Строительство »

5 способів їздити на нерозмитнених авто

  1. Їздити кожні 5 днів за кордон
  2. Купити нерозмитнений автомобіль в Україні
  3. Варіант для нерезидентів
  4. співвласник
  5. Працівник закордонної фірми
  6. Санкції і штрафи

Будь-які транспортні засоби, які в'їжджають в Україну, повинні бути розмитнені і зареєстровані протягом 10 днів з моменту перетину державного кордону Будь-які транспортні засоби, які в'їжджають в Україну, повинні бути розмитнені і зареєстровані протягом 10 днів з моменту перетину державного кордону. Про це свідчить ст. 95 Митного кодексу. Саме протягом цього періоду слід сплатити ввізне мито, ПДВ, акцизний податок і поставити автомобіль на облік.
Але є принаймні п'ять способів, як не платити державі і при цьому цілком законно їздити по нашій країні на машині з іноземними номерами, повідомляють Деньги.ua . Ось вони:

Їздити кожні 5 днів за кордон

Придбати автомобіль за кордоном, але не розмитнювати його. Кожні п'ять днів перетинати кордон через одну і ту ж митницю. Або кожні 10 днів, якщо авто в'їжджає через один пункт пропуску, а виїжджає через інший. «Якщо машина зламалася, потрапила в ДТП, або водій захворів, потрібно подати на митницю заяву та відповідні довідки (з поліції, з СТО, з лікарні), які пояснять відстрочку перетину кордону», - радить Антон Гаврик, юрист юридичної фірми Місечко та Партнери . Правда, недавно прикордонники перестали приймати такі довідки, чим спровокували масу невдоволення і навіть мітинги жителів прикордонних областей країни.

Купити нерозмитнений автомобіль в Україні

Придбати нерозмитнений автомобіль в Україні. Далі порядок дій той же - кожен 5 (10) днів виїжджати через кордон і в'їжджати назад.

Варіант для нерезидентів

Якщо у вас є паспорт громадянина іншої держави і ви більшу частину часу живете за межі, то гда вас можна віднести до нерезидентам. В такому випадку, нерезиденти, відповідно до ч. 1 ст. 380 Митного кодексу, можуть ввозити в Україну транспортні засоби для особистого користування на термін до одного року. Обов'язкова умова при цьому - реєстрація авто в Україні в консульстві відповідної держави.

співвласник

Резидент України також може їздити на автомобілі нерезидента, якщо він є співвласником цієї машини і вписаний в техпаспорт, виданий за кордоном. «Для цього авто має бути зареєстровано за кордоном на резидента тієї країни, який виступив в ролі« держателя », а українець вписаний в техпаспорт як власник. Головне, щоб після закінчення року іностранец- «держатель» не забув виїхати і в'їхати на територію України. Перетинати кордон на авто може лише він », - пояснює Антон Гаврик.

Працівник закордонної фірми

Оформити автомобіль за кордоном на українця, який офіційно є працівником іноземної фірми. Тоді він зможе користуватися транспортним засобом в Україні без обов'язкового перетину кордону 12 місяців.

Дізнатися, скільки коштує розмитнення автомобіля, можна на нашому Калькуляторі розмитнення.

Умови використання нерозмитненого авто в Україні та відповідальність за їх порушення:

Варіанти ввезення / покупкиМаксимальний термін без розмитненняСанкції за порушення правил ввезенняЯк продовжити їзду на іноземних номерах

Самостійна покупка і перетин кордону 10 днів 170-8500 грн, в т.ч. конфіскація Вивезти / ввезти автомобіль кожні 5/10 днів Придбання нерозмитненого авто в іншого резидента України 10 днів 170-8500 грн, в т.ч. конфіскація Вивезти / ввезти автомобіль кожні 5/10 днів Автомобіль оформлений на юрособа-резидента України, і переданий в користування співробітникові 10 днів 170-8500 грн, в т.ч. конфіскація Вивезти / ввезти автомобіль кожні 5/10 днів Автомобіль оформлений на юрособа-нерезидента України, і переданий в користування співробітникові-українцю 1 рік Штраф у розмірі 100% вартості автомобіля і конфіскація Вивезти / ввезти автомобіль хоча б раз на рік Держателем автомобіля є нерезидент, а українець вписаний в техпаспорт як власник 1 рік Штраф у розмірі 100% вартості автомобіля і конфіскація Вивезти / ввезти автомобіль хоча б раз на рік

Санкції і штрафи

Санкції за порушення правил тимчасового ввезення залежать від тяжкості правопорушення. Наприклад, якщо прострочити виїзд через митницю на 1-2 дня, штраф складе 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або 170 грн. Якщо ж термін перебування авто на території України буде перевищено на кілька місяців, автомобіль просто конфіскують. «Хоча транспортний засіб може бути вилучено у його власника в якості забезпечення сплати штрафу навіть в тому випадку, якщо порушення конфіскацію не передбачає», - коментує Ольга Ніколаєнко, партнер юридичної компанії «Правозахист Україна».

Правда, закон «Про національну поліції» не містить норми, які дають право поліцейським контролювати дотримання митних правил. Тому правоохоронці не можуть залучити автовласника до відповідальності за їзду на іноземних номерах. «Тим не менше, між органами Державної фіскальної служби (вони відповідають в тому числі і за митницю - прим. Авт.) І національною поліцією здійснюється автоматизований обмін інформацією про транспортні засоби, що перетинають кордон України. В тому числі, і щодо митного оформлення та державної реєстрації таких автомобілів », - каже Ольга Ніколаєнко.
Це означає, що поліція може зафіксувати порушення і передати цю інформацію в ГФС, а митниця, в свою чергу, стягне штраф. «Причому, важливо враховувати, що сплата штрафу не звільняє порушника від подальшої сплати митних платежів», - попереджає Антон Гаврик.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.