Строительство »

Як відкрити свій хостел і чому це вигідно

Затишок. Бажано відповідати міжнародним нормам.

Останнім часом багатьом вітчизняним підприємцям сподобалося модне імпортне слово "хостел" (англ. "Гуртожиток"). Ось вони і стали позначати їм пропоновані ринку об'єкти для розміщення будівельників та інших небагатих гостей столиці і деяких інших великих міст. "У нас зробили багато гуртожитків, які назвали хостеламі, - розповідає директор Всеукраїнської молодіжної хостел-асоціації Олена Іващенко. - По 20-30 чоловік в кімнаті, один туалет на 30-40 осіб. Іноземець випадково потрапляє в таке місце, і його здивуванню немає меж! ". Але ми поведемо мову про справжніх - комфортабельних і звичних для іноземців (особливо мандрівної молоді) місцях тимчасового проживання.

ПОЗА ЗАКОНОМ. Не лякайтеся - якщо ви відкриєте хостел, органи правопорядку не відкриють в свою чергу полювання на вас. Хоча б тому, що такого явища в нашому законодавстві не існує. "Діяльність хостелів прямо не врегульована законодавцем. Якщо виходити з природи даного виду бізнесу, то його можна кваліфікувати як готельний, - розповідає адвокат компанії "УкрЮрЦентр" Анатолій Жила. - І для законного надання таких послуг ваше приміщення має відповідати деяким держстандартам, а саме 4527, 4268, 4269. Знайти їх в інтернеті не важко ".

Однак не поспішайте перечитувати ці стандарти. У самому стандарті 4268 зазначено, що до готелів належать об'єкти, в яких є більше семи номерів. За словами Олени Іващенко, на практиці це означає, що якщо ви відкриєте хостел на 1-7 номерів (при цьому кількість місць в номері ніяк не обмовляється), до вас не можуть бути застосовані "готельні" норми і категорії. Але звичайно треба оформитися приватним підприємцем і чесно платити податки.

ВИБИРАЄМО: ПРОСТІШЕ АБО ВИГІДНІШЕ

"Найбільше хостелів зараз відкривають у Львові та Одесі, - розповідає Олена Іващенко. - У Львові вже немає прив'язки до сезонності, туристи там цілий рік, в справу йде будь-який придатний для цього приміщення. Втім, таких в центрі міста (а це найкраще місце для розміщення туристів) вже практично не залишилося. А в Одесі багато хостелів відкриваються саме на літо ". Так, хостел не зобов'язаний працювати круглий рік. По-перше, його взагалі можна кожен раз заново відкривати в орендованій квартирі, або ж закривати на міжсезоння. Звичайно ж, активно розвивається ця справа і в столиці. Але в Києві в першу чергу не вистачає великих місць для розміщення, де могли б "притулити голову" цілі туристичні групи.
РОЗМІР. Як ми вже з'ясували, відкрити маленький хостел можна і без особливих формальностей. Якщо базою для нього служить власна квартира, то, щоб відповідати мінімальним вимогам, можна обійтися і досить скромними вкладеннями в $ 10-15 тис. Що стосується термінів окупності, багато що залежить від конкретного розташування, формату, наявності якоїсь маркетингової "фішечки" (тематичні хостели можуть заробляти більше звичайних), додаткових послуг і т. д.

Є приклади, коли хостел окупався менш ніж за 3 роки. Але реальніше розраховувати на термін від 5 років. З іншого боку, як каже Олена Іващенко, великі хостели відкривати вигідніше. Хоча початкові витрати і вище, але і доходи більше, так що такі об'єкти окупаються швидше. У Львові, та й в Києві під хостели переобладнуються цілі поверхи бізнес-центрів. І хоча об'єкт від 8 номерів і вище повинен вже пройти категоризацію як готель і відповідати ряду формальних вимог, за словами Олени Іващенко, в цьому немає нічого справді складного.

СТАНДАРТИ

"Хоча в Україні поки немає своїх стандартів щодо хостелів, ми всім тим, хто відкриває їх, радимо дотримуватися хоча б мінімальних міжнародних стандартів", - говорить Олена Іващенко. По-перше, щоб не відлякувати своїх зарубіжних гостей (а саме від них до вас буде йти основний потік доходів), адже зараз місця прийнято бронювати через так званий букінг (на спецсайтах), де є рейтинг хостелів. І якщо ваш притулок для подорожніх доведеться їм не до смаку, це позначиться на вашому рейтингу, і до вас, на жаль, ніхто не поїде. По-друге, Україна рано чи пізно узаконить хостели і прийме відповідні норми. І швидше за все, за основу візьмуть вже існуючі міжнародні аналоги.
Нічого надприродного в міжнародних стандартах немає. Наприклад, потрібна наявність спільної кімнати для відпочинку, де проживають могли б спілкуватися між собою. Якщо куріння в хостелі дозволено, то для курців і некурящих повинні бути окремі місця відпочинку і проведення часу. На одну людину має виділятися не менше 5 куб. м, де площа (під одномісну або двоярусне ліжко) - 4 кв. м, і відстань від спинки двох'ярусної ліжка до стелі - не менше 75 см. Розмір ліжка - не менше 80х190 см, відстань між ліжками - не менше 75 см (якщо відсутня перегородка).

1 туалет на 12 осіб; 1 раковина - на 6 осіб; 1 душова або ванна - на 15 осіб і т. Д.

Хоча деякі речі можуть здатися несподіваними: наприклад, в місцях загального користування повинна бути розміщена інформація про якість місцевої води і т. Д.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: сьогодні