Строительство »

Весняний призов в армію зірвано: в розшуку цілі дивізії

За даними комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки і оборони, весняна призовна кампанія, за результатами якої до лав Збройних сил України закликали 21 тис. 600 осіб, встановила рекорд за кількістю хлопців, які ухилились від служби в армії.

60 тисяч "відкосили" молодих людей оголошені в розшук, на 3 тис. Призовників планують порушити кримінальні справи.

Однак пік відмовників припав на попередній, осінній, призов: тоді повістки військкоматів проігнорували 100 тис. Чоловік, більшість з них - жителі півночі країни і столиці. Нині ж першість утримують південні і східні області. Наприклад, в Одеському обласному військкоматі медичну комісію не пройшов 10 тис. 751 призовник, в Донецькому - майже 10 тис., Матеріали на 1 тис. 810 - передали для порушення кримінальних справ, повідомляє газета "24".

Причиною цього експерти вважають передвиборчі обіцянки прем'єр-міністра Юлії Тимошенко скасувати призов вже з 1 січня 2008 року.

"Кількість тих, хто так чи інакше ухиляється від служби в армії, пов'язана з перетвореннями в Збройних силах, в тому числі і з політичними обіцянками швидкого переходу на контракт, - зізнався заступник військового комісара Донецької області Юрій Христенко. - Однак чинний закон про військовий обов'язок передбачає залучення до відповідальності тих, хто злісно ухиляється від несення служби ".

Погоджується з колегою і заступник комісара Кіровоградської області Олександр Кущенко: "Хоча з 35 кримінальних справ, порушених по нашому регіону в минулому році, до суду не передали жодне, необачні промови політиків додали роботи військкоматів і правоохоронцям".

"Ніхто не хоче бути останнім призовником в Україні, - зауважив начальник прес-служби Міністерства оборони Ігор Халявинський. - І хоча призовного ресурсу нам вистачає, необдумані заяви деяких політиків призвели до різкого збільшення тих, хто потрапив в поле зору міліції".

"За ухилення від призову на строкову військову службу Кримінальний кодекс передбачає обмеження свободи на строк до 3 років, - пояснив заступник начальника департаменту зі зв'язків з громадськістю МВС Ярослав Мазуркевич. - Однак для такого роду оперативно-розшукових заходів МВС рідко залучають. Адже ми знаходимося між двох вогнів: закону і намірів держави скоріше перейти до професійної армії ".

Голова профільного парламентського комітету Анатолій Гриценко під час перебування міністром оборони критикував пропозицію Юлії Тимошенко про переведення української армії на контракт з 2008 року. "Сьогодні уряд і зовсім не докладає зусиль для швидкого втілення в життя свого гучного передвиборного гасла, - заявив він. - У бюджеті на потреби армії замість 17 млрд грн виділено всього 10".

Як відомо, негайний перехід на контрактну армію був одним з основних передвиборних гасел блоку Юлії Тимошенко на дострокових парламентських виборах восени 2007 року.

4 грудня 2007 року народні депутати від БЮТ зареєстрували у ВР проект закону про внесення змін до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" (щодо скасування строкової військової служби та переходу на військову службу за контрактом).

Зокрема, в пояснювальній записці автори законопроекту повідомляли, що, на їхню думку, скасувати строкову військову службу та перейти на військову службу за контрактом можна вже з 1 січня 2008 року.

Законопроект, проте, проголосований не був.

5 лютого міністр оборони Юрій Єхануров підписав план основних заходів щодо переходу Збройних Сил України на контрактну основу до 2010 року.

На виконання плану, за словами міністра, необхідно 49,6 мільярдів гривень. "Контрактна армія коштує дорого", - зазначив він під час підписання документа.

Він також звернув увагу, що тільки фінансування на рівні 2,5% ВВП (тобто 22,3 млрд грн) здатне забезпечити мінімальні потреби для виконання завдань з переходу на контрактну армію до 2010 року.

Як відомо, державна програма переходу ЗСУ до комплектування військовослужбовцями-контрактниками була затверджена ще в 2002 році. Ця програма була розрахована до 2015 року.

У 2005 році керівництвом держави було прийнято рішення про скорочення термінів переходу ЗСУ на контрактну основу - до кінця 2010 року.

Міністр оборони України Юрій Єхануров під час візиту в Азербайджан на початку червня заявив, що неналежне фінансування Збройних Сил України може привести до зриву термінів переходу армії на контрактний принцип комплектування.

"Після з'ясування всіх питань найближчим часом будуть прийняті відповідні рішення", - повідомив Єхануров. У той же час міністр зазначив, що терміни переходу Збройних Сил України на контрактний принцип комплектування через брак коштів поки не перенесені.

"Є надія, що зміни до бюджету все-таки будуть", - висловив припущення Єхануров і додав, що мова йде про військовий бюджет в розмірі 17 млрд грн. Глава оборонного відомства повідомив, що в першу чергу витрати необхідні на харчування військовослужбовців, оскільки з цим питанням є серйозні проблеми.

"Контрактна армія - це дуже дорога справа. Все проінформовані, які кошти повинні виділятися. Але, на жаль, цифра в 19% від потреби для формування контрактної армії не змінилася", - підкреслив Єхануров. Він повідомив, що саме в такому обсязі фінансуються заходи щодо переходу на контрактну армію протягом перших 5 місяців поточного року.

Читайте по темі:

Єхануров прогнозує зрив переходу армії на контракт

Дітей багатіїв «заганяють» в армію

Українська армія готова йти до Абхазії

Українські військові вже готові до НАТО

Ющенко проштовхує іноземні армії в Україну

Підпишись на наш Telegram . Надсилаємо лише "гарячі" новини!