Строительство »

Каноков АрсенКаноков Арсен Башіровіч (народився 22 лютого 1957 року народження, село Шітхала, Кабардино-Балкарська АРСР, РРФСР, СРСР) - російський підприємець, державний діяч, представник парламенту Кабардино-Балкарської республіки в Раді Федерації РФ (з 2013 року), колишній глава Кабардино-Балкарської Республіки (2005-2013 роки). Член Вищої ради партії «Єдина Росія» до 7 лютого 2016 року. Власник холдингової компанії « синдика ».
Доктор економічних наук, дійсний член Академії економічних наук і підприємницької діяльності, автор ряду монографій і статей з проблем заставного кредитування і особливостям державного регулювання ринкової економіки в умовах перехідного періоду в Росії.
Народився в сім'ї робітників: його мати була фельдшером, а батько працював овочівником в радгоспі. У 1981 році закінчив торгово-економічний факультет Московського інституту народного господарства ім. Г. В. Плеханова. У 1981-1983 роках проходив строкову службу в Збройних Силах СРСР. У 1983-1987 роках працював в Москворецькому плодоовочевому об'єднанні. У 1987 році зареєстрував торгово-закупівельний кооператив «Кодекс», а в 1991 році заснував холдинг «Синдика». З 1998 року по 2003 рік - заступник постійного представника Кабардино-Балкарської Республіки при президенті РФ Мухамеда Шогенова.
У грудні 2003 року обраний депутатом Державної Думи РФ четвертого скликання за загальнофедеральних списком виборчого об'єднання ЛДПР. Входив до фракції ЛДПР. Через рік перейшов в «Єдину Росію». 27 вересня 2005 президент Російської Федерації Володимир Путін вніс на розгляд парламенту Кабардино-Балкарії кандидатуру Арсена Канокова для наділення його повноваженнями президента республіки. У 2010 році на другий термін переобрано президентом Кабардино-Балкарської республіки. 6 грудня 2013 року подав у відставку з поста президента республіки за власним бажанням. 25 грудня 2013 року парламент Кабардино-Балкарії затвердив Арсена Канокова представником парламенту республіки в Раді Федерації РФ.
З 2011 року входить до рейтингу журналу Forbes "200 найбагатших бізнесменів Росії". У 2017 році зайняв в ньому 191-е місце з капіталом в 500 мільйонів доларів. Ключовими активами підконтрольного йому холдингу «Синдика» є будівельні ринки і торгові центри в Москві, аеропорти Храброво (Калінінград) і Мінеральних вод (Краснодарський край), готель Radisson Blue Spa Hotel (Сочі). Арсен Каноков допоміг зробити кар'єру співачки з Нальчика Саті Казановою.
Одружений, виховує трьох дітей.

<! - AddThis Button BEGIN -> <div class = "addthis_toolbox addthis_default_style"> <a class="addthis_button_facebook_like" fb:like:layout="button_count"> </a> <a class="addthis_button_tweet"> </ a> <a class="addthis_button_google_plusone" g:plusone:size="medium"> </a> <a class="addthis_counter addthis_pill_style"> </a> </ div> <script type = "text / javascript" src = "// s7.addthis.com/js/300/addthis_widget.js#pubid=54027941"> </ script> <! - AddThis Button END ->