюкзака є ще штучки чотири) і колода карт - 1 шт., Я, влаштувавшись на м'якому дивані, дивився у вікно на суєту перону.

По коридору пробіг провідник, просячи проводжаючих покинути вагон.

Десь попереду я почув гудок, і перон плавно почав спливати назад. А ми, що характерно, рухатися вперед, назустріч новим враженням і неминучою партії в підкидного дурника.

За вікном не поспішаючи рухався вечірній пейзаж. Ну це в тому випадку, коли його не приховували дерева лісопосадки по обидва боки залізничної колії. Відразу відчувалося, що вагон СВ - це вам не плацкартний. Хід дуже м'який, перестуку коліс практично не чутно. Ми потягували чайок, принесений провідником практично відразу після того, як поїзд рушив, і ліниво перекидалися картами.

Сема, з зсунутими на кінчик носа окулярами, вдивляючись в карти, зробив чергову спробу звернути мене в свою «спелеологічну» віру. А особисто я ніяк не міг зрозуміти, який сенс лазити по брудним, сирим і погано освітлених печер, ризикуючи при цьому конкретно заблукати. Сема само гаряче стверджував, що це наука. Ризик мінімальний, якщо є карта, а вона таки є. Знайти і відкрити щось, досі невідоме, що може бути вище? Я заявив, що вище може бути тільки повноцінний відпочинок на природі. І ось саме цим я і збираюся зайнятися, поки Семен буде повзати по своїм печер. Сема ображено насупився, але через деякий час відтанув і запропонував мені спуститися в печеру в, так би мовити, з метою ознайомлення. Я, подумавши, що така екскурсія буде непоганим різноманітністю, погодився, навіть не підозрюючи, до чого це призведе. Краще б я поїхав на море!

Комфорт закінчився після прибуття в славний містечко Трускавець. Двоє мужиків похмурого вигляду, яких Семен відрекомендував як Степана і Михайло, вправно покидали нас і наші речі в бувалий уазик і хвацько вирулили на гірську дорогу. Хоча сказати, що це була дорога, не зовсім вірно. Це називалося дорогою, але, по суті, нею не було. Це була катівня смуга, на якій наші поводирі спробували витрусити з нас все, що в нас ще залишалося. Ну чому дороги до печер все такі погані? Хіба важко обладнати до кожної печері по охайній доріжці? Втім, можливо, це зроблено спеціально для того, щоб підготувати славних спелеологів до майбутніх труднощів. Або відбити охоту долати подальші труднощі. Це вже кому як пощастить. Це самогубне подорож тривала протягом п'яти годин. Причому кожного разу, коли я питав: «Ну що, ще далеко?» - слідував незмінний відповідь: «Та ні, це отуточкі, поряд!» Що означало типу - немає, недалеко, десь тут, поруч. З чого я зробив висновок, що ми мотається навколо цієї самої печери, але ось уже п'яту годину не можемо її знайти. На мій розумний рада повернутися до Трускавця і продовжити пошуки на наступний день з ранку Сема тільки зашипів.

Кінець ознайомчого уривка

СПОДОБАЛАСЯ КНИГА?

Сергій Бадей   Клинок для героя   Вільний політ   Я сидів перед екраном монітора і понуро витріщався в нього
Ця книга коштує менше ніж чашка кави!
ДІЗНАТИСЬ ЦІНУ

У відділі навіть існував тоталізатор на предмет - «коли ж його застукають?
Напевно, у мене - як це називається?
А що?
Про що це я?
А що?
І чому ці будівельники роблять такі низькі платформи?
У них що, з окоміром проблеми?
На здоров'я трудящих, тобто мене, економимо?
Знайти і відкрити щось, досі невідоме, що може бути вище?
Ну чому дороги до печер все такі погані?