Строительство »

У Києві від призову в армію ухиляється понад 33 тисяч осіб

В рамках осіннього призову в столиці на службу вже відправлено 114 осіб. В рамках осіннього призову в столиці на службу вже відправлено 114 осіб

Станом на 11 жовтня покликане вже 114 осіб / Фото УНІАН

Як передає кореспондент УНІАН, про це на брифінгу сказав військовий комісар Київського міського військового комісаріату полковник Сергій Клявін.

Зокрема, він розповів про хід осіннього призову на строкову службу, який почався 1 жовтня і триватиме до кінця грудня.

"В даний час у нас на обліку перебуває всього 89 тисяч 420 громадян, з них підлягають призову 57 тисяч 549 осіб", - розповів Клявін.

"На жаль, є дуже велика проблема, навіть з цих 57 тисяч осіб своєчасно у військові комісаріати не є практично 80%. Ми повинні закликати з цієї цифри 744 людини", - додав він.

Зараз, за ​​станом на 11 жовтня, з цих 744 чоловіків покликане вже 114 осіб.

"Разом з тим, ухиляються від призову на строкову військову службу на сьогодні 33 тисячі 618 осіб. Це ті люди, які систематично не з'являються до військових комісаріатів, які ховаються, не стають на облік", - підкреслив він.

Читайте також Президент підписав закон про забезпечення рівних прав жінок і чоловіків на військову службу

Комісар зазначив, що стосовно цих людей матеріали передані в органи Національної поліції для їх розшуку та притягнення до відповідальності.

Також він сказав, що стосовно тих, хто ухилявся від призову навесні, порушено кримінальні виробництва і по деяким особам матеріали вже передані до суду.

Окремо комісар нагадав, що призовник вважається поінформованим тільки тоді, коли йому особисто вручено повістку про призов на строкову військову службу. Призовник повинен особисто розписатися і отримати повістку. Його близькі родичі не можуть зробити це за нього. "Після цього він повинен з'явитися до військового комісаріату, пройти медичну комісію, і вже за рішенням медичної комісії буде направлений на розгляд призовної комісії. Призовна комісія, створена в кожному районі, закликає громадянина на строкову військову службу. Чи не військкомат, а призовна комісія", - додав Клявін.

Також він навів статистичні дані про тих осіб, яким вже були вручені повістки, але які не є в комісаріати. "Станом на сьогодні з 27 тисяч 823 чоловіків, яким були особисто вручені повістки, з'явилися у військові комісаріати всього лише 1 тис. 617 осіб", - підкреслив Клявін.

Як повідомляв УНІАН, 1 жовтня в Україні стартував осінній призов громадян на строкову військову службу, який триватиме до 31 грудня. Восени до Збройних сил України та інших військових формувань на строкову військову службу буде призвано 17 960 громадян України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter