Строительство »

авіаторів

розташована в Радянському районі Красноярська

орієнтири - «Взлетка» , «Північний» .

Історія

Найменування вулиці присвоєно постановою адміністрації міста № 198 від 21.03.1994г.

У 1929 році в Москві було прийнято рішення про створення в Красноярську авіабази і власної авіаційної служби комбінату «Комсевморпуть», а також про початок регулярних польотів уздовж Єнісею.

На початку 1930-х років Красноярськ стає основною авіаційну базу Головного управління Північного морського шляху. Тут створюється потужна Енисейская авіалінія.

Красноярський край стає авіаційним лідером серед сусідніх регіонів нашої країни. Починаючи з 1929 року, в Красноярську працювали і робили з нього польоти «на півночі» Герої Радянського Союзу Молоков, Водоп'янов, Алексєєв, Чухновскій, Мазурук, Черевічний, Ліппі, Миколаїв і багато інших.

Більш докладно про історію авіації в Красноярську дивіться статтю «Історія авіації в Красноярську».

В районі вулиці Авіаторів, на місці, де зараз розташований міжнародний виставково-діловий центр «Сибір», знаходилася перша в нашому місті злітно-посадкова смуга, яку стали використовувати з 1928 року В районі вулиці Авіаторів, на місці, де зараз розташований міжнародний виставково-діловий центр «Сибір», знаходилася перша в нашому місті злітно-посадкова смуга, яку стали використовувати з 1928 року. Вона була кругової, для того щоб знизити залежність від напрямку пануючих тут вітрів при зльотах і посадках. А трохи ближче до Єнісею, на місці недобудованого «нового крайкому КПРС», в 30-і роки був побудований перший аеровокзал. Це була двоповерхова дерев'яна будівля.

Коли ж в цьому районі з'явився і почав розвиватися капітальний аеропорт, пізніше названий «Красноярськ Північний» , Колишню першу смугу віддали під розміщення стоянки важких вертольотів Мі-6.

В районі перетину вулиць Авіаторів і Жовтневої, навпаки міжнародного виставково-ділового центру «Сибір», розміщувався авіаремонтний завод № 67 ГА.

опис

Вулиця Авіаторів - це магістральна вулиця загальноміського призначення. Бере свій початок на з'їзді з Жовтневого моста на лівобережну частину міста і доходить до Північного шосе. Вулиця утворює умовну межу між взлетка (непарна сторона) і Північним (парна сторона).

Вулиця Авіаторів почала забудовуватися на початку 2000-х років. Тут побудовані тільки цегляні та монолітно-цегляні будівлі. На парній стороні вулиці зведені, в основному, житлові комплекси елітного класу. Першим з таких комплексів став «Ковчег», з однією з найбільших в Красноярську прибудинкових територій. Поруч, на перетині вулиць Авіаторів і Молокова, був зведений у 2005 році комплекс «Городок», сині дахи якого на тлі типової забудови району, привертають увагу перехожих. У 2010 на Авіаторів, 39 і 41 був зданий в експлуатацію житловий комплекс «Лазурний», де в обробці фасаду будівель переважають білий і блакитний кольори, що робить житловий комплекс яскравим і оригінальним.

значимі об'єкти

міжнародний виставково-діловий центр "Сибір" і конгрес-центр "Grand Hall Siberia" (Авіаторів, 19)

• торговй комплекс "Авіатор" (Авіаторів, 5)