Строительство »

Погашення кредиту материнським капіталом

1. Материнським капіталом в 2015 році був погашений залишок іпотечного кредиту на квартиру в споруджуваному кооперативі. Нотаріальне зобов'язання було написано. Зараз за станом на кінець 2018 року квартира досі не добудована, до кінця року планується видача ключів, через рік (оптимістично) введення в експлуатацію і права власності. Але квартира такої площі вже не потрібна (3 к) і на неї є покупець. Яким чином можна її продати без кримінальних наслідків?

1.1. Виділити в ній частки відповідно до частини 4 статті 10 Федерального закону від 29 грудня 2006 р N 256-ФЗ "Про додаткові заходи державної підтримки сімей, які мають дітей", отримати дозвіл опіки та піклування (ст.37 ЦК України) на продаж. Це вірний шлях. Інший - спробувати вирішити через Пенсійний фонд питання, тому що претензії будуть у нього з приводу невиділення часткою в цьому житлі. Однак якщо є нотаріальні зобов'язання, то вірний шлях - виділити частки.

1.2. Добридень!
Необхідно виділити частки згідно з зобов'язанням членам сім'ї. Оскільки частки повинні бути виділені дітям-тільки через згоду органів опіки. Це можливо, якщо Ви купите дітям компенсаційні частки і органи опіки піде Вам на зустріч. Угоди потрібно проводити паралельно.
Цивільний кодекс РФ.
Федеральний закон від 29.12.2006 N 256-ФЗ (ред. Від 30.10.2018)
"Про додаткові заходи державної підтримки сімей, які мають дітей"

1.3. Здрастуйте, Олено!
Так тут ніяких кримінальних наслідків не може бути. Ви про що?
Регітріруйте право, виділяйте частку. Потім продавайте. Якщо дітям буде надано (куплено) краще житло, Вам опіка без проблем дасть згоду (ст. 37 ГК РФ) У опіку оцінка надається на яку продають і квартиру, що купується. З неї видно яка краще.
А дітям частки можуть бути виділені будь-якого розміру. Виділіть невеликі. Ви тим самим нічого не порушите.

1.4. Продати можна за договором цесії. Якщо в зобов'язанні вказана конкретна квартира, то для операції необхідний дозвіл органу опіки відповідно до ст. 21 ФЗ РФ "Про опіки і піклування".

1.5. Якщо квартира досі не добудована то виходить що ви на виконання частини 4 статті 10 Федерального закону від 29 грудня 2006 р N 256-ФЗ "Про додаткові заходи державної підтримки сімей, які мають дітей", не можете реально виділити частки дітям Продати недобудоване житло ви можете отримавши згоду органу опіки ст 37 ЦК РФ але і згода пенсійного фонду Тому в першу чергу вам потрібно звертатися в пенсійний фонд, пояснювати вашу ситуацію.

1.6. Порядок використання мат. капіталом встановлені Федеральним законом від 29.12.2006 N 256-ФЗ "Про додаткові заходи державної підтримки сімей, які мають дітей"
Щоб чітко слідувати вимогам, ви повинні продаж даної квартири здійснювати тільки після отримання квартири у власність, виконання нотаріального зобов'язання і лише потім з узгодженням органів опіки виробляти з неї операцію продажу ...
Всі інші варіанти - варіації на тему: залучать / не притягнуть до відповідальності ...

1.7. Олена, відповідно до цього зобов'язанням Ви повинні визначити частки в квартирі відповідно до п. 4 ст. 10 Закону № 256-ФЗ «Про додаткові заходи державної підтримки сімей, які мають дітей» батьки зобов'язані виділити частки дітям (всім, в тому числі народженим в майбутньому) в житловому приміщенні, придбаному з використанням коштів материнського капіталу, визначивши розмір часток кожного члена сім'ї по угодою. Угода про визначення часток вимагає нотаріального посвідчення. Після реєстрації даної угоди в Росреестра, Ви маєте право продати цю квартиру.
При відчуженні часток в квартирі належать неповнолітнім дітям потрібен дозвіл органу опіки згідно закону "Про опіки і піклування" від 24.04.2008 N 48-ФЗ.

1.8. А хто вам загрожує кримінальними наслідками? Якщо тільки ви не збираєтеся підробляти дозвіл органів опіки на угоду з частками дітей, таких і не буде. А щоб отримати згоду органів опіки (соцполітики), треба мати попередній договір купівлі рівноцінної (або краще не меншою) площі житла, що припадає на кожну дитину пропорційно його частки, що купується на кошти від продажу "3 до". Інших шляхів у вас немає.

1

2. Після погашення іпотечного кредиту (частина була погашена материнським капіталом) потрібно виділити частки. Нотаріус запросили 8000. Складання цього договору з юристом дешевше обійдеться?

2.1. Привіт шановний відвідувач сайту, та при складанні такого документа онлайн юристами сайту вартість буде від 3 тис руб, звертайтеся в особисті повідомлення до будь-якого юриста сайту.

3. Чи можна скористатися материнським капіталом в рахунок погашення іпотечного кредиту, якщо отримували при народженні 2 дитини, а зараз народилася третя.

3.1. Капітал може бути витрачений при іпотечному кредиті декількома способами: Оплата початкового внеску. За такою схемою працюють не всі банки, тому при первинній консультації необхідно обов'язково повідомити співробітнику банку, що перший внесок сплачується за рахунок капіталу. У будь-якому випадку, більшість банків не дозволяють використовувати капітал, як 100% внеску. В такому випадку позичальникові потрібно, принаймні, 5% від вартості житла заплатити за рахунок особистих коштів (залучати капітал таким чином можна тільки після того, як дитині виповниться три роки). Погашення основного боргу раніше терміну. Цей спосіб цікавий, коли іпотека була оформлена до того, як виникло право на материнський капітал. Він найбільш зручний для обох сторін. Позичальник робить дострокове погашення, за рахунок чого може зменшити обов'язковий платіж або термін кредитування. Для банку ж така процедура не несе будь-яких ризиків. Оплата відсотків по кредиту. Така схема використовується вкрай рідко. Для позичальника вона цікава тільки в тому випадку, якщо він не планує в майбутньому здійснювати дострокове погашення. Банк же отримує гарантію того, що відсотки будуть сплачені.

4. Хочу скористатися материнським капіталом на погашення іпотечного кредиту. Будинок новий, місто ще не поставив його на баланс міста, відповідно не можу отримати виписку з ЕГРН.
Чи можу використовувати мат капітал не чекаючи постановки на баланс? І без виписки з ЕГРН?

4.1. Доброго часу доби.
Шановна Гузель, на жаль поки будинок не зданий в експлуатацію ви не зможете скористатися мат. капіталом.
На все добре, удачі вам.

4.2. Доброго ранку, спокійно дочекайтеся коли будинок здадуть в експлуатацію, отримуйте документи, і після цього використовуйте мат. капітал.

5. Чи дозволять нам скористатися материнським капіталом в рахунок погашення іпотечного кредиту, якщо ми виписалися з суб'єкта федерації, де його оформляли?

5.1. Привіт, Маргарита!
Материнський капітал ви можете використовувати в будь-якому суб'єкті Росії, в не залежності від того де вам видали сертифікат.

Материнський капітал ви можете використовувати в будь-якому суб'єкті Росії, в не залежності від того де вам видали сертифікат

6. Чи можна скористатися материнським капіталом на погашення частини іпотечного кредиту, якщо багатоквартирний будинок, на який оформлена іпотека зданий в експлуатацію, але не прийнятий на баланс міста?
Які закони регулюють це питання?
Дякуємо.

6.1. Уточніть питання. Неясно, що маєте на увазі під зданий в експлуатацію, але не прийнятий на баланс міста У загальному випадку на баланс приймають своє майно, а не чуже (Ваше).

7. При погашенні іпотечного кредиту материнським капіталом, чи можна повернути страховку.

7.1. Не залежно від того як ви його погасили вам повинні повернути страховку, взагалі не повинні були її нав'язувати
У Вас є право на відмову від страховки, з умовою повернення всієї страхової суми.
Для чого Вам в страхову компанію необхідно протягом 5 робочих днів з дати укладення договору письмово заяву про відмову від договору. У заяву посилаєтеся на наступні пункти вказівки Банку Банку Росії від 20.11.2015 N 3854-У «Про мінімальні (стандартних) вимогах до умов і порядку здійснення окремих видів добровільного страхування»
1. При здійсненні добровільного страхування (за винятком випадків здійснення добровільного страхування, передбачених пунктом 4 цього Вказівки) страховик повинен передбачити умову про повернення страхувальнику сплаченої страхової премії в порядку, встановленому цим Вказівкою, вразі відмови страхувальника від договору добровільного страхування напротязі п'яти робочих днів з дня його укладення незалежно від моменту сплати страхової премії, при відсутності на даний час подій, що мають ознаки страхового випадку.
5. Страховик при здійсненні добровільного страхування повинен передбачити, що в разі якщо страхувальник відмовився від договору добровільного страхування в термін, встановлений пунктом 1 цього Вказівки, і до дати виникнення зобов'язань страховика за укладеним договором страхування (далі - дата початку дії страхування), сплачена страхова премія підлягає поверненню страховиком страхувальнику в повному обсязі.
В даний час часто зустрічаються випадки необгрунтованого нав'язування послуг страхових організацій при отриманні необхідних громадянину послуг. Дана дія суперечить положенням ФЗ «Про захист прав споживачів». У разі якщо має місце подібна ситуація, то зазвичай витрати по даній страховці включаються в щомісячні платежі.
Вам необхідно буде звернутися до суду за захистом своїх прав як споживача, написати позовну заяву про розірвання договору страхування, отримати назад сплачені грошові кошти, інші понесені Вами витрати в тому числі і моральну шкоду.
Ймовірність повернення грошовий коштів в даному випадку велика, але не «100% -тна».
Не звертайте увагу на попередження компанії про неможливість повернення боргу, зазвичай вони залучають юриста, який навіть перед судом не визнає що Ви в даному випадку праві. У зв'язку з цим також рекомендую залучити юриста для складання позовної заяви та представлення інтересів в суді, витрати по залученню суд стягне з відповідача - банку.
Імовірність повернення грошових коштів самим банком на вашу туди заяви не велика.

7.2. Добрий день. При погашенні материнським капіталом іпотечного кредиту сума страховки не відшкодовується. Удачі вам і всього найкращого.

8. Чи можемо ми погасити борг за комунальні послуги і погашення кредитів материнським капіталом дитині ще не виповнилося три роки.

8.1. Ні! Материнський капітал, це не "паличка" виручалочка по вашим заборгованостях. Його призначення інше. Подивіться федеральний закон і там знайдете для яких цілей його видають матерям (батькам) мають двох дітей. З боргами розрахуватися по комуналці, ви, можете засобами заробленими працею, позикою в банку, допомогою від рідних і близьких.

9. Чи можу скористатися материнським капіталом для погашення кредиту в банку, а іншим взяти іпотеку на квартиру.

9.1. Материнським капіталом можна гасити тільки іпотечний кредит. Тому якщо у Вас звичайний кредит, то використовувати маткапітал Ви не зможете.

9.2. Не, Ви не маєте права гасити материнським капіталом звичайний кредит. Тому Вам краще погасити кредит, а потім вже брати іпотечний з використанням капіталу. Удачі вам.

10. Питання на тему часткового погашення кредиту на нерухомість материнським капіталом. У 2010 році був узятий кредит на нерухомість на покупку 2 х кімнатної квартири, про що зазначено в кредитному договорі. Забезпеченням по кредиту є поручителі, квартира не в заставі. У 2011 році свекруха обміняла свою 3 х кімнатну квартиру на нашу двушку. Був складений договір міни і зареєстрований в рег палаті. На той момент у нас з чоловіком був 1 дитина. У грудня 2015 у нас народилася друга дитина. Кредит в даний час продовжуємо платити. Чи можемо ми цей кредит частково погасити мат. Капіталом. А зобов'язання на надання часткою дати на трьох кімнатну квартиру? Дякуємо.

10.1. Доброго дня! Звертайтеся в ПФР, дасть схвалення на виділення часток дітям в трикімнатній квартирі, можете погасити кредит.

11. У мене на руках рішення суду про погашення кредиту материнським капіталом. В який термін повинен бути погашений кредит пенсійним фондом і чи повинна я оплачувати далі кредит. Рішення суду вступило в силу 18 лютого цього року. Дякуємо.

11.1. ПФР перераховує гроші протягом 2 місяців

11.2. Ви можете направити банку копію вступило в силу рішення суду з відміткою суду.

12. У Тюмені документи необхідні на погашення іпоечних кредитів материнським капіталом включають в себе:
1 кредитної договір,
2 договір купівлі продажу квартири
3 договір про іпотеку
ніж 1 від 3 відрізняється?

12.1. Доброго дня! Це абсолютно різні договори.1-за власний кошт, які Вам видав банк, 3 це договір про заставу нерухомого майна.

13. У мене з дружиною потреб до редіт можна скористатися материнським капіталом для погашення кредиту.

13.1. Доброго дня! Ні! Це кримінальне діяння. Є чітко описані в законі випадки на що можна витратити материнський капітал.

14. Пенсійний фонд відмовив у погашенні іпотечного кредиту (прийшов лист) материнським капіталом, посилаючись на будинок в незадовільному стані. Як бути?

14.1. Добрий день. Оскаржити відмову в судовому порядку за правилами ст.ст. 131-132 ЦПК РФ

15. Чи можу я скористатися материнським капіталом для погашення споживчого кредиту до 3 років.

15.1. Добрий день. немає, на погашення потреб. кредиту материнський капітал не виділять

кредиту материнський капітал не виділять

16. Чи можна розплатитися материнським капіталом на погашення споживчого кредиту.

16.1. Ні, тільки за іпотечний можна

17. Які документи по Цессии потрібні для погашення кредиту материнським капіталом.

17.1. для того, що б дізнатися перелік документів необхідних для використання коштів материнського капіталу для погашення кредиту використаного для придбання житла за договором поступки прав вимоги, вам може знадобитися:
1. договір цесії
2. довідка від забудовника про повну оплату (оскільки по цесії відступається тільки право вимоги)
3. кредитний договір з банку або іншої кредитної організації.
4. нотаріальне зобов'язання про оформлення прав власності на неповнолітніх
більш повний перелік ви можете уточнити в ПФР.

18. При погашенні іпотечного кредиту материнським капіталом, чи зобов'язаний банк зробити перерахунок відсотків на залишок основного боргу за кредитом.

18.1. Існує дві схеми для часткового дострокового погашення: зменшення аннуітентного платежу зі збереженням терміну виплат або ж зменшення терміну, але з колишнім розміром платежів. Відсоток залишається колишнім.

19. Термін придатності банківської довідки для погашення іпотечного кредиту материнським капіталом.

19.1. 1 місяць термін дії довідки.

20. Погашення споживчого кредиту материнським капіталом можна чи ні.

20.1. на жаль ні

21. Мені відмовили в погашенні материнським капіталом іпотечного кредиту з вини працівника пенсійного фонду ми з чоловіком разом ходили здавати документи і давали разом свої паспорти але причина відмови був відсутність паспорта Сургута з і з вини працівника я виходить втрачу 15000 які буду переплачувати за іпотеку чи можу я отримати компенсацію від працівника.

21.1. Доброго дня! Можете написати заяву, але малоймовірно, що вам його задовольнять

22. У мене таке питання: чи можу я скористатися материнським капіталом на погашення іпотечного кредиту, якщо кредит оформлений на мого колишнього чоловіка, я є поручителем, а квартира, на придбання якої брався кредит, знаходиться в нашій спільній з ним спільної власності?

22.1. Так, можете скористатися

23. Порядок виділення часток дітям і чоловікові після погашення іпотечного кредиту материнським капіталом? Квартира у власності у мами, обтяження не знято.
Чи можна зробити все одночасно (зняти обтяження і виділити частки)? Або ж потрібно спочатку зняти обтяження, одержати нове свідоцтво, і тільки потім виділяти частки?

23.1. Добрий день Олена.
Все можна зробити одночасно і зняття обтяження і виділення часток.

24. Чи можемо ми скористатися материнським капіталам на погашення споживчого кредиту, який був зарахований на розрахунковий рахунок, з якого здійснювалась оплата квартири (за договором купівлі продажу)?

24.1. можна спробувати в судовому порядку. практика по країні така вже є

24.2. ні, це не передбачено законом. Якщо тільки був укладений цільовий договір позики, тоді можливо.

25. Чи може моя сестра взяти іпотеку, з частиною погашення кредиту материнським капіталом, але іпотека буде в частки з моїм чоловіком? Тобто чи можна купити квартиру двом НЕ односімейним людям в іпотеку, один з яких покриє частину боргу мат. капіталом?

25.1. Чи може моя сестра взяти іпотеку, з частиною погашення кредиту материнським капіталом, але іпотека буде в частки з моїм чоловіком?
--- однозначно не може.

--- однозначно не може

26. Чи не можемо подати документи в пенсійний фонд на погашення кредиту материнським капіталом, посилаються на чергу на два місяці, правомірно-ли?

26.1. зверніться зі скаргою до відділення Пенсійного фонду Вашого регіону або зі скаргою в прокуратуру.

27. Подали заяву в пенсійний фонд на погашення іппотечні кредиту материнським капіталом. Але в заяві вказали цифру всього мат. капіталу хоча сума боргу менше. Чи повернуть залишки грошей на сертифікат? І як відбувається процедура повернення? Або краще сходити в пенсійний фонд і забрати документи, уточнити всі суми в банку і пере подати заяву?

27.1. Відповідно до ст.7 Федерального закону від 29 грудня 2006 року № 256-ФЗ "Про додаткові заходи державної підтримки сімей, які мають дітей" особи, які отримали сертифікат, можуть розпоряджатися коштами материнського (сімейного) капіталу в повному обсязі або частинами.
Це Ваше право, зробіть додаткову заяву і залишок повернуть.

27.2. відповідно до п. 19 надлишок повернеться в ПФ РФ.
Постанова Уряду РФ від 12.12.2007 N 862
(Ред. Від 30.04.2014)
"Про Правила спрямування коштів (частини коштів) материнського (сімейного) капіталу на поліпшення житлових умов"
19. У разі якщо сума коштів (частини коштів) материнського (сімейного) капіталу, зазначена в заяві і перерахована на рахунок організації-кредитора (позикодавця), перевищує розмір залишку основного боргу і відсотків за користування кредитом (позикою) на момент надходження коштів на рахунок організації, різниця між зазначеними сумами протягом 5 банківських днів з дня надходження коштів на рахунок організації підлягає поверненню до Пенсійного фонду Російської Федерації (територіальний орган Пенсійного фонду Російської Федерації) на рахунок, з кіт якого здійснювалося перерахування коштів.
Пенсійний фонд Російської Федерації вносить відомості про повернутий залишок коштів материнського (сімейного) капіталу в інформацію про особу, за заявою якого здійснювалося перерахування коштів (частини коштів) материнського (сімейного) капіталу, що міститься в федеральному реєстрі осіб, які мають право на додаткові заходи державної підтримки.

Яким чином можна її продати без кримінальних наслідків?
Ви про що?
1.8. А хто вам загрожує кримінальними наслідками?
8000. Складання цього договору з юристом дешевше обійдеться?
Чи можу використовувати мат капітал не чекаючи постановки на баланс?
І без виписки з ЕГРН?
5. Чи дозволять нам скористатися материнським капіталом в рахунок погашення іпотечного кредиту, якщо ми виписалися з суб'єкта федерації, де його оформляли?
Які закони регулюють це питання?
А зобов'язання на надання часткою дати на трьох кімнатну квартиру?