Строительство »

Оренда квартири перетворитися в проблему, якщо не поставити орендодавцеві правильні питання

 1. АВТОР:
 2. Орфографічна помилка в тексті:

9 червня 2018, 7:42 Переглядів: 9 червня 2018, 7:42 Переглядів:  Фото: А

Фото: А. Іскрицька.

Перш ніж орендувати квартиру, варто відразу вирішити всі питання. Інакше, після підписання договору, орендар може виявитися в невигідному положенні.

Сайт "Сегодня" дізнався, які питання слід задавати орендодавцю житла.

Варто поцікавитися у орендодавця, здавалося чи житло раніше і чому з'їхали попередні орендарі - радить Платон Даниленко, партнер юридичної фірми "Експатпро"

Дізнатися, чи є заборгованість по комуналці і як потрібно буде платити за рахунками: за лічильниками або за нормативом. Можна попросити останні квитанції, щоб подивитися, чи є заборгованість. Щоб борги не лягли на гаманець орендаря, в договорі потрібно прописати поточні показання лічильників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Варто запитати, чи можливо зареєструвати місце проживання в установленому законом порядку, і не зареєстровані за цією адресою юрособи.

"Обов'язково потрібно узгодити порядок розірвання договору і прописати обов'язок власника повідомити про припинення договору за тривалий термін до моменту, коли орендарі повинні фактично звільнити приміщення", - говорить юрист.

Якщо квартира має кілька власників, потрібно отримати згоду від кожного з них. Адже може виявитися, наприклад, що один з них вирішив передати житло в оренду, а інші взагалі про це нічого не знали, зазначає старший партнер адвокатського бюро "Дроздова і партнери" Михайло Гончаров.

"Якщо є недоліки в роботі побутової техніки, наявність зламаною техніки або приладів, пошкоджень на меблях або іншому оформленні квартири, вимагайте від орендодавця вказати про це в окремому акті прийому-передачі житла. І нехай цей акт буде зафіксований в договорі як його невід'ємне додаток. знову ж таки, ви не будете відповідати за ті пошкодження майна власника житла, які не завдавали. Тим більше, згідно зі статтею 815 Цивільного кодексу України, саме в обов'язки наймача належить збереження житла в належному состоян і ", - додає адвокат.

Потім можна складати договір. Тільки після підписання угоди орендар сплачує оренду та послуги посередників. У договорі потрібно вирішити якомога більше питань, щоб не було проблем у майбутньому.

Основні пункти в договорі оренди:

 • Що здається, адреса
 • Хто здає (ПІБ, його паспортні дані та ідентифікаційний код).
 • Документи, що підтверджують право власності.
 • На який термін укладається договір оренди.
 • За який період власник повинен попередити орендаря про звільнення житла. В яких випадках розривається договір оренди, і що повинні боку відшкодувати один одному.
 • Розмір орендної плати.
 • Хто робить дрібний ремонт.
 • Яка сума передавалася в момент підписання договору оренди.
 • Яка техніка і меблі є в квартирі / будинку.
 • Покази лічильників на комунальні послуги. Які комунальні оплачує орендар.

Щоб заощадити краще шукати квартиру в перші місяці весни, в червні і липні.

Також експерти розповіли "Сегодня", як зняти житла і не потрапити на шахраїв .

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Які питання варто задавати орендодавцю". інші Новини нерухомості дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Віталій Андроник

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ