Строительство »

ЦКАД, схема, будівництво центральної кільцевої автодороги 2014

У 2014 році в Підмосков'ї розпочнеться активна фаза будівництва та реконструкції Центральної кільцевої автомобільної дороги (ЦКАД). Відомо, що, згідно з проектом, Центральна кільцева автомобільна дорога пройде по території відразу 14 районів Підмосков'я: Раменського, Воскресенського, Подільського, Дмитрівської, Домодедовского, Істрінського, Клинского, Наро-Фомінського, Ногінського, Одінцовського, Пушкінського, Рузського, Солнечногорского і Щелковського.

Відомо, що, згідно з проектом, Центральна кільцева автомобільна дорога пройде по території відразу 14 районів Підмосков'я: Раменського, Воскресенського, Подільського, Дмитрівської, Домодедовского, Істрінського, Клинского, Наро-Фомінського, Ногінського, Одінцовського, Пушкінського, Рузського, Солнечногорского і Щелковського

Якщо говорить про історію питання, то сама ідея будівництва Центральної кільцевої автодороги вперше була піднята владою Підмосков'я ще в 2003 році. Траса довжиною 521 кілометр пройде в 50-60 кілометрах від Москви, поєднуючи найбільші магістралі області. Хоч дороги ще немає, вже відомо, що рух по ЦКАД буде платним. Більш того, також відомо, що вартість проїзду по ділянках, побудованим за рахунок федерального бюджету, складе один рубль за кілометр. А ось на ділянках дороги, які будуть побудовані із залученням приватних інвестицій, тариф, природно, буде вище - від трьох рублів за один кілометр.

За офіційною інформацією, максимальна ширина траси становитиме 8 смуг. Тобто, нове кільце буде мати ширину до 3-4 смуг в кожну сторону. Для того щоб уникнути серйозних ДТП, між зовнішньою і внутрішньою сторонами кільця буде споруджено розділовий бар'єр, а сама дорога буде проходити в обхід великих населених пунктів. Що стосується перетину з федеральними та регіональними трасами, то в цих місцях планується спорудження багаторівневих розв'язок. Щоб не було пробок і місцеві жителі відчували себе відносно комфортно - наскільки це можливо в таких обставинах.

«Нова траса пройде по території Підмосков'я в 50 кілометрах від МКАД. Протяжність дороги складе 521 кілометр; заплановано 34 розв'язки, 278 мостів, шляхопроводів, естакад. Розрахункова швидкість руху - 80-140 кілометрів на годину, - повідомили кореспонденту «DOMzaMKAD. ru »в« Росавтодор ». - Будівництво ЦКАД є одним з ключових елементів федеральної цільової програми «Розвиток транспортної системи в Росії». Основні соціальні та економічні завдання проекту полягають в тому, що треба розвантажити дорожню мережу Москви і Московської області від руху великовантажного і транзитного транспорту. Також необхідна раціоналізація структури грузораспределенія і створення автодорожньої складової міжнародних транспортних коридорів, що проходять через територію Московської області. Необхідно і формування умов комплексного розвитку інфраструктури та території Московської, Тверської, Ярославської, Володимирській, Рязанської, Калузької, Тульської, Смоленської областей і Москви на основі мультиплікативного ефекту від будівництва ЦКАД. А це, в свою чергу, повинно принести зниження собівартості перевезень та рівня транспортних витрат для вантажовідправників ».

Також відомо, що разом з будівництвом ЦКАД буде розпочато зведення найбільших багатофункціональних транспортно-логістичних центрів. Вони будуть розташовуватися поблизу ЦКАД, в вузлах транспортної мережі на перетині магістральних шляхів сполучення.

Що стосується інфраструктури об'єктів дорожнього сервісу ЦКАД, то по цій дорозі будуть побудовані 32 автозаправні станції, 18 станцій технічного обслуговування для легкового і вантажного автомобільного транспорту, 18 мотелів, 22 кафе-ресторану, а також 30 багатофункціональних автозаправних комплексу.

Як повідомляють в «Росавтодор», сама ЦКАД буде розбитий на п'ять пускових комплексів.

Перший комплекс. У районі Малого Московського кільця від траси М-4 «Дон» до траси М-1 «Білорусь» у районі Великого Московського кільця.

Другий комплекс. В районі Великого Московського кільця від траси М-1 «Білорусь» до швидкісної автомобільної дороги Москва - Санкт-Петербург.

Третій комплекс. У районі Малого Московського кільця від швидкісної автомобільної дороги Москва - Санкт-Петербург до траси М-7 «Волга».

Четвертий комплекс. У районі Малого Московського кільця від траси М-7 «Волга» до траси М-4 «Дон».

П'ятий комплекс. У районі Малого Московського кільця від траси М-3 «Україна» до швидкісної автомобільної дороги Москва - Санкт-Петербург. Детальна схема п'ятої дільниці ЦКАД.

Детальна схема п'ятої дільниці ЦКАД

Протяжність першої ділянки складе 113,75 кілометра, другого ділянки - 117,86 кілометра, третього - 104,65 кілометра, четвертого - 95,7 кілометра, п'ятого - всього лише 89,97 кілометра.

Якщо говорити про те, які населені пункти на Рубльово-Успенському, Волоколамському і Новоризькому напрямку серйозно торкнеться будівництво і реконструкція ЦКАД, то це, перш за все, населений пункт Новопетрівське , Який розташований на Волоколамке. Реконструюється дорожнє щільно проходить прямо через це селище. Також постраждає від будівництва і знаходиться недалеко від Новопетрівської село Румянцево. Дорога біля цих населених пунктів завантажена і не найкраща, а при реконструкції дорожнього полотна можливі серйозні затори. Навіть, незважаючи на те, що машин тут не так вже й багато. Природно, будівництво негативно позначиться на екологічній ситуації. Та й землю тут продати буде досить складно - адже ніхто не хоче жити поруч з таким масштабним будівництвом і не найкращою екологією.

Недалеко від Румянцево є невелике котеджне селище, і тепер його жителі напевно пошкодують, що купили або побудували будинки саме тут, а не ближче до Москви. Тому що основні котеджних селищ Рублево-Успенського і Новоризького шосе будівництво ЦКАД не торкнеться - ні в транспортному, і ні в екологічному плані. Адже ті ж самі Жуковка та Барвиха знаходяться в межах 10-12 кілометрів від Москви, а будівництво та реконструкція ЦКАД за цими напрямками будуть проходити в 50 з гаком кілометрів від столиці.

Ну, а якщо говорити про інших престижних напрямках, то від будівництва ЦКАД напевно постраждає престижний селище Точкові , Який розташований по Можайському шосе. Будівництво траси буде вестися в чотири-п'ять кілометрів від цього престижного місця. А, значить, можуть виникнути деякі незручності. Але в цілому будівництво дійсно буде проводитися в обхід населених пунктів.