Строительство »

"За" і "проти" ОСББ

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

7 грудня 2010, 10:52 Переглядів:

Рішення про створення ОСББ вимагає не емоцій, а тверезого аналізу ситуації.

Уже в день публікації нашого матеріалу про об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) ми почали отримувати відгуки читачів у вигляді дзвінків і коментарів на нашому сайті. Як з'ясувалося, ця тема сьогодні дуже актуальна, тим більше що по всьому Києву зараз йде активна агітація за створення таких об'єднань.

Читайте також: В ОСББ пільги збережуться, а сума платіжки може вирости

Дискусія вийшла гаряча. Ми вирішили "пройтися" по найбільш типовим аргументів прихильників і противників формування ОСББ.

" держава хоче спихнути старий житловий фонд на плечі мешканців "

І не приховує цього. Дедалі очевиднішим те, що держава не в змозі впоратися з утриманням житлового фонду. Тому, за словами заступника голови Спілки власників житла України Михайла Березовчука, єдиний вихід - прискорити створення ОСББ. Щоб у самих мешканців "боліла голова", як і за які гроші вирішувати свої комунальні проблеми. Загалом, "порятунок потопаючих - справа рук самих потопаючих".

Втім, "потопаючі" з самоврятуванням не поспішають. За влучним висловом голови ради Спілки власників житла Києва в Дніпровському районі Антоніни Тимошенко, ми сьогодні маємо "революційну ситуацію", коли влада не може утримувати житловий фонд на належному рівні, а громадяни - в масі своїй - не хочуть брати на себе ношу змісту своїх будинків . Але, схоже, курс на поступове "збутися" державних ЖЕКів і переклад будинків на баланс ОСББ та приватних комунальних підприємств узятий твердо.

"Не жити в курнику, а піднімати планку якості життя"

Нам поки не зустрівся будинок, життя в якому після створення об'єднання стала гірше, ніж при ЖЕКу. Як правило, створення ОСББ веде до поступового "розгрібання" накопичилися при ЖЕКу проблем, наведення порядку в будинку і у дворі, проведенню давно "дозрілих" ремонтів і загального підвищення якості послуг. "ОСББ виграють в тому, - каже Антоніна Тимошенко, - що їхні будинки і прибудинкові території чистіші, доглянуті, безпечніші. У міру виходу з ладу все ремонтується, не відкладаючи в довгий ящик". Адже всім цим займаються люди, які самі живуть в цьому будинку і підзвітні іншим його мешканцям. Втім, не ясно, як буде, якщо влада таки вдасться організувати масовий "вихід" будинків в ОСББ. Де для кожного з темряви будинків знайти умілих і чесних керівників, згодних працювати за кілька тисяч гривень на місяць? Організація курсів і семінарів для членів правління ОСББ допоможе в цьому лише частково. А при некваліфікованому або несумлінне керівництві і результати будуть не дуже.

"Створять ОСББ - неси додаткові витрати на голови, бухгалтера ..."

Як ми вже писали, в багатьох ОСББ плата за утримання будинку та території така ж або менше, ніж в сусідніх жековськіх будинках, при набагато більш якісному обслуговуванні. Це досягається як за рахунок більш ефективної організації роботи, ніж у державній конторі, так і завдяки знаходженню додаткових джерел доходу об'єднання. Крім того, якщо ОСББ візьме на себе обслуговування будинку, підкреслює Антоніна Тимошенко, з квартплати не потрібно буде платити ні податку на прибуток , Ні ПДВ, які зараз платять ЖЕКи. З іншого боку, на нові ОСББ в старих будинках навалюється необхідність вирішення безлічі застарілих проблем, які ЖЕКом не наважувалися. Тому, як каже Антоніна Тимошенко, то, яка в вашому ОСББ буде квартплата, залежить від того, наскільки старий і "запущений" ваш будинок, скільки в ньому мешканців, та й ще багато від чого. Але в будь-якому випадку, в перший час дешевше, ніж в ЖЕКу, швидше за все, не вийде, - спочатку потрібно буде налагодити роботу. Якщо ж ОСББ не бере будинок на свій баланс, то, швидше за все, платити дійсно доведеться більше.

"Нашому будинку майже 50 років, гнилі труби, - навіщо нам ОСББ?"

У багатьох випадках саме жителі старих будинків повинні бути зацікавлені в створенні ОСББ. Тому що за законом перший капітальний ремонт після створення ОСББ повинен проводитися за рахунок попереднього балансоутримувача, тобто за рахунок місцевого бюджету. За твердженням Антоніни Тимошенко, добитися реалізації цього права цілком реально, хоча голові, звичайно, доведеться "побігати і покрутитися". Ремонт може проводитися і "шматками", в міру виділення коштів: цього року полагодили дах, в наступному - поміняли труби і т. Д. Це може затягнутися на кілька років, але все-таки щось робитиметься.

"Хочете втратити житло через три-п'ять років - створюйте ОСББ"

Багато висловлюють заклопотаність тим, що об'єднання швидко заборговує "Київенерго" і "Київводоканалу", що може навіть призвести до втрати ними свого житла. Дійсно, потрапляння у великі борги (в десятки і сотні тисяч гривень) до комунальних монополістів, за словами Михайла Березовчука, - поширене явище для ОСББ, які взяли свої будинки на баланс, - через різницю тарифів для населення і комунальних підприємств, і деяких " маленьких хитрощів ", які використовуються при розрахунках монополістами. ЖЕКам органи місцевої влади цю різницю відшкодовують, а ОСББ - не поспішають, хоча за законом і зобов'язані. ОСББ судяться з монополістами, щось "відвойовують", але в принципі це проблему не вирішує. З іншого боку, борги ОСББ - як організації - не є боргами конкретного її члена, тому і привести до втрати їм квартири не можуть. Є ОСББ, на яких великі борги висять роками, і це ніяк на життя мешканців будинку не відбивається.

"Підвали давно продали, так що орендна плата" накривається ", - на чому будемо заробляти?"

Багатьох бентежить те, що в їх будинках не знайдеться способів для заробітку грошей, наприклад, немає вільних приміщень для здачі в оренду. Але і в таких випадках люди роблять багато, не підвищуючи квартплату. Так, ми вже писали про київський ОСББ, створеному цієї весни, де, зафіксувавши "жеківську" квартплату, зуміли багато, до чого у жеку руки не доходили роками: позбулися щурів в одному з під'їздів, навели порядок у будівлі, підрівняли фасади, що -то почистили, щось пофарбували і т. д. Втім, на думку голови правління одного з київських ОСББ Олега Кия, можливості для заробітку можна знайти в будь-якому будинку. Десь вони очевидні - підвали, які можна привести в порядок і здати; фасад, на якому можна розмістити рекламу. Десь доведеться проявити винахідливість і підприємницьку жилку. Наприклад, в будинку Олега Кия трохи перенесли вхід і в коридорі звільнили "закуток", який змогли здати в оренду.

ПІДБИВАЮЧИ ПІДСУМКИ

Як бачимо, у ОСББ є багато можливостей, але вистачає і проблем. В цьому ця організація на кшталт будь-якому іншому підприємству. І для свого успіху вимагає того ж: достатніх вихідних ресурсів і людей, що володіють достатніми знаннями і енергією, щоб ці ресурси з толком використовувати.

Тому, якщо серед мешканців вашого будинку йдуть розмови про створення ОСББ, дайте шанс ініціативній групі переконати вас в необхідності цієї "авантюри". Якщо вони зможуть не на емоціях, а на конкретних цифрах і фактах, на алгоритмічно чітких планах своїх дій, показати вам, що "жити стане краще, жити стане веселіше", якщо самі вони сповнені ентузіазму і вселяють вам довіру як люди - тоді в добрий шлях. Якщо ж з чимось з перерахованого не склалося, то це питання краще відкласти.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "" За "і" проти "ОСББ". інші Новини нерухомості дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Ряполов Костянтин

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Де для кожного з темряви будинків знайти умілих і чесних керівників, згодних працювати за кілька тисяч гривень на місяць?
Quot;Нашому будинку майже 50 років, гнилі труби, - навіщо нам ОСББ?
Quot;Підвали давно продали, так що орендна плата" накривається ", - на чому будемо заробляти?