Строительство »

Податкові відрахування за навчання в автошколі в 2019 році

 1. Яку суму можна повернути
 2. Процес оформлення податкового вирахування
 3. Пакет необхідних документів
 4. заповнення заявки
 5. Декларація 3-ПДФО
 6. встановлені терміни
 7. Для подачі документів
 8. Для отримання компенсації
 9. висновки

У Росії заборонено сідати за кермо, не пройшовши відповідне навчання. Воно є платним, а для кого-то це істотні витрати. Однак далеко не кожен водій знає, що у нього є законне право повернути частину грошей, оскільки існує податкове вирахування за навчання в автошколі. Що під ним мають на увазі? Як скористатися схемою, щоб частково відшкодувати витрати за отримання автомобільних прав?

Яку суму можна повернути

Яку суму можна повернути

У Росії за освіту нерідко доводиться платити чималі гроші. Однак Податковий кодекс в статті 219 говорить про право громадянина на часткове відшкодування витрат. Причому воно надається особам, які працюють офіційно, оплачуючи прибутковий податок. Саме за рахунок ПДФО і є можливість отримати компенсацію. Відповідно, мова йде про 13% з доходу.

Росіяни можуть використовувати право на повернення ПДФО неодноразово. Наприклад, цілком можливий варіант, коли громадянин відучився сам, дізнався, як повернути 13 відсотків за навчання в автошколі, і скористався схемою. А якщо через кілька років його підросла дитина теж здав на права, батько має можливість знову вдатися до цього відрахування.

Про повернення ПДФО за навчання в автошколі важливо дізнаватися ще на її стадії вибору. Оскільки таким правом можна скористатися, якщо організація має відповідну ліцензію.

Процес оформлення податкового вирахування

Є певні вимоги до громадянина, який хоче скористатися легальною схемою часткового відшкодування витрат на автомобільні права. Основне - статус платника податків. Мається на увазі, що їм повинен володіти людина, яка і ніс витрати на навчання. Відповідно, працюючі батьки, оплачуючи курси дитини, цілком можуть розраховувати на такі відрахування.

Щоб отримати відшкодування прибуткового податку за навчання в автошколі, потрібно бути резидентом Росії. Однак відрахування не застосовується, коли за людину платило підприємство, що логічно, адже громадянин ж не витрачав власні кошти. Те ж саме стосується використання в якості джерела фінансування соціальних виплат. Наприклад, жінці не повернуть ПДФО, якщо вона витратить гроші з материнського капіталу. Оскільки він не є доходом.

Правила надання вирахування загальні для всіх регіонів Росії, так само, як і підвищувальний коефіцієнт на транспортний податок в 2019 році закріплено на федеральному рівні. І це радує автомобілістів, адже рішення про інші пільги влади приймають на місцях, в залежності від можливостей бюджету.

Пакет необхідних документів

Щоб скористатися законним правом на відшкодування витрат на навчання, платнику податків доведеться підготувати багато паперів. Їх перелік залежить від того, буде громадянин звертатися заради повернення коштів, витрачених на своє навчання, чи ні. Адже відрахування надається і за дитину - рідного або усиновленої, якому ще не виповнилося 24 років. Більш того, можна скористатися схемою, навіть якщо відучилися брат або сестра, але ще не досягли 18-річчя.

Які документи потрібні для повернення податку за навчання в автошколі? До переліку входять:

 • паспорт;
 • Заява;
 • податкова декларація та довідка 2-ПДФО;
 • Угода з автошколою і її ліцензія (у вигляді копій);
 • квитанція про оплату за послуги навчання.

Якщо заявник хоче повернути кошти за дітей, він докладає їх свідоцтва про народження. Коли дитина усиновлена ​​або під опікою, знадобляться відповідні документи.

заповнення заявки

Звертаючись до фіскальної службу, можна у співробітника ФНС попросити зразок заяви про компенсацію. Для повернення грошей за навчання в автошколі в ньому слід точно вказати дані органу, куди спілкується людина. Ще перераховують відомості про самого громадянина, включаючи ІПН.

Претендуючи на повернення податку за навчання в автошколі дитини, належить довести родинний зв'язок з ним. Те ж саме стосується і компенсації за неповнолітнього брата / сестру.

Декларація 3-ПДФО

Дуже важлива частина пакета документів - форма про оплату податку на дохід фізичних осіб. Відрахування оформляти можна хоч щороку. Причому декларація 3-ПДФО за навчання в автошколі подається і на одного, і на кількох дітей.

Для громадян може виявитися складним завдання саме з заповненням декларації, адже при оплаті звичайного транспортного збору їм не доводиться виконувати таку процедуру. ФНС сама надсилає квитанцію з повідомленням. Простіше буде тим особам, які вже знають, як заповнити декларацію 3-ПДФО при продажу автомобіля. Оскільки в загальних моментах процедура відрізняється незначно.

Найважливіша частина документа - сума, яка може бути видана. Так як є обмеження. У 2019 громадянин має право отримати компенсацію в розмірі до 15600 рублів, якщо навчався особисто. А за одну дитину йому повернуться не більше 6500 рублів.

Завантажити бланк декларації 3-ПДФО

Завантажити зразок заповнення декларації 3-ПДФО

встановлені терміни

встановлені терміни

Як і розраховуватися з податкової, так і просити про компенсацію потрібно, дотримуючись вимог кодексу. А він обмежує період, виділений на подачу заявки. Співробітники ФНС мають стислі терміни на її розгляд і винесення рішення.

Для подачі документів

В ідеалі заповнювати декларацію і подавати папери краще після закінчення звітного періоду. Максимальний термін для оформлення заяви - три роки.

Для отримання компенсації

ФНС вправі розглядати документи протягом 3 місяців. Далі ще 10 днів виділено податківцям для того, щоб повідомити громадянина про рішення. Потім гроші зараховують на рахунок, якщо вердикт позитивний. Як правило, вони надійдуть протягом місяця. Іноді перевірка паперів затягується до півроку.

висновки

Скаржачись на податковий тягар, платники за фактом часто не знають про свої права. Компенсація витрат на навчання в автошколі може допомогти істотно заощадити. Процедура тільки з першого погляду здається складною, все реально зробити і без досвіду оформлення декларації. Зібравши повний пакет документів і дотримуючись терміни їх подачі, є можливість компенсувати витрати, понесені при навчанні в автошколі.

Що під ним мають на увазі?
Як скористатися схемою, щоб частково відшкодувати витрати за отримання автомобільних прав?
Які документи потрібні для повернення податку за навчання в автошколі?