Строительство »

Медична довідка для водійських прав в РФ в 2019 році

 1. Нова форма водійських довідки
 2. Для чого потрібна медична довідка
 3. Чи потрібно возити з собою
 4. Що потрібно для отримання довідки
 5. Необхідні документи
 6. порядок оформлення
 7. заміна меддовідки
 8. Як і де отримати документ
 9. З чого складається медичний огляд
 10. відвідування лікарів
 11. Коли меддовідки не видається
 12. Час проходження медкомісії
 13. вартість документа
 14. Час дії
 15. Перевірка довідки

З 2016 правила огляду стану здоров'я для учнів в автошколах та інших категорій громадян зазнали певних змін. Тепер на підставі відомчого розпорядження МОЗ (26 березня 2016 г.) медична довідка для водійських прав надається на нових умовах. Змінилася і форма самого документа.

Нова форма водійських довідки

Нова форма водійських довідки

Щоб переконатись, новий бланк оснащений додатковими захисними елементами. Крім поліграфічних змін, нововведення торкнулися і змісту документа. З довідки виключили:

 • фото кандидата в водії;
 • інформацію про тривалість дії документа (загальний термін становить один рік);
 • графи для заповнення лікарями, так як тепер відомості про стан здоров'я заносяться в амбулаторну карту, і на її підставі виписується довідка для отримання прав.

З іншого боку, в довідку додали деякі нові поля:

 • тепер в документі відбивається повний перелік всіх 16 категорій автотранспортних засобів з урахуванням різних підвидів;
 • довідка для ГИБДД нового зразка включає таблицю з переліком обмежень по здоров'ю для кожної з категорій автотранспорту (галочка у відповідній графі означає заборону на управління цим вид транспорту);
 • додані поля для особливих умов управління автомобілем: наявність окулярів або контактних лінз і так далі;
 • замість поля ПМЖ з'явилася графа, куди вноситься інформація про реєстрацію громадянина;
 • останнє нововведення - графа для відомостей про що видав довідку лікаря.

Нова довідка заповнюється з обох сторін на бланку (формат А5).

Для чого потрібна медична довідка

Призначення медичного свідоцтва цілком зрозуміло. Цей документ гарантує, що у кандидата в водії або чинного водія немає обмежень, що не дають йому можливість адекватно поводитися за кермом. В цілому існує кілька варіантів, коли потрібно подібна довідка.

 1. При надходженні в автошколу. Зазвичай медична довідка для водійського посвідчення потрібно на перших теоретичних заняттях перед тим, як навчається допускають до керування ТЗ.
 2. Огляд потрібно претендентам на водійську посаду.
 3. Документ оформляється при бажанні відкрити додаткову категорію після відповідного перенавчання.
 4. Аналогічна довідка для ГИБДД потрібна тим, хто відновлює своє ВУ після позбавлення прав за судовим постановою.
 5. Медкомісію проходять при плановій заміні посвідчення водія (кожні 10 років).

Інші обставини, коли необхідно підтвердження права керування транспортним засобом, були скасовані в 2016 р Зокрема, тепер документ не буде потрібно для техогляду.

Чи потрібно возити з собою

Звичайній людині не треба постійно мати з собою довідку, тим більше що в більшості випадків її слід здати в ГИБДД відразу після отримання, тому на руках у водія цього документа не буде. Однак в обставинах, коли стан здоров'я водія може різко / раптово погіршитися, в правах ставиться відмітка про необхідність регулярних повітряних комісій. В такому випадку водійська довідка, як підтвердження нормального стану здоров'я людини, повинна бути завжди у водія, її може зажадати інспектор ГИБДД під час перевірки автомобіля.

Що потрібно для отримання довідки

Медобстеження проводиться в лікувальному закладі, що володіє відповідною ліцензією. Проходити комісію не обов'язково в районі, де громадянин зареєстрований. Але це найпростіше, так як тільки за місцем реєстрації видаються довідки, що людина не перебуває на обліку в наркологічному і психіатричному диспансері. Розглянемо, що потрібно для отримання довідки для водійських прав.

Необхідні документи

Під час звернення для огляду слід підготувати:

 • паспорт;
 • довідку про тимчасову реєстрацію, якщо кандидат - іноземець або приїжджий з іншого міста;
 • військовий квиток або приписне свідоцтво (для військовозобов'язаних);
 • ВУ або довідка з автошколи, в якій вказана категорія, яка визначає перелік медичних вимог до людини;
 • попередня довідка (для влаштовується на роботу шофером);
 • свіжа флюорограма;
 • довідка від гінеколога для жінок.

Визначившись з тим, які документи потрібні для медичної довідки на права, слід знати і про те, як її отримати.

порядок оформлення

порядок оформлення

Нічого складного в тому, як отримати медичну довідку для водійського посвідчення, ні. Процедура проходить за встановленим порядком. Являє собою ряд простих дій.

 1. Спочатку кандидат записується в клініку і приносить в реєстратуру зібрані документи.
 2. Там в залежності від потрібної категорії йому вручається медкарта із зазначенням фахівців, які проводитимуть огляд.
 3. Після проходження лікарів та подання довідок про відсутність проблем з наркотиками і психічних захворювань оформленням документа займається терапевт.

Діє єдина форма медичної довідки - 003-ВУ. Досвідченому або починаючому водієві слід знати, що вся інформація оперативно вноситься в бази даних і ГИБДД, і МОЗ. Встановлений порядок дозволяє виявити підроблені свідоцтва. Тому щоб уникнути проблем слід знати, як виглядає медична довідка на водійське посвідчення і звертатися тільки в ліцензоване медустанову. Зразок медичної довідки для ГИБДД можна подивитися на цій сторінці сайту.

завантажити зразок медичної довідки (.DOC)

Читаємо також:
Яких лікарів проходити в 2019 році для отримання прав
Зразок медичної довідки на водійське посвідчення 2019 року

заміна меддовідки

Міняти довідку необхідно в основному за двох обставин. По-перше, якщо водій змінює права після перенавчання на додаткові категорії. В такому випадку довідка для ГИБДД для заміни прав оформляється на загальних підставах.

По-друге, подібна міра передбачена при виникненні серйозних захворювань, включаючи хронічні проблеми зі здоров'ям. Довідка потрібна для підтвердження одужання або настання періоду ремісії. В такому випадку її потрібно тримати при собі і проходити регулярне огляд у відповідних лікарів.

Як і де отримати документ

Кандидат зобов'язаний пройти огляд в психдиспансері і наркодиспансері за місцем своєї реєстрації. В іншому людина вільна вибирати найзручніший варіант, де отримати медичну довідку для водійського посвідчення. Основну комісію можна проходити де завгодно, лише б у клініки була відповідна ліцензія.

З чого складається медичний огляд

Стандартний порядок медогляду передбачає проходження ряду фахівців. Ухилитися від відвідування хоча б одного медика не вийде, так як без укладення кожного фахівця медична довідка про допуск до керування транспортним засобом не видається. Більш того, будь-який з них має право призначити додаткові дослідження. Наприклад, пенсіонерів зазвичай просять представити результати ЕКГ. часто потрібно електроенцефалографія для водійських довідки .

Або перед проходженням основних лікарів, або в процесі потрібно взяти довідки в наркологічному і психіатричному диспансері. До огляду не допустять без представленого вище переліку документів. У нього входить і дослідження стану легень. Тому не варто шукати відповіді на запитання, чи потрібна флюорографія для довідки на права, так як вона необхідна в будь-якому випадку. Або перед проходженням основних лікарів, або в процесі потрібно взяти довідки в наркологічному і психіатричному диспансері

відвідування лікарів

Вимоги до медогляду для водійських прав включають обов'язковий огляд у фахівців:

 • терапевта;
 • ЛОРа;
 • невропатолога;
 • хірурга;
 • офтальмолога.

Після відвідин кожного з них виписується бажана довідка. Однак є випадки, коли в її видачі можуть відмовити.

Коли меддовідки не видається

В цілому медичні вимоги при отриманні допуску до водіння не найжорсткіші, тому більшість кандидатів отримує позитивне медичний висновок. Але існує перелік патологій, при яких управління транспортом стає неможливим. Наводити його не має сенсу, так як він постійно доповнюється і коригується. До того ж лікарі можуть дати позитивний або негативний висновок тільки на підставі огляду пацієнта з урахуванням всіх індивідуальних особливостей його організму. Єдине, коли таку довідку точно не дадуть, це якщо кандидат не представить довідки з диспансерів.

Час проходження медкомісії

Зазвичай огляд не займає багато часу. Огляд у кожного лікаря може становити по 5-10 хвилин. На час процедури впливають черзі і необхідність відвідування диспансерів. В цілому комісія проходиться протягом декількох годин за одну добу. Подовжують тривалість обстеження складності виникають у тих, хто проходить лікарів не в своєму місті, і у тих, кому призначаються додаткові аналізи.

вартість документа

вартість документа

Вартість довідки на водійські права розраховується виходячи з розміру державного мита (2 тисячі рублів), наявності додаткових аналізів і комісії медичного закладу, який проводить дослідження. В цілому за довідку для ГИБДД доведеться заплатити близько 3-4 тисяч рублів.

Час дії

За останні декілька років термін дії медичної довідки водія скоротився в декілька разів. Станом на сьогодні його тривалість - 1 рік. При цьому кількість випадків, коли можна використовувати розглянутий документ в період його дії, не регламентується. Після закінчення встановленого терміну процедура повторюється заново.

Читаємо також:
Довідка на права від нарколога і психіатра

Перевірка довідки

Отже, в ГИБДД беруть до уваги тільки офіційний документ, виданий ліцензованою поліклінікою або медичним центром. За відповідністю паперів цій вимозі доводиться стежити самому водієві. З усіх існуючих методів, як перевірити справжність медичної довідки на водійське посвідчення, найпростішим є перевірка ліцензії медцентру в реєстрі Росздоровнагляду . Повний перелік організацій знаходиться у відкритому доступі на офіційному сайті відомства.