Строительство »

У Азарова готові роздавати дешеву іпотеку з 15 травня

Близнюк каже, що спочатку кредити будуть давати стоять в черзі на житло

Міністерство регіонального розвитку готово 15 травня ц.р. почати реалізацію програми здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян.

Про це в коментарі УНІАН повідомив міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк.

«З 15 травня ми готові почати реалізацію цієї програми. Є одна ключова ринкова позиція - попиту і пропозиції. Попит буде через банки, які визначить Національний банк. Сьогодні практично почав роботу в цьому плані «Ощадбанк», оскільки у нього найбільш розгалужена система. Він уже готовий на сьогоднішній день працювати », - сказав міністр.

Він додав, що в даній програмі повністю виключений механізм присутності чиновника: «Є людина, є банк, є забудовник».

А.Близнюк повідомив, що на форумі офіційного сайту Мінрегіону вже є конкретні пропозиції від забудовників для участі в цій програмі.

«17 травня я збираю забудовників, завтра я розглядаю безпосередньо з регіонами всі їхні пропозиції. Я думаю, що для людей з боку попиту, які захочуть прийти і брати участь в цій програмі, до 15 числа ми дамо як мінімум 1,5 тисячі конкретних пропозицій (квартир) », - сказав глава Мінрегіону.

Він також пояснив, що в першу чергу програма спрямована на забезпечення житлом людей, що стоять на квартирній черзі, але якщо з їхнього боку кількість бажаючих придбати квартири за цією програмою буде недостатнім, то в ній можуть брати участь люди, які потребують поліпшення житлових умов. При цьому такі люди повинні мати право стати на квартирний облік.

«Вважаємо: 1 млн 136 тис. Людей стоять на черзі. Припустимо, з них 10% людей, які реально цього хочуть, - це 110 тисяч. Ми можемо десь 30 тисяч (черговиків - УНІАН) забезпечити, якщо вони захочуть. І тоді уряд має вибір, як це робити. Віддавати тим, які не стоять на черзі, а ті, які стоять на черзі, нехай так і стоять, - це неправильно. Тому ми говоримо: в першу чергу це ті, які стоять на черзі, а хто потребує в цьому житло, будьте ласкаві, стаєте на чергу, і якщо не буде таких бажаючих (черговиків), то буде розглянуто питання про виділення житла тим, хто в цього потребує », - зазначив міністр.

Як повідомляв УНІАН, Кабінет міністрів України своєю постановою №343 від 25 квітня ц.р. затвердив Порядок здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян , Які потребують поліпшення житлових умов.

За умовами програми, кредити надаватимуться до 15 років в гривнях максимум під 16% річних. При цьому позичальник платить по кредиту 3%, а різницю в 13% йому компенсує держава. Компенсації підлягають фактично сплачені відсотки за користування кредитом.

Раніше Президент України Віктор Янукович заявляв, що в Україні з травня поточного року почне працювати програма іпотечного кредитування для придбання доступного житла під 2-3% річних.

Довідка УНІАН. Змінами до державного бюджету 2012 року передбачено виділення 1 млрд грн на програму часткової компенсації відсоткової ставки кредитів комерційних банків громадянам для придбання житла.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter