Строительство »

Автовокзал в Купчино показали особою

Рада з інвестицій схвалив проект створення автобусного вокзалу поруч зі станцією метро «Купчино». Залишилося знайти охочого продати що-небудь 12,5 тисячам пасажирів. Рада з інвестицій схвалив проект створення автобусного вокзалу поруч зі станцією метро «Купчино»

ПАТ

Інвестиційну раду в Смольному 3 квітня ухвалила проект автовокзалу «Південний». Самій ідеї років 30, в останні роки поява нового об'єкта анонсували кілька разів. Вважалося, що проектом зацікавилися китайці. Тепер в профільному комітеті Смольного кажуть, що поки не знають ні інвестора, готового вкласти 4 мільярди рублів, ні моделі, по якій його коли-небудь приведуть в Купчино.

Згідно з презентацією, автовокзал зможе обслуговувати міжрегіональні та міжнародні маршрути (Псковське, Новгородське, Приволзькому напрямки, країни Прибалтики, Східної Європи), а також Ленобласть (Тосно, Гатчина, Поповка, Лодєйне Поле, Тихвін і інші). На двох ділянках площею майже в 4 з половиною гектари з'явиться забудова в 5,8 тисячі квадратних метрів, 5 перонів прибуття і 12 перонів відправлення. В добу автовокзал зможе випускати 326 автобусів і 12,4 тисячі пасажирів.

Розташується вокзал на схід від проспекту Юрія Гагаріна, прямо біля станції метро «Купчино», проект планування вже 7 років як затверджений. Навколо в основному житлова забудова, а також суспільно-ділові об'єкти і інфраструктурні. Передбачається, що автовокзал розміститься на нижніх поверхах торгово-розважального комплексу. Загальна площа комерційних приміщень в ньому складе 8 тисяч квадратних метрів, інвестор зможе заробляти тут близько 8,3 млн рублів на місяць. Кадастрова вартість самої ділянки - 25 млн.

Є і другий варіант: будувати вокзал і магазини не на різних поверхах одного будинку, а на суміжних ділянках. У цьому випадку на комерцію припадає вже 12 тисяч квадратів, а місячний дохід зростає до 11,2 млн. Судячи з усього, саме до цього схиляються в Смольному. У всякому разі, віце-губернатор Михайло Мокрецов висловився на раді за те, щоб торгівля стояла окремо. Губернатор міста Георгій Полтавченко наполіг на тому, щоб в цьому місці був побудований повноцінний автовокзал, а не у вигляді супутнього об'єкта.

У 2016 році повідомлялося, що проектом зацікавилася китайська компанія Beijing Uni-Construction Group Co., Ltd, її представники навіть зустрічалися з «Пассажіравтотранс». З тих пір виріс передбачуваний пасажиропотік, вчетверо збільшився планований обсяг вкладень. Зараз в комітеті з інвестицій кажуть, що інвестор не має; проект для того і представили, щоб привернути увагу потенційних учасників. Якщо такий знайдеться, його можуть наділити статусом стратегічного інвестора або оголосити конкурс на укладення концесійного угоди. Відбивати витрати передбачається за рахунок комерційних площ, супутньої інфраструктури, орендної плати перевізника або відрахувань з тарифу, якщо інвестором виступить сам перевізник.

Останнє припущення у експертів довіри не викликає. «Я ось щось не знаю жодного перевізника, у якого є кілька вільних мільярдів для будівництва автовокзалу в Купчино, - говорить голова правління Союзу асоціацій автоперевізників пасажирів« Регіони »Олег Куксов. - За моїми даними, вже кілька потенційних учасників «відвалилися» від цього проекту, тому що не вийшло налагодити якийсь централізований діалог з містом. Хотілося б, щоб саме місто робив пропозицію, а бізнес реагував. А зараз виходить, що саме компанії малюють якісь презентації, бігають з папірцями ».

Термін окупності, як кажуть в Смольному, 11 років. Інвестора має підбадьорити то, що, за розрахунками комітету, крім пасажиропотоку автовокзалу в 12,4 тисячі осіб ще 83 тисячі формує станція метро. Плановані інвестиції - 4,1 млрд рублів, проект реалізують за 3 роки.

Поява автобусного вокзалу в Купчино передбачалося в генплані ще в 1987 році. Більш предметно до питання повернулися в кінці нульових, коли з'явилася схема розвитку міжміських і міжнародних транзитних перевезень. У ній були передбачені два автовокзалу: в Купчино і у «Парнасу» (для північних напрямків - Фінляндії та Карелії). У 2014 році повідомляли, що їх побудують в 2016 - 2017 роках.

У 2015 році проекти обох показав «Пассажіравтотранс» на Петербурзькому міжнародному інноваційному форумі пасажирського транспорту, на той час орієнтовним терміном будівництва призначили 2018 й. Мова тоді йшла про те, що вокзал на Парнасі буде відправляти 205 міжміських та 220 приміських автобусів, а «Південний» - 246 і 500 відповідно. Сукупний пасажиропотік двох об'єктів був трохи більше тієї величини, яка тепер передбачена тільки для Купчинського вокзалу, - 15 тисяч осіб на добу. На сайті «Пассажіравтотранс» і зараз можна побачити ці презентації, причому орієнтовна вартість будівництва кожного з автовокзалів там становить близько мільярда.

Рік тому стало відомо, що терміни знову зсуваються, на цей раз мінімум до 2020 року. На відміну від Південного вокзалу, в випадку з Парнасом є навіть потенційний інвестор. Близько 10 років тому компанія «Сідней», на той момент частина девелоперської групи Step, збиралася реалізувати на цьому місці амбітний проект: конгрес-центр, готель, вежа висотою 100 метрів і, як зобов'язання перед містом, автовокзал. Процес затягнувся, до 2014 року проект сильно усох: залишилися лише комерційні площі і автовокзал. Щоб все ж отримати ділянки, «Сіднею» довелося навіть судитися з містом, однак поки реалізована тільки комерційна частина - двоповерховий торговий комплекс на вулиці Михайла Дудіна.

Зараз в списку власників «Сіднея» три фізособи - Ельшан Кіржанов, Ілхам Гаджієв і Байрам Мусаєв. Раніше Кіржанов був власником відомої компанії «Єлисей на Науки», яка билася з жителями на Науки, 44, за право побудувати магазин на місці дитячого майданчика , але безуспішно . А до цього він же був засновником компанії «Скит», яка отримала право оренди декількох ділянок, після чого зі скандалом знесла понад 2 тисячі стояли на них кооперативних гаражів. Потім земля переуступати іншим компаніям; зокрема, на Дунайському проспекті так виник торговий центр «Дунай». У списку власників керуючої компанії «Дунай» всі троє власників «Сіднея».

Додзвонитися до керівництва, щоб дізнатися, чи збирається компанія займатися автовокзалом, редакції не вдалося. Однак є надія, що проект не похований безповоротно. По крайней мере, в листопаді минулого року Дирекція транспортного будівництва оголосила конкурс на проектування 9-го проїзду (він же - під'їзна дорога до автовокзалу «Парнас»).

«Необхідно будувати автовокзал, який пропонував би гідний рівень обслуговування за доступними цінами, - каже Олег Куксов. - А для цього треба розуміти, що нам не потрібен вокзал розміром з Ісаакіївський собор. Це і так дорога в обслуговуванні річ, хоча б через антитерористичної безпеки. З іншого боку, з таким об'єктом впорається не кожен приватник, потрібен професійний оператор. Інакше може вийти, як на Парнасі, де комерцію всю побудували, а по вокзалу вже всі терміни вийшли ».

Зараз в місті один автовокзал - на обвідному каналі (ще один є у метро «Дев'яткіна» в Ленобласті). Його потужності вичерпані, це визнають і в Смольному. «Насправді ще при Матвієнко розроблялася концепція , В якій було не два, а під десяток нових автовокзалів з реконструкцією існуючого на обвідному, - нагадує голова асоціації перевізників пасажирів Василь Кисельов. - Але у мене таке враження, що при зміні губернаторів все матеріали попереднього градоначальника спалюють. Думаю, цього разу тим же закінчиться ».

Микола Кудін,

«Фонтанка.ру»