Строительство »

школи Австралії

Головна

/ Путівник з міжнародної освіти / Навчання в Австралії / Середню освіту в Австралії

Історично австралійська система освіти створювалась за зразком британської, і такою вона залишається по сьогоднішній день. У країні з 20-мільйонним населенням діє 40 університетів, більше 350 коледжів, сотні державних і приватних середніх шкіл. За рівнем освіти населення Австралія займає третє місце в списку країн - членів

Говорячи про школи в Австралії, необхідно відзначити одну з кращих в світі систему початкової та середньої освіти. Приділяється велика увага індивідуальним особливостям учнів. Програма шкіл Австралії побудована так, щоб максимально розвинути інтелектуальний, суспільний, творчий і кар'єрний потенціал кожного учня.

В австралійській школі прийнято розподіл на такі рівні:

Початкова школа (Primary school) з 1 до 6 або 7 класу

Середня школа (Secondary school) з 7-8 класу до 12

Молодший коледж (Senior secondary school) з 7-8 класу до 10

Старші класи школи або вищий коледж (11 і 12 класи)

У Новому Південному Уельсі, Вікторії, Тасманії і на Австралійській столичній території термін навчання в початковій школі Австралії складає 6 років, в інших штатах - 7.

Навчання в двох останніх класах шкіл Австралії (Year 11 і Year 12) має свої особливості. В програму входять так звані ключові дисципліни (Key Learning Areas). Крім них пропонують додаткові предмети, які можна вивчати за вибором.

Навчальний рік в австралійських школах ділиться на чверті (кожна тривалістю в 12 тижнів), починається в кінці січня і закінчується на початку грудня.

Поряд з державними Австралійськими школами діє 950 приватних, що піднімають середню освіту в Австралії на ще більш високий рівень. Крім того, відкрито ще 35 міжнародних середніх шкіл, які працюють за програмою International Baccalaureate (IB). Плюси навчання за системою IB очевидні: атестат міжнародного зразка дозволяє вступати до вищих навчальних закладів не тільки Австралії, але і Великобританії, США і країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону.

Австралійські школи пред'являють різні вимоги до вступників. Чим вище її престиж, тим вони жорсткіше. Для школярів-іноземців вимоги в основному зводяться до володіння англійською мовою (в старших класах), хорошим оцінками за попередні роки навчання та (іноді) спортивним досягненням. У кращі заклади існує конкурс, але середню освіту Австралії все одно є.

TAFE - найбільше освітнє об'єднання в країні, що надає послешкольное навчання в Австралії. Це державні навчальні заклади середньої професійної освіти (Technical and Further Education). Спектр спеціальностей, які охоплюються системою TAFE, надзвичайно широкий і включає багато напрямків, від бухгалтерської справи до готельного менеджменту, від дизайну до електроніки.

Головна особливість TAFE - багатоступінчасте навчання в Австралії. Програма професійної підготовки ділиться на етапи, після закінчення кожного з яких студенту видають відповідний документ: професійний сертифікат I-IV ступеня, після отримання якого можна влаштовуватися на роботу, або продовжувати навчання у вузі.

Програма професійної підготовки ділиться на етапи, після закінчення кожного з яких студенту видають відповідний документ: професійний сертифікат I-IV ступеня, після отримання якого можна влаштовуватися на роботу, або продовжувати навчання у вузі

Якщо ви хочете підібрати собі програму навчання, зареєструйтеся і отримаєте доступ до прямої контактної інформації та системі обміну повідомленнями із зарубіжними освітніми центрами.