Строительство »

Метелики - це не тільки красиво, але і прибутково

Віднедавна агентства , Що займаються організацією свят, пропонують своїм клієнтам нову оригінальну послугу - салют з живих метеликів. Технологія салюту вельми проста і невибаглива. Спочатку компанія з 50-100 охолоджених, а тому нерухомих метеликів акуратно укладаються в коробку. Потім безпосередньо перед запуском коробку злегка розігрівають, комахи оживають і, як тільки коробка буде відкрита, кинуться на яскраве світло. Віднедавна   агентства   , Що займаються організацією свят, пропонують своїм клієнтам нову оригінальну послугу - салют з живих метеликів

Безсумнівно, подібний "весільний подарунок" дуже гарний і ефектний, а також вельми романтичний. Я думаю, рідко яка наречена відмовиться від пропозиції влаштувати на своєму весіллі "бабочковий феєрверк" (ну якщо тільки вона панічно боїться будь-яких комах). Але от чи варто така послуга не дуже-то і дешево - в середньому ціна окремої метелики коливається від 18 до 50 доларів.

Подібна дорожнеча обумовлена ​​тим, що метеликів не так-то просто дістати. Навіть не дивлячись на те, що в сучасному світі їх не виловлюють з дикої природи, а розводять на спеціальних фермах. Однак основна проблема полягає в тому, що популярністю користуються саме тропічні метелики, і, отже, підприємства по їх вирощуванню розташовуються в тропічних країнах, а звідти до нас шлях не близький.

Однак, як показує досвід, вирощувати метеликів можна і в теплицях Однак, як показує досвід, вирощувати метеликів можна і в теплицях. Правда це досить складний і трудомісткий процес, і тут підприємцю не обійтися без порад досвідченого ентомолога. Які, в свою чергу, також не дешеві. А якщо додати ще витрати на обладнання, кормові рослини і т. П. То може здатися, що рентабельність "бабочкових заводів" не багатьом відрізняється від нуля. Але чи так це насправді?

Читайте також: Страус по полю гуляє

Перш за все, слід зауважити, що розведення метеликів - це аж ніяк не новомодний бізнес. Ще древні китайці близько 4000 років тому "приручили" тутового і дубового шовкопрядів для отримання шовку. Згодом шовківництво поширилося по всьому світу, а список "домашніх" метеликів з тих пір поповнився ще кількома видами, чиї гусениці люблять завертатися в шовк перед окукливанием. І також були розроблені технології з промислового вирощування цих комах в штучних умовах.

Але все це робилося не заради самих метеликів і того відчуття радості і щастя, які відчуває людина, спостерігаючи за польотом метелика, а заради тих продуктів, які виробляють гусениці. Тож не дивно, що шовківники мало увагу приділяють методам підтримки "товарного" зовнішнього вигляду дорослих комах - головне, що б розмножуватися могли, а інше неважливо.

Фото: AP

Однак тепер у багатьох країнах метеликів розводять саме заради "їх самих". Практика утримання та розведення комах доведена там до створення ферм або садів метеликів. Цікаво, що до сих пір перше місце серед них впевнено тримає Великобританія, яка, як ми пам'ятаємо, країна зовсім не тропічна. Але саме там народилися перша "ферма краси", історія створення якої досить цікава.

У 1977 році Девід Лоу, який живе на острові Джерсі, задався питанням, як покращити туристський бізнес на острові. І хоча Джерсі завжди привертав британців, туристських об'єктів там було замало. У той час на Джерсі занепала індустрія вирощування томатів і величезні площі теплиць стали пустувати. І ось з'явилася ідея використовувати порожні теплиці, засудив їх тропічними рослинами.

Далі, щоб зробити міні-джунглі більш привабливими і мальовничими, Девід вирішив заселити їх метеликами з Південно-Східної Азії. Коли нарешті тропічний сад з метеликами, доповнений водоспадом і звивистих струмочком, був відкритий для публіки, то навіть його творець не очікував такого напливу відвідувачів.

Звичайно, цей проект був надзвичайно ризикованим, оскільки його авторам треба було вирішити масу складних завдань, не всі з яких можна було вирішити швидко і з мінімальними витратами. Але не будемо детально зупинятися на тому, яким чином були подолані всі труднощі, скажімо тільки, що Джерсійський сад метеликів мав величезний успіх і став вельми прибутковим туристичним об'єктом, здатним швидко окупити фінансові витрати.

Вишукана привабливість і рентабельність даного бізнесу привела до того, що з 1980 по 1988 в Британії спостерігалося бурхливе зростання садів метеликів. Так, наприклад, коли Королівська Ентомологичеськоє Суспільство проголосило 1981 рік Роком метеликів, відразу ж група ентузіастів на чолі з Террі Джінбі заснувала компанію "New Forest Butterflies Farm" недалеко від Саутгемптона. Ця ферма відразу стала користуватися величезною популярністю, лише за 2 перших місяці її відвідали понад 52 тисяч осіб.

Це підприємство з самого початку спеціалізувалося на розведенні і селекції тропічних метеликів. Тепер, крім організації екскурсій в "бабочковие джунглі", ферма продає лялечки метеликів тим, хто має намір їх виводити, як організаціям, так і приватним особам. Крім цього, на фермі до послуг ентомологів-любителів є Садовий центр, де можна придбати потрібні кормові рослини для закуповуваних видів метеликів.

Крім цього, на фермі до послуг ентомологів-любителів є Садовий центр, де можна придбати потрібні кормові рослини для закуповуваних видів метеликів

Фото: AP

Найцікавіше, що британський приклад виявився "заразним" для деяких тропічних країн, і ось в Коста-Ріці в 1984 році була створена Коста-ріканський ентомологічного організація з постачання метеликів, або CRES. Це була перша комерційної фермою метеликів в Латинській Америці, метою якої стало забезпечення матеріалом швидко розвивається індустрії створення експозицій живих метеликів. Оскільки ферма стала привабливим і унікальним об'єктом, населення Коста-Ріки наполягло, щоб вона була відкрита для публіки. CRES пишається тим, що саме вона стала організатором і брала перший Міжнародний Конгрес постачальників комах і творців експозицій

В останні роки індустрія садів метеликів стала широко розвиватися в Північній і Південній Америці, а також в деяких країнах Африки і Південно-Східної Азії. Нині в усьому світі налічується кілька сотень ферм по вирощуванню метеликів і їх кількість з кожним днем ​​все збільшується. Здається, вже тільки один цей факт говорить про те, що "бабочковий" бізнес може бути дуже прибутковим. Але лише за однієї умови - він повинен бути правильно організований.

Як же досягти цього? Звернемося до прикладів деяких вітчизняних компаній, які кілька років тому, рішуче відкинувши контраргументи "розсудливих" порадників, вирішили зайнятися цим захоплюючим і незвичайним бізнесом.

По темі:

Метелики здатні видавати ультразвук

Яка метелик співає, і про що?

Пристрасть божа: метелик з волохатими хвостами ...

Вчені: метелики на Землі з'явилися раніше квітів

Самці і самки метеликів бачать світ по-різному

Зараз керівники компаній зізнаються, що метелики спочатку були лише маркетинговим трюком - екзотичним весільним подарунком. Виходить, що перш за все підприємці, як кажуть економісти, створювали попит. На цьому етапі метеликів закуповували за кордоном, благо, що поки їх не було потрібно багато.

Однак через рік, коли попит був створений, виникла необхідність в постачанні великих партій комах. Ось тут керівники компаній почали пошук вчених-ентомологів, які могли б зайнятися розведенням тропічних метеликів в Росії. Як тільки такі знайшлися, компанії перейшли до наступного етапу - будівництва невеликої ферми. На основі цієї ферми в подальшому створювався виставковий комплекс, що дає солідний дохід.

Ну, а як же з конкретними цифрами. Всі підприємці кажуть, що загальні витрати на запуск проекту не сильно перевищували $ 200000.Большая їх частина пішла на створення спеціальної системи, яка підтримує на фермі м'який тропічний клімат. Також деякі з керівників час від часу організували ентомологічні експедиції в тропіки для того, що б відловлювати "свіжих" виробників - без них культури "домашніх" метеликів швидко вироджуються, іноді вже третє покоління може бути наполовину "бракованим". Але найчастіше користувалися послугами "чорних" зоологів, які брали не дуже великі гроші за послуги, правда, і якість виконання замовлення, було, скажімо так, не завжди на висоті.

Але на фінальних стадіях проект починав приносити прибуток близько 2-х мільйонів доларів на рік. Чистий же прибуток після двох-трьох років роботи подібного підприємства становить не менше 1500000 доларів. Що, звичайно, не так багато для зообізнеса, але все-таки, збитковою цю діяльність теж назвати не можна.

Читайте також: Скажи мені, яких рибок ти любиш, і я скажу, хто ти

Думки про перспективи подібного бізнесу до сих пір дуже і дуже різні. Одні вважають, що зараз, поки цей ринок перебуває в зародковій стадії, надприбутки цілком можливі, але цілком імовірно, що мода на екзотичну потіху протримається від сили три-чотири роки, після чого попит піде на спад. Інші ж сподіваються, що подарунок у вигляді метелика або "живого салюту" з часом стане звичайною справою, таким же, як букет квітів. А значить, метелики будуть потрібні завжди.

Мені ж, з огляду на історію виникнення і розвитку "бабочкових" ферм, прогнози останніх представляються більш точними. Адже подібні подарунки не тільки "екзотичні", вони ще й дуже гарні. А попит на красу буде завжди.

Не забудь підписатися на канал "Домашні тварини. Зоосфера" в Дзене

Але чи так це насправді?
Як же досягти цього?