Строительство »

Доля "автосеконда"

  1. Прикріплений файл
  2. АВТОР:
  3. Орфографічна помилка в тексті:

29 грудня 2008, 21:14 Переглядів: 29 грудня 2008, 21:14 Переглядів:   Як уже писала Сегодня три тижні тому, щоб звільнити склади, автосалони влаштували аукціон небачений щедрості і розпродають автомобілі за ціною, нижчою за собівартість

Як уже писала "Сегодня" три тижні тому, щоб звільнити склади, автосалони влаштували аукціон небачений щедрості і розпродають автомобілі за ціною, нижчою за собівартість. Щоб з'ясувати як це відбилося на ринку старих автомобілів, ми опитали експертів і учасників ринку.

АВТОРИНКИ. Для того щоб прояснити ситуацію, ми вирушили на авторинок "Центральний" (смт "Чапаєвка"). Як виявилося, щоб збути свій товар, продавці ненових автомобілів змушені йти тим самим шляхом, що і дилери: фіксують ціни в гривні по курсу 6 грн. / Долар, знижують ціни під час торгу на 20-30%. Але і це не допомагає продати автомобілі: купівельна активність українців наближається до нуля. В результаті кількість угод зупинилося практично повністю.

За словами перегонника Сергія Приходько, він зараз продає автомобіль BMW 520 (2003 року випуску) дешевше, ніж купив в Німеччині - за 10 тис. Євро замість 15 тис. Євро (ціна з урахуванням розмитнення). Але покупців все одно немає, незважаючи на те, що оголошення про продаж "свіжої" машини він розмістив на всіх сайтах і вже треті вихідні стоїть на базарі. "У мене ціна зафіксована в євро, оскільки за євро я його і купив. Грошей у покупців зараз немає. Напевно, доведеться машину просто залишити собі. Може, після нового року ситуація зміниться", - сподівається Сергій.

Нечисленні покупці на авторинку ходять і знизують плечима. "Дивлюся ціни на б / у авто на ринку і розумію, що продавців просто зрадило почуття реальності при сьогоднішньому курсі долара. Ціни просто маячні", - говорить відвідувач авторинку Михайло, показуючи на 20-річну "копійку" за $ 1800 і на трирічний Mitsubishi Lancer за $ 17 000 (новий коштує $ 20 000). "Згоден, ціни на б / у вже подекуди більший, ніж на нову машину, - каже продавець Віктор Охріменко, - на ринку відбувається повна плутанина, реальну ціну так, щоб і машину купили, і самому не сильно втратити, зараз визначити неможливо. Я міняю цінник кожен день - потроху "падаю" в ціні, але відчутного результату це не дає ".

Варто зазначити, що більшість опитаних нами продавців говорять про те, що далі ціни знижувати не будуть, тому як нікуди. І покладають надії на їх зростання в 2009, коли вступлять в силу нові мита (ВРУ 23 грудня збільшила їх до 23%, а 25 грудня підняла ще і ставки акцизного збору). "Тоді завезені в даний момент автомобілі будуть мати цінову фору перед новопрігнаннимі", - каже продавець Олексій.

ОГОЛОШЕННЯ В ПРЕСІ ТА ІНТЕРНЕТ. Переглянувши і продзвонивши кілька десятків оголошень про продаж автомобілів, ми з'ясували, що продавці готові поступатися від заявленої ціни в оголошенні від 10 до 25% і отримати оплату в гривнях за літнім курсом в 5,05 грн. / Долар. В результаті ціни в автооголошення приблизно рівні пропозицій на авторинках.

Правда, на старі автомобілі, ціна на які і так є невисокою, особливих знижок не дають. Наприклад, якщо 20-річна Volvo в стані "працює все" коштувала влітку $ 5-6 тис., То зараз ціна впала до $ 5-5,5 тис., Але опускати ціну нижче продавці не хочуть, аргументуючи це тим, що "за такі гроші я і сам купив ".

Ще одна тенденція - поява бартеру. Все частіше в оголошеннях замість ціни написана фраза "міняю на автомобіль дешевше з доплатою". Продавці пояснюють, що терміново потрібні гроші, а щоб не залишитися зовсім без "коліс", потрібно купити щось недороге.

Конфісковані автомобілі РУБАЮТЬ ЦІНИ. В добавок до різкого скорочення попиту ситуацію погіршує поява на ринку у великій кількості пропозицій від банків, які з кожним днем ​​все більше перетворюються з фінансових установ в комісійні майданчики. На сайтах усіх основних українських банків сторінки з продажу заставного майна оновлюються зі швидкістю, порівнянної з автооголошення на сайтах Автофотопродажа.

Наприклад, на Спеціальні одного з банків ми виявили понад 150 грудневих оголошень про продаж автомобілів з фотографіями, докладними технічними характеристиками і позначкою "конфіскат". Вартість автомобілів на сайтах банків низькою назвати складно. Крім того, у продажу багато "мотлоху". Наприклад, "ДЕУ Сенс" 2006 року продало за 27 тис. Грн. (Замість ринкової ціни 35-36 тис.). Але пробіг у такого авто - більше 150 тис. Км, що для нього є критичним (потрібен капремонт в половину вартості автомобіля).

Є й вигідні пропозиції. Так, Chevrolet Lacetti 2007 року з пробігом в 60 тис. Км банк віддає за 57 тис. Грн. (65-70 тис. Грн. На ринку). Пропозиції на дорогі автомобілі ще більш вигідні. Так, Toyota Camry 2008 року з пробігом в 20 тис. Км можна купити за 160 тис. Грн. (Замість 180 тис. На ринку). Автомобілів дорожче $ 40 тис. В банківських пропозиціях поки немає, очевидно, багатьох людей криза зачепила не так сильно.

Ми вирішили "купити" заставний автомобіль і подзвонили по телефону, вказаному в оголошенні на сайті одного з банків. Трубку взяв співробітник відділу по реалізації заставного майна Олексій. "Ціни не є остаточними, - пояснив він нам - Якщо ви реально купуєте цей автомобіль за готівку, ми готові поступитися ще 15-20%. Можливий навіть кредит, якщо будете продовжувати платити за графіком на умовах попереднього позичальника".

Але після дзвінків за інших банків ми зрозуміли, що автомобілі банки самостійно не продають. І навіть не встановлюють на них ціни. В одному з банків нам порадили всі питання по ціноутворенню задавати судовим виконавцям. У свою чергу в виконавчій службі нам відповіли досить обережно: "Ми користуємося послугами експертів, які визначають оціночну вартість майна, - розповів нам судовий виконавець Святошинського району (м.Київ). - Після цього продаж майна відбувається через спеціальний аукціон". Тобто фактично, банки займаються не продажем, а збором бажаючих на аукціон по реалізації даного майна. Мінімальна кількість учасників торгів - троє. Ними можуть бути всі бажаючі. Очевидно, виставлені на сайтах банків цінові пропозиції засновані на оцінці залучених судовим виконавцем експертів, а для того, що продати автомобіль за вигідну ціну конкретній людині, з яким угода вже обговорена, банки в якості другого і третього учасника аукціону запрошують підставних осіб.

Велику таблицю дивіться   ТУТ
Велику таблицю дивіться ТУТ .

ЯК КУПИТИ ЗАПОРУКА?

Для того щоб потрапити на аукціон, ви повинні мати паспорт, ідентифікаційний код і заплатити близько 17 грн. реєстраційного внеску і 10% застави від оціночної вартості автомобіля. Інформацію про дату, час і місце проведення аукціону можна дізнатися у співробітника банку, відповідального за реалізацію даного майна (телефон вказаний на сайті, де виставлені заставні автомобілі).

В ході торгів людина, якщо інших реальних покупців немає, може не погоджуватися на запропоновану ціну і чекати, поки її опустять ще нижче. "В результаті автомобілі" йдуть з молотка "за ціною на 20-30% нижче від визначеної експертами вартості", - розповіли нам на умовах анонімності в Приватбанку. Так що, якщо на автомобіль, наприклад, "Деу Ланос", в оголошенні банку вказана ціна в 36 тис. Грн., То його реально купити і за 25-30 тис. Грн.

ЩО БУДЕ У 2009?

Про те, що буде з цінами на "вторинці" учасники ринку говорять неохоче і обережно. З одного боку, при такому попиті ціни не можуть триматися на нинішньому рівні - впадуть. Продавці на ринку кажуть, що падіння складе до 10% від нинішньої, вже зниженою ціни.

Але є й інша думка. Так, директор компанії "Автоконсалтинг" Олег Омельницький вважає, що на ринкову вартість уживаних автомобілів вплине зростання цін на нові: "ВРУ прийняла закон, згідно з яким митні збори піднімають з 10 до 23% і закон про підвищення акцизних зборів. Тим більше, що в Європі, ціни на вторинному ринку вже підняли - на 5-10% ".

Директор асоціації ВАІД Олег Назаренко говорить про те, що "кордон, швидше за все, закриють остаточно". За його словами, з ростом акцизів, мит та транспортного збору, "сенсу займатися бізнесом з перепродажу імпортних старих автомобілів не буде, а ринок автомобілів буде пропонувати лише ненові авто з внутрішнього українського ринку. Пропозиція зменшиться". Що стосується заставних автомобілів, то, за його словами, "банки вживуть заходів до того, щоб не допустити розвитку ситуації".

Однак, в це віриться слабо. Криза посилюється з кожним днем. Це означає, що на ринок протягом найближчих декількох місяців хлине потік практично нових відібраних за несплату автомобілів за викидними цінами, що цілком компенсує відсутність авто з-за бугра. Друге питання, хто їх буде купувати, навіть за низькою ціною?

ЯК НЕ СТАТИ ЗАРУЧНИКОМ БАНКУ

Перетворитися з благонадійного позичальника в неплатника ризикують все. Не з власної волі, а в силу життєвих обставин: втрати роботи, хвороби та інших неприємностей. Ми з'ясували, як правильно вести себе тим людям, які не в змозі більше платити за автомобіль.

Ситуація, описана нижче, типова. Популярний автомобіль, стандартний кредит, звичайний банк, нормальний позичальник і, природно, типовий з недавнього часу конфлікт.

Олексій Н. цієї весни придбав в кредит автомобіль Skoda Octavia. В автосалоні вартість автомобіля в перерахунку на колишній курс долара склала $ 25 тис., Але потрібні ще були гроші, щоб автомобіль застрахувати, заплатити банківські платежі, всі податки та реєстраційні збори в ДАІ. Для цього Олексій завищив суму кредиту до $ 33 тис., А заставою виступив сам автомобіль. Кредитна схема - ануїтет, процентна ставка - 14% річних.

Щомісячна сума виплати по кредиту становила при таких умовах $ 600 у.е. Але якщо до стрибка курсу долара виплачувати по 3 тис. Грн на місяць було завданням цілком реальною - половина зарплати (всього з весни було виплачено $ 3 тис.), То платити після подорожчання валюти до 7, 8, а потім і 10 грн. / Долар стало просто нереально - зарплата виплату по кредиту просто перестала перекривати. Навіть після того як курс впав до 8 грн. / Долар, щомісяця платити п'ять тисяч гривень в нинішніх умовах відсутності можливості для будь-яких підробітків занадто дорого. Жити ж на щось треба, не кажучи вже про витрати на утримання самого автомобіля.

З цією проблемою Олексій звернувся в банк, пояснив ситуацію, в якій опинився, і запропонував умови, при яких він би зміг виплачувати кредит: зниження процентної ставки, збільшення терміну кредиту, повернення до колишнього курсу валюти (5,05 грн. / Долар). Однак всі ці пропозиції для банку виявилися неприйнятними. Максимум, що йому запропонували, - не платити протягом декількох місяців тіло кредиту. Але при ануїтетний схемою кредиту відсотки складають левову частку платежу; іншими словами, тіло кредиту практично ніякої погоди на щомісячному платежі не робить.

Олексія не влаштували такі "кредитні канікули", і в районному відділенні банку йому запропонували звернутися до центрального. У центральному відділенні запропонували здати автомобіль на зберігання банку. Начальник відділу безпеки сказав, що з того моменту, як Олексій поставить машину банку в гараж, договір як би "заморозити" і штрафні санкції нараховуватися не будуть. Він аргументував таку "доброту" тим, що "банк зменшує ризики того, що предмет застави буде пошкоджений або знищений". І попросив позичальника написати заяву про те, що він добровільно передає автомобіль банку для зберігання.

Написавши папір, віддавши два комплекти ключів і техпаспорт Олексій, виходячи з приміщення банку відчув полегшення. Якого ж було його здивування, коли в районному відділенні банку, де він брав кредит, сказали, що і відсотки, і штрафні санкції продовжують нараховуються, причому вже набігло понад $ 700. Крім того, йому повідомили, що він не позбавляється від обов'язку виплачувати щомісячні суми платежу.

З приводу автомобіля, який він повернув, новина виявилася ще гіршою. Виявляється, автомобіль продадуть з аукціону за тією ціною, яку заплатять покупці. Після цього відсутню суму все одно стягнуть з Олексія через суд. В автосалоні такий автомобіль в кризовий час коштує 19 $ тис., А з урахуванням того, що автомобіль Олексія вже проїхав більше 10 тис. Км, то при продажу за нього виручать максимум $ 15 тис., А реально - близько $ 12 тис. Решту суми будуть все одно стягувати з позичальника. Таким чином, Олексій залишився і без автомобіля, і без грошей, і ще й повинен 15-18 тис. "Зелених" за повітря. Наостанок Олексія ще й налякали - якщо він не буде платити, то під арешт, за словами працівника банку, потрапить все майно Олексія.

РОЗБІР ПОЛЬОТІВ

Отже, Олексій зіткнувся з двома проблемними ситуаціями:

1. Олексія обдурили, загітувати на те, щоб він добровільно віддав авто на зберігання банку, і пообіцявши за це, що не нараховуватися відсотки і штрафні санкції.

2. Його зобов'язують заплатити різницю між реальною сьогоднішньою ціною і сумою позики. В результаті йому доведеться заплатити $ 15-18 тис. За "повітря". Інакше загрожують заарештувати майно.

Щоб розібратися, що в таких випадках потрібно робити позичальникові, а також як не потрапити в подібні ситуації, ми звернулися до експерта - директору "антиколекторної компанії ТРИ ЕС" Сергію Довженко.

ситуація 1

ЩО РОБИТИ? Забрати автомобіль назад. На кредитний автомобіль поширюється право власності і забрати його інакше, як за рішенням суду або розпорядження державного нотаріуса, неможливо. Якщо автомобіль, як у наведеному прикладі, змусили поставити в банк на зберігання, позичальник має право забрати його назад. У разі коли автомобіль не віддають, необхідно або отримати письмову відмову у видачі автомобіля (що малоймовірно), або реалізовувати своє право на самооборону і захист власного майна: викликати міліцію, писати заяву про викрадення. Крім того, є сенс звернутися до суду з позовом, в якому вказати, що за допомогою автомобіля ви заробляєте гроші, під час вимушеного простою виник моральний і матеріальний збиток. І вимагати відшкодування збитків і неотриманого прибутку. Доказом може служити навіть складені працівниками міліції матеріали справи, які були збирають після того, як ви написали заяву.

ЯК НЕ "ПОТРАПИТИ"? Спілкуйтеся письмово. Будь-які переговори з банком і домовленості необхідно фіксувати письмово: листи відправляти тільки рекомендованим листом з повідомленням, вимагати, щоб будь-які гарантії та обіцянки були зафіксовані письмово. В даному випадку повинні були оформити додаткову угоду, в якому і повинні були прописані умови повернення авто банку. Вірити на слово менеджерам банку або, ще гірше, колекторам, не можна ні в якому разі.

Ситуація 2.

ЩО РОБИТИ? Тягніть час. Банк дійсно має право зобов'язати позичальника виплатити різницю між реальною ринковою вартістю автомобіля та сумою позики. Якщо ви цього не зробите, банк подасть на вас до суду. Але судові засідання по одному і тій же справі проводяться зазвичай не частіше, ніж раз на місяць. На перше засідання можна не з'явитися. На другому принести клопотання про перенесення засідання у зв'язку з поважними причинами, на третьому просити відстрочку для виклику свідків або збору додаткових даних. Так можна протриматися мінімум півроку. А за цей час криза може піти на спад, ви знайдете нову роботу або станеться зміна законодавства. І тоді ви знову зможете платити по кредиту, а автомобіль залишити собі. У будь-якому випадку, гірше вже не буде.

Переписуйте майно на рідних і близьких. Під час судового засідання банк може подати клопотання про арешт майна боржника. Тому, якщо ви відчуваєте, що з кредитом можливі проблеми, переписуйте все своє майно на інших людей, яким довіряєте як собі. Наприклад, на неповнолітніх дітей або на батьків. Навіть якщо в кінцевому підсумку банк виграє справу, стягнути з вас буде нічого. Через три роки борг спишуть як безнадійний.

ЯК НЕ "ПОТРАПИТИ"? Переоформлюєте кредит на іншу людину. Якщо банк видав вам кредит під заставу, наприклад, автомобіля, то розійтися з банком по-хорошому можна, переоформивши кредит на іншу людину (до речі, зараз бажаючих купити авто в кредит, не дивлячись на кризу, досить - вони з радістю підуть на вашу пропозицію, так як оформити зараз новий кредит практично нереально).

Пишіть листи топ-менеджерам банку. Як не дивно, метод цей досить ефективний. Часто керівництво приймає більш мудрі рішення, ніж підлеглі. І якщо "шеф" банку бачить, що кредит проблемний, а позичальник готовий як до переговорів, так і до судових розглядів, позичальникові можуть піти назустріч.

Подавайте до суду заяву про зміну умов договору. У суді у позичальника є право попросити про відстрочку. У суду є право дати цю відстрочку при наявності "обставин, які позичальник не міг передбачити" - це передбачено ст. 652 Цивільного Кодексу України. На першому ж засіданні необхідно подати клопотання про те, що ви просите до запевнення суду призупинити дію кредитного договору (в такому випадку "замороження" ваші виплати по кредиту і не буде "капати" пеня).

Прикріплений файл:

Прикріплений файл


Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Доля" автосеконда "". інші Авто новини дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Бовсуновський Владислав

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЯК КУПИТИ ЗАПОРУКА?
ЩО БУДЕ У 2009?
Друге питання, хто їх буде купувати, навіть за низькою ціною?
ЯК НЕ "ПОТРАПИТИ"?
ЯК НЕ "ПОТРАПИТИ"?