Строительство »

Максим Аверін: «Після" Скліфосовського "до мене підходять дівчата і просять зробити штучне дихання»

22 січня на каналі «Росія 1» стартує шостий сезон популярної медичної мелодрами « Скліфосовський ». Головну роль хірурга Олега Брагіна грає беззмінний Максим Аверін . Кореспондент «Навколо ТБ» поспілкувався з актором напередодні виходу шостої частини «Скліфосовського» в ефір і з'ясував багато цікавих подробиць. Аверін багато жартував і охоче розповідав про свій досвід спілкування з лікарями і жінками.

«Коли я потрапляю в лікарню з особистих потреб, то обов'язково« січу »все, що відбувається»

- У артистів є така дуже хороша штука, як пам'ять. Коли я потрапляю в лікарню з особистих потреб, то обов'язково «січу» все, що там відбувається: як люди поводяться при включеній камері, а в життєвих ситуаціях. Крім того, на знімальному майданчику «Скліфосовського» постійно знаходяться консультанти. Я питаю у них, як вести себе в тій чи іншій ситуації. Наприклад, як правильно входити в операційну. Адже будь-яка маленька деталь може перевернути все і «зробити роль».

Дивитися, як роблять операцію, я не піду. Вважаю, що це не зовсім правильно. Давайте в операційній будуть знаходитися люди, які мають відношення безпосередньо до лікування. А з НДІ імені Скліфосовського у мене багато ситуацій пов'язано. У минулому році на одному поверсі лежала моя студентка, яка потрапила в страшне ДТП, а на іншому - моя мама. У мене був своєрідний медичний обхід. Найцікавіше, що мене спокійно пропускають зі службового входу НДІ імені Скліфосовського. Єдине, напевно, думають: «Почекайте, а що він тут робить?»

Максим Аверін в серіалі «Скліфосовський», 6 сезон

«Моїм умовою було, щоб в кадрі все виглядало професійно»

- У «Скліфосовського» наша операційна, як справжня, тільки з однією різницею: ми граємо, а лікарі реально рятують життя. Для мене ця тема болюча. Честь мундира в будь-якій професії важлива. За це президент дає орден. На жаль, і в лікарській справі, і в моїй професії, і в будь-яких інших є багато негідників. Я сподіваюся, що з часом відбудуться зміни на краще, і ми їх застанемо, а після нас взагалі вже не буде такого, коли оперують в районі апендициту, а вирізають гланди. Ми припинили це на знімальному майданчику, і багато лікарів вже говорять: «А ви молодці, правильно робите». Від мене особисто умовою було, щоб в кадрі все виглядало професійно.

Наші декорації - аж ніяк не точна копія інтер'єрів НДІ імені Скліфосовського. Адже, як відомо, щоб зіграти вбивцю, не треба вбивати, а щоб зіграти лікарню, не треба відтворювати її такою, яка вона є. У нас кіно, а не посібник по тому, як живе НДІ імені Скліфосовського. У лікарів там пекельна робота, повірте мені. А у нас тут ось, наприклад, ліфти чудові. Мені б дуже хотілося, щоб такі були в НДІ імені Скліфосовського, тому що там весь час стоїш і дуже довго чекаєш ліфта.

Мені б дуже хотілося, щоб такі були в НДІ імені Скліфосовського, тому що там весь час стоїш і дуже довго чекаєш ліфта

Кадр із серіалу «Скліфосовський», 6 сезон

«Я став добре розуміти лікарів»

- Ми дуже великі невігласи по відношенню до свого здоров'я і не йдемо до лікаря, поки не йокне, що не стукне і не відвалиться. Іноді дуже по-хамськи ставимося до себе. Треба вчасно діагностуватися, а не тоді, коли вже нічого зробити не можна, адже лікар не Бог. Мій заклик - вчасно звертатися за медичною допомогою. І не варто робити те, що наш народ обожнює і любить: займатися самолікуванням. Уринотерапия і прикладання подорожника ні до чого доброго не приведуть.

Я став добре розуміти лікарів. Якщо відбувається нещасний випадок на хірургічному столі, то родичі пацієнта починають в першу чергу звинувачувати людей в білих халатах. Я хочу, щоб наші лікарі були захищені від голослівних звинувачень і психологічно, і юридично. Вважаю, що в їх руках Божий промисел. Для мене це святі люди, які можуть дарувати нам життя. Тому фільм «Скліфосовський» - подяка за їх колосальна праця.

Мені б хотілося, щоб автори серіалу приділили більше уваги проблемам, які є зараз в лікарнях. Я вважаю, що лікар не повинен займатися паперовою тяганиною. Тоді вже давайте введемо посаду секретаря при ньому. Лікар повинен лікувати, а не писаниною займатися. Ще важливо привселюдно говорити про людей, які не можуть вийти з дому, тому що у них немає пандусів. У місті набудували безліч велосипедних доріжок, але, вибачте, у нас немає стільки велосипедистів. А інфраструктури для інвалідів немає. Загалом, треба бути ближче до народу.

Загалом, треба бути ближче до народу

Максим Аверін в серіалі «Скліфосовський», 6 сезон

«Доводиться миритися, що до мене тепер звертаються по імені та по батькові»

- Мені вже не страшно, що глядач буде асоціювати мене з хірургом Олегом Брагиним. Як тільки виходить фільм або серіал - сприймають так, потім будуть по-іншому. Що вдіяти?! Краще запам'ятовуватися глядачам своїми роботами, ніж «скандалами, інтригами і розслідуваннями», якими все більше заповнюється наш телевізійний простір.

На прізвище Брагін мене на вулиці не привітають. Я вже в тому віці, коли мене так можуть кликати тільки хулігани. (Сміється. - Прим. Ред.) До мене тепер звертаються по імені та по батькові, що мені дуже смішно. Але доводиться з цим миритися. Нічого не поробиш, залишається тільки відкрити паспорт і подивитися, скільки мені років. Мені 42 роки тільки, і я сподіваюся, що подарунки долі, крім ролі Брагіна, в моєму житті ще будуть. Чи не подарують - я їх сам собі зроблю. Рано підводити такі підсумки, і говорити, що «Скліфосовський» - це моя лебедина пісня.

Максим Аверін в серіалі «Скліфосовський», 6 сезон

«Після« Скліфосовського »до мене підходять дівчата і в основному просять зробити штучне дихання»

- Якось раз я поїхав обстежитися в Ізраїль, оскільки в Росії мені важкувато це зробити. Самі розумієте, всюди впізнають. І ось я лягаю на стіл до лікаря, який повинен був мені зробити процедуру. Я лежу голенькі і думаю, що все відмінно, зараз мене обстежують. І тут раптом доктор каже: «Максим, я обожнюю ваші фільми». А я йому відповідаю: «Доктор, настав час дізнатися мене зсередини». Скрізь наші люди!

Після «Скліфосовського» до мене підходять дівчата і в основному просять зробити штучне дихання. (Сміється. - Прим. Ред.) Але все ж краще актори будуть професіоналами на знімальному майданчику, а людям допомагають лікарі. Коли справа стосується людського життя, мені б дуже хотілося, щоб кожен виконував свій професійний обов'язок. Як в анекдоті: у чоловіка стався напад, не може зупинитися, страшна мука. Всі ліки перепробували вже. І тут нашому герою говорять, що на залізничній станції, на стрілці, працює людина, яка ліхтарем поїзда зупиняє. Приїхав залізничник до хворого і поводив ліхтарем і каже: «Не допомагає? Дивно! Потяги зупиняє навіть! »

»

Зйомки серіалу «Скліфосовський», 6 сезон

«Головне - не піти під стукіт власних кроків»

- Років 10-15 тому зйомки в серіалах вважалися чимось непристойним. Мені говорили: «Боже мій, який жах! Ти знімаєшся в серіалах! ». Зараз це формат часу. Глядач після трудових буднів, втоми, печалей і поганих новин хоче, щоб з екрану до нього приходили добрі люди і давали надію на те, що все буде добре. Завдання будь-якого фільму, вистави, музики і взагалі мистецтва - відроджувати людини. Якщо «Скліфосовський» дає людям можливість ввечері після роботи хоч трохи відпочити, то це наше досягнення. І якщо глядач хоче, щоб серіал тривав, це здорово. Головне - не піти під стукіт власних кроків.

Дивіться 6-й сезон серіалу «Скліфосовський» з 22 січня c понеділка по четвер о 21:00 на каналі «Росія 1».

Читайте також:

«Скліфосовський», 6 сезон: як знімали і що цікавого залишилося за кадром

Найочікуваніші в 2018 році продовження російських серіалів: «Мажор-3», «Тест на вагітність - 2» та інші

Нові російські серіали 2018 року: найбільш очікувані за версією «Навколо ТБ»

Єдине, напевно, думають: «Почекайте, а що він тут робить?
Що вдіяти?
Приїхав залізничник до хворого і поводив ліхтарем і каже: «Не допомагає?