Строительство »

Ускладнюється видача ліцензій автошкіл

Готуються серйозні корективи, які суттєво ускладнять процедуру отримання посвідчення водія початківцями водіями. Час «Х» настав, і відтепер ДАІ почне здійснення перевірок автошкіл на предмет організації процесу навчання відповідно до нових правил.

Час «Х» настав, і відтепер ДАІ почне здійснення перевірок автошкіл на предмет організації процесу навчання відповідно до нових правил

Настільки жорстку систему контролю було прийнято ввести на увазі того, що, на думку експертів, підвищення складності і якості навчання дозволить збільшити шанси на здачу іспитів з першого разу.

При цьому, за задумом ініціаторів новацій, дані заходи допоможуть убезпечити російські дороги від аварій, причиною яких стають водії з недостатніми навичками керування автомобілем.

Відтепер суттєво ускладниться видача автошкіл ліцензій. Перед цією процедурою ГИБДД буде здійснювати інспектування автошколи у відповідність з новим положенням про ліцензування освітньої діяльності.

Такий підхід рішуче відрізняється від того, що був раніше. До прийняття постанови уряду, який входить на наступному тижні в силу, ліцензування автошкіл було досить простою справою. Зокрема, для отримання ліцензії достатньо було зробити здачу відповідного пакета документів в Рособрнадзор, а термін дії ліцензії був безстроковим. При цьому ніхто не перевіряв, а чи існує технічна база автошколи в реальності.

Нові зміни виявилися досить серйозними. Відтепер перед тим, як автошкола отримає ліцензію, представник ГИБДД особисто відвідує автошколу , Видаючи висновок про відповідність вимогам наявної навчально-матеріальної бази. При цьому цей висновок буде ставитися до документів суворої звітності, і при ліцензуванні дані висновки будуть також вноситися в дозвільну документацію.

Слід зазначити, що автошкіл, які раніше пройшли процедуру отримання ліцензії, здійснювати її повторно не доведеться. Однак стосується це лише при навчанні у відповідність з наявними нині категоріями.

Однак вже з 5 листопада в дію повинні вступити поправки до закону про безпеку дорожнього руху, які передбачають введення нових категорій і підкатегорій. Для навчання за ним автошкіл все ж доведеться пройти ліцензування, а затребуваних категорій при цьому досить багато.

Як результат - автошкіл все ж загрожує масове проходження ліцензування. Це призведе до того, що школам в будь-якому випадку доведеться пред'являти свою матеріально-технічну базу для перевірки, так само як і її відповідність освітнім програмам. До слова, на даний момент ці самі програми не розроблені, і цим, в даний момент, зайнято Міністерство освіти. Найімовірніше, їх затвердять до кінця грудня.

Імовірно, безпосередньо в програмах будуть прописані вимоги до матеріально-технічній базі автошколи вимоги. Сюди увійдуть нормативи з облаштування класів для навчання, автомобілів і майданчикам для навчання. Саме дані аспекти і будуть перевірятися представником ГИБДД перед здійсненням ліцензування автошколи.

Повний текст Постанови Уряду РФ, що регламентує підготовку водіїв автошколами, можна прочитати ТУТ .


Додати свою рекламу

Додати свою рекламу

Додати свою рекламу

Додати свою рекламу