Строительство »

У Казахстані на розміщення реклами на авто дозволу не потрібно

24 Ноября 2015 16:07 1482 24 Ноября 2015 16:07 1482   АСТАНА

АСТАНА. КАЗИНФОРМ - У Казахстані запропонували скоротити дозвільні документи на розміщення реклами на транспортних засобах.

Таку норму містить законопроект «Про внесення змін і доповнень до деяких законодавчих актів РК з питань скорочення дозвільних документів і спрощення дозвільних процедур».

«Наприклад, якщо раніше розміщення реклами на транспортних засобах обумовлювалося одержанням відповідного дозвільного документа, то після прийняття законопроекту необхідності в документі не буде. Як приклад перекладу дозвільних процедур на повідомний порядок можна навести процедуру отримання дозволу для постановки на облікову реєстрацію індивідуального підприємця. Отримання цього дозволу обумовлювалося формуванням необхідного пакету документів, їх нотаріального засвідчення, сплати державного збору в бюджет, а також очікуванням певного терміну дозволу », - повідомив віце-міністр національної економіки Казахстану Тимур Жаксилика в Мажилісу Парламенту РК.

За його словами, після введення повідомного порядку підприємцю до початку діяльності буде достатньо надіслати повідомлення з зазначенням необхідної інформації до державного органу. При цьому, підприємець має право розпочати здійснення діяльності відразу після подачі повідомлення.

Нагадаємо, сьогодні Міністерство національної економіки Казахстану презентувало в Мажилісу Парламенту РК законопроект «Про внесення змін і доповнень до деяких законодавчих актів РК з питань скорочення дозвільних документів і спрощення дозвільних процедур».

Законопроект розглянуто на засіданні Республіканської бюджетної комісії, отримано позитивне рішення.

Проект Закону передбачає скорочення 152 дозвільних документів, що становить 39% від їх загальної кількості.

Раніше в рамках Закону РК «Про внесення змін і доповнень до деяких законодавчих актів РК з питань кардинального поліпшення умов для підприємницької діяльності в РК» вже було скорочено 42 дозвільних документа, що становить 11% від загальної кількості. В рамках доручення Президента РК Нурсултана Назарбаєва щодо скорочення кількості дозволів необхідно довести цей рівень до 50% в 2015 році.

На момент розробки законопроекту кількість дозволів, передбачене Законом, становило 481 документ. Чи підлягає скороченню в цілому в 2015 році 194 дозвільних документа.

Основною метою законопроекту є зниження адміністративного тиску на бізнес шляхом: скасування дублюючих і зайвих дозвільних документів; перекладу дозволів на повідомний порядок; оптимізації дозвільних процедур.