Строительство »

Транспортний податок 2018

 1. Про транспортний податок в 2018 році
 2. На яке майно нараховують транспортний податок в 2018 році, а на яке не слід
 3. Методика розрахунку транспортного податку в 2018 році
 4. Розрахунок і формули на транспортний податок 2018
 5. Приклад. Як розрахувати транспортний податок 2018
 6. Особливості та відмінності при розрахунку податку на авто
 7. Авансові платежі з транспортного податку в 2018 році
 8. АП = 1/4 × НБ × НС × Кв × Кп
 9. Ставки транспортного податку 2018
 10. Зміна транспортного податку з 2018 року
 11. Інші зміни в 2018 році

Транспортний податок нараховує і розраховує сама організація, в цьому його основна складність і велике випробування для бухгалтерів. Ми зробили докладну інструкцію з правилами нарахування та формулами, за якими слід нараховувати податок. А ще - навели приклади розрахунку транспортного податку в 2018 році.

Завантажити платіжне доручення для авансу з транспортного податку >>> Завантажити платіжне доручення для авансу з транспортного податку >>>

Про транспортний податок в 2018 році

У наш час величезна кількість людей і компаній мають власні кошти пересування. Це дуже зручно, але вимагає додаткових витрат. Крім оплати за бензин і техобслуговування, кожен власник транспорту зобов'язаний відраховувати податок на конкретний вид засобу пересування. Відповідно до російського податкового законодавства, ставка в конкретному регіоні не повинна відрізнятися з загальноприйнятою більш-менш ніж в 10 разів (п. 2 ст. 361 НК РФ).

За загальним правилом розрахунок транспортного податку в 2018 році залежить:

 • від вартості засобу пересування;
 • його потужності;
 • регіону реєстрації.
Читайте також:

На яке майно нараховують транспортний податок в 2018 році, а на яке не слід

Для початку зазначимо, що під податок на транспортні засоби крім легкових автомобілів підпадають і інші види транспорту. Це, зокрема, можуть бути (ст. 358 НК РФ):

 • повітряний транспорт;
 • мотоцикли, моторолери та т. п .;
 • всі типи вантажівок;
 • водні засоби пересування: катери, гідроцикли, яхти, теплоходи, вітрильники і т. п .;
 • засоби для переміщення по снігу взимку: снігоходи, сани і т. п.

Однак пам'ятайте, що не всі рухоме майно вважається транспортом по НК РФ. Є окремий список, на який податок не слід нараховувати:

 • повітряний транспорт санітарної авіації та медичних служб;
 • морські судна для буріння;
 • вантажні та пасажирські річкові / морські засоби / повітряний транспорт, які належать юридичним особам;
 • легкові машини, які використовує інвалід;
 • морські і річкові види транспорту;
 • комбайни та інші види сільськогосподарського транспорту;
 • автомобілі, які офіційно числяться в угоні;
 • човни з веслами або моторні човни з двигуном до 5 л.с .;
 • транспорт, який фігурує в Російському міжнародний реєстр суден.

Методика розрахунку транспортного податку в 2018 році

Детальний розрахунок податку на транспорт в 2018 році відбувається з урахуванням обставин, які прописані в ст. 362 НК РФ. Так, якщо в конкретному регіоні Росії визначені проміжні звітні терміни, то за кожен квартал необхідно розраховувати і перераховувати аванс, а залишок податку виплачувати по завершенні року. Якщо ж звітний квартал відсутня, то суму сплачують одноразово по закінченні року.

Важливо: схема авансових платежів передбачена в Криму.

Розрахунок і формули на транспортний податок 2018

Загальний порядок розрахунку транспортного податку в 2018 році визначено в статті 362 НК РФ, а також додатково в регіональних законодавчих актах про цей платіж.

Якщо не брати до уваги звітні періоди, то формула в 2018 році наступна:

 • Підсумок до оплати = Податкова база * Ставка

Нічого нового, правда? Давайте розберемо також нарахування авансу. За такої умови, формула розрахунку транспортного податку придбаває такий вигляд:

 • Авансовий платіж = Підсумок до оплати / 4;

або:

 • Аванс = Податкова база * Ставка / 4;

Підсумок по закінченню звітного періоду (року) = Податкова база * Ставка - Перераховані аванси.

Приклад. Як розрахувати транспортний податок 2018

У ТОВ «Ромашка» на балансі числиться вантажне засіб.

Вихідні дані:

 • Сила двигуна = 136 к.с.
 • Ставка податку на цей засіб пересування становить 26 руб. / К.с. (До 200 к.с. включно).

Таким чином, річний податок за цей транспорт дорівнює:

 • 136 к.с. * 26 руб. / К.с. = 3536 руб.

Особливості та відмінності при розрахунку податку на авто

Необхідно відзначити, що розрахунок транспортного податку для юридичних осіб у 2018 році суттєво не змінився. Щоб визначити величину податку, організації необхідно порахувати число місяців, протягом яких засіб пересування значилося за нею. Тому показник володіння «Кв» - один з основних коефіцієнтів для розрахунку транспортного податку.

За загальним правилом податок необхідно нараховувати c місяці оформлення транспорту на облік до місяця зняття з обліку. Але буває, що засіб пересування змінює власника, а місяці виходять неповними. Тоді підрахунок здійснюють із застосуванням коефіцієнта володіння.

Так, якщо транспорт був зареєстрований до 15-го числа, то для нового власника цей місяць йде в розрахунок за неповний місяць володіння. І навпаки: коли факт реєстрації відбувається після 15-го числа, то новоспеченому власникові немає необхідності оплачувати податок за даний місяць.

І по аналогії в законі чітко прописано: якщо об'єкт нарахування був знятий з обліку після 15-го числа, то цей місяць прийнято вважати за цілий місяць.

Таким чином, коефіцієнт володіння (Кв) - це відношення числа цілих місяців, протягом яких т / с було записано на свого господаря до загальної кількості місяців у році (для річного податку) або в кварталі (для авансової податкової оплати).

Авансові платежі з транспортного податку в 2018 році

Що стосується розрахунку авансів, то його перераховують з урахуванням настання звітних термінів. А саме - першого, другого і третього кварталів.

Формула підрахунку авансових виплат виглядає так:

АП = 1/4 × НБ × НС × Кв × Кп

де:

 • НБ - база з податку (для машини зазвичай - це сила двигуна в л.с.);
 • НС - ставка з податку;
 • Кв - коефіцієнт володіння;
 • Кп - підвищувальний коефіцієнт.

Як видно, розрахунок авансу з транспортного податку 2018 включає піднімає його величину коефіцієнт. Він діє на суб'єкт нарахування, якщо його ціна більше 3 мільйонів рублів. Список таких авто публікує Мінпромторг Росії на своєму сайті http://minpromtorg.gov.ru.

Ставки транспортного податку 2018

Як було сказано, податок на транспортні засоби в першу чергу залежить від бази оподаткування з податку та ставки. Так, для легкових і вантажних автомобілів базою виступає потужність, яку вимірюють в кінських силах.

Загальні ставки визначає Податковий кодекс РФ (ст. 361). При цьому універсальної таблиці розрахунку транспортного податку не існує. Справа в тому, що в різних місцевостях можуть ставки можуть бути і менше, і більше. Обмеження встановлено в десятикратному відмінності.

Зміна транспортного податку з 2018 року

З 2018 року набуде чинності поправка до статті 362 НК РФ. У зв'язку з цим, транспортний податок на легкові автомобілі вартістю від 3 до 5 млн. Рублів і віком до 3 років вважається з мінімальним коефіцієнтом 1,1. Підстава: Федеральний закон від 27.11.2017 № 335-ФЗ. Раніше такий коефіцієнт застосовувався щодо легкових автомобілів зазначеної вартості, з року випуску яких пройшло від 2 до 3 років.

Для транспорту, який був випущений від року до двох років, застосовувався коефіцієнт дорівнює 1,3. Для автомобілів підвищеного комфорту та класу віком до року - 1,5. Таким чином, підвищувальні коефіцієнти 1,3 і 1,5 для розкішних автомобілів застосовуватися більше не будуть.

Інші зміни в 2018 році

Істотні зміни транспортного податку з 2018 року є також і в частині порядку отримання пільги по ньому. Суть в тому, що з 1 січня 2018 року заяву можна подати в ИФНС без підтверджуючих документів. У підсумку заявити пільгу тепер простіше і без зайвої паперової тяганини (Закон від 30.09.2017 № 286-ФЗ зі змінами в НК РФ).

У разі, коли власник кошти подав у ИФНС заяву на пільгу, вказав в ньому відповідні документи-підстави, але не надав їх, інспектор зобов'язаний зробити запит в органи / організації / посадових осіб, які їх видали. Якщо ж вони документи не нададуть, інспектор запросить їх у самого громадянина. А потім фізособа отримає відповідь про схвалення пільги чи ні.

У зв'язку з цими змінами з 01.01.2018 запроваджено новий бланк заяви про надання пільги по трьом податків - за землю, транспорт і на майно. Це затверджено наказом ФНС Росії від 14 листопада 2017 року № ММВ-7-21 / 897 і виглядає наступним чином:

Як видно, з 2018 року форма цієї заяви більше схожа на податкову декларацію.

Інше цікаве нововведення.

З 2018 року власник транспортного засобу може вибирати як йому подати заяву:

 • Відразу в ИФНС віддати і заяву і документи;
 • Просто перерахувати в заяві реквізити цих документів.

За статусом своєї заяви можна стежити в особистому кабінеті сайту ФНС РФ. Також можна вибрати інші способи інформування:

 • податкова інспекція;
 • МФЦ;
 • поштою.

підсумок:

Нововведення з 2018 року пов'язані з підтвердженням прав на пільгу фізосіб, які платили в «Платон» за «великовантажних». З нового року порядок підтвердження пільги більш регламентований. Знизиться податок для власників нових автомобілів вартістю від 3 до 5 млн руб. за рахунок зниження коефіцієнта. У 2018 році вперше потрібно буде застосувати нову форму бланка декларації з податку, яка була затверджена ще в 2016 році.