Строительство »

Прикордонники презентували систему фіксації біометричних даних іноземців

Держприкордонслужба презентувала систему фіксації біометричних даних іноземців та осіб без громадянства, інформація з якої буде передаватися в Національну систему верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства.

Презентація відбулася в четвер в аеропорту "Жуляни", повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми з вами сьогодні присутні практично при тестовий запуск системи контролю біометричних даних, яка вже працює в аеропорту" Жуляни ", - сказав під час презентації секретар РНБО Олександр Турчинов.

Ця система фіксації даних іноземців та осіб без громадянства стане однією з підсистем відомчої автоматизованої системи прикордонного контролю.

Обов'язкову фіксацію біометричних даних будуть застосовувати до громадян певного МЗС переліку 71 країн, в тому числі РФ, а також Шрі-Ланка, Бангладеш, Індія, Афганістан та ін., Які віднесені до категорії ризику, інші іноземці - за результатами аналізу та оцінки ризиків.

Від фіксації біометричних даних, згідно із Законом України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", з таких категорій осіб: голови держав і урядів зарубіжних країн, члени парламентських та урядових делегацій, особи до 18-річного віку, круїзні туристи, члени екіпажів транспортних коштів, дипломатичний персонал, посадові особи міжнародних організацій.

Під час паспортного контролю інспектори ДПСУ здійснюватимуть перевірку паспортних документів іноземців, в тому числі по базах Інтерполу. Також буде проходити зчитування інформації (відбитків пальців правої руки) за допомогою рідерів, яка буде надходити в підсистему обробки біометричних даних відомства. Крім того, через міжвідомчу інформаційно-телекомунікаційну систему "Аркан" вона буде надходити в Національну систему біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства Державної міграційної служби.

При повторному перетині кордону буде здійснюватися процес ідентифікації особи. При цьому інспектор буде бачити, чи здавав людина свої біометричні дані і буде здійснювати їх перевірку. Що стосується розбіжності даних особа буде направлено на додатковий контроль для з'ясування обставин.

Турчинов зазначив, що ця система пов'язана не тільки з ГМС, але і з СБУ, Нацполіціей, що дозволить посилити контррозвідувальні заходи і боротьбу з криміналітетом.

За словами глави ДПСУ Петра Цигикал, нині відповідними технічними засобами обладнані 157 пунктів пропуску, зокрема повністю обладнані всі пункти пропуску на кордоні з РФ.

Впровадження цієї системи буде проходити поетапно, а саме - з 1 січня 2018 року старт системи відбудеться в столичних міжнародних аеропортах і в пунктах пропуску українсько-російської ділянки держкордону. Надалі ця система активно впроваджуватиметься на всіх ділянках державного кордону України.

Поки на впровадження цієї системи виділено 300 млн грн. Для повного її впровадження необхідно буде ще близько 230 млн грн.

Читайте також: На кордоні з Молдовою відкриють ще один спільний пункт пропуску

Як повідомляв Укрінформ, Президент України Петро Порошенко 1 вересня запровадив в дію рішення Ради національної безпеки і оборони про введення біометричного контролю на кордоні.

Документом передбачається, що з 1 січня 2018 року розпочинає функціонування національна система біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства під час перетину держкордону.

Держприкордонслужба презентувала систему фіксації біометричних даних іноземців та осіб без громадянства, інформація з якої буде передаватися в Національну систему верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства Прикордонники презентували систему фіксації біометричних даних / Фото: Багмут Павло. Укрінформ