Строительство »

КАД - Кільцева автодорога Санкт-Петербурга

 1. Карта КАД - Кільцевої автодороги Санкт-Петербурга
 2. Відеокамери і радари на КАД
 3. З історії
 4. перспективи

Фото КАД - Кільцевої автодороги Санкт-Петербурга

А-118 або КАД - Кільцева автодорога Санкт-Петербурга - це автомобільна дорога загального користування федерального значення, що проходить по території Північної столиці і Ленінградської області. Відсутність світлофорів і висока швидкість руху по КАД дозволяють дістатися з одного району Санкт-Петербурга в інший швидше, незважаючи на збільшення відстані.

Крім того, ця дорога використовується автомобілістами, які направляються в інші міста Росії або Європи , А також при переїзді з одного віддаленого району міста в інший.

На дорозі майже не буває пробок, і виникають вони тільки через великих аварій або в дуже складних погодних умовах, наприклад, після сильного снігопаду.

Карта КАД - Кільцевої автодороги Санкт-Петербурга

характеристики КАД

Більша частина КАД проходить в межах кордону міста і області. Дороги, які перетинають магістраль, розташовані або над магістраллю, або під нею.

 • Протяжність траси складає 116,75 км, а з урахуванням частини магістралі, що проходить по захисної греблі Санкт-Петербурга , Автодорога має довжину 142,15 кілометра
 • Допустима швидкість руху - 110 км на годину
 • Число розв'язок на трасі - 26
 • Число смуг руху - від 4 до 8
 • Ширина проїжджої частини - від 15 до 32 метрів.

Основні переваги руху по трасі:

 • Відсутність лівих поворотів, світлофорів і перехресть
 • Великі радіуси поворотів створюють враження прямий дороги
 • Траса обладнана огорожами, що гарантує відсутність пішоходів і тварин на дорозі.

Аварійні ситуації на кільцевій дорозі в Петербурзі виникають, в основному, через перевищення і без того високий дозволеної швидкості руху.

Відеокамери і радари на КАД

На автомагістралі встановлені радари і камери відеоспостереження, автоматично фіксують порушників швидкісного режиму.

З історії

Необхідність будівництва КАД вперше була визначена в 1966 році при затвердженні Генерального плану розвитку Ленінграда. Генеральним проектувальником виступило ЗАТ «Інститут« Будпроект », а спорудження траси почалося в 1998 році.

Будівництво автомагістралі велося поетапно і кожен нововведений ділянку відводив від міста величезні транзитні потоки і розвантажував внутрішньоміські дороги, які з кожним роком все більше і більше страждали від транспортних заторів.

У 2004 році будівництво призупинялося з причини відсутності фінансування.

Одним з найскладніших ділянок КАД стало спорудження мостового переходу через річку Неву з вантових мостом - Великого Обухівського моста, в його проектуванні брали участь 16 проектних організацій, в тому числі датські і фінські компанії. Будівництво велося в дві черги:

 • Перша черга передбачала спорудження лівої (низова) половини моста під 4 смуги руху (2 в кожну сторону), а також естакадні ділянки на лівому і правому берегах. Введення першої черги відбувся в грудні 2004 року
 • Друга черга була здана в жовтні 2007 року, коли спорудили праву (верхову) половину моста під 4 смуги руху, естакадними ділянки на обох берегах.

Вантовий міст через Неву став одним із символів Санкт-Петербурга, це єдиний нерозвідних міст Північної столиці.

Основні його характеристики:

 • Довжина мостового переходу становить 2823,5 метрів
 • Довжина вантового моста - 994 метри
 • Довжина руслового прольоту - 382 метра
 • Висота пілонів - 120 метрів.

12 серпня 2011 відбувся введення в експлуатацію найскладнішого ділянки шляхопроводу, який з'єднав два береги Невської губи в районі селищ Бронко і Горська. Здача ділянки дороги з підводного тунелю від Бронко до Кронштадта стала можливою з завершенням будівництва комплексу захисних споруд Петербурга від повені .

Довжина цієї ділянки становить 25 км, довжина підземної частини - 2 км. Таким чином, КАД поєднала південну і північну частини міста.

перспективи

У далекі 1990-ті роки, коли йшло проектування автодороги, ще мало хто передбачав, що через 20 років на дорогах міста і області буде таке велике число автомобілів. Тепер же ясно, що без будівництва КАД в місті виник би колапс.

За розрахунками фахівців, в даний час на окремих ділянках траси фактична інтенсивність руху перевищила плановану. На південних ділянках магістралі, а також в районі Мурманського шосе проїжджає 200 тисяч автомобілів на добу. Розрахунки показують, що в найближчі роки рівень завантаження магістралі наблизиться до одиниці, що означає виникнення заторів.

Фахівці вважають, що будівництво другої Кільцевої автодороги в Санкт-Петербурзі неминуче, хоча в найближчому майбутньому через відсутність фінансових коштів магістраль побудована не буде.

Слід зазначити, що проектувальники запропонували два варіанти будівництва нової автомагістралі, умовно названої КАД-2. За їхніми планами, нова траса обігне місто, тобто буде мати форму дуги, але не буде проходити через Фінську затоку і не буде кільцевої:

 • Перший варіант передбачає спорудження другої автомагістралі на відстані 20 км від міста між існуючою КАД і трасою А-120 «Санкт-Петербурзьке південне півкільце», званої "бетонку"
 • За другим варіантом пропонується довести до потрібних параметрів трасу А-120, бетонку, розташовану на відстані 50 км від міста.

Розробники обох схем нової дороги перевагу віддають першому варіанту.

КАД - Кільцева автодорога Санкт-Петербурга об'єднала в єдине ціле основні дорожні магістралі, що розходяться з центру міста. Її будівництво стало найбільшим в історії Північної столиці проектом транспортної інфраструктури, на реалізацію якого було витрачено 138 млрд. Рублів у цінах 2008 року.