Строительство »

Як правильно укласти договір оренди квартири в Казахстані

 1. Договір оренди квартири: терміни, обов'язкові пункти
 2. Обов'язки і права орендаря квартири
 3. Оренда квартири на тривалий термін: чи зміниться оплата?
 4. Додаткові пункти договору оренди
 5. Розірвання договору оренди квартири

Оренда квартири найчастіше є альтернативою покупці - виплата іпотеки буває занадто непідйомною, особливо під час кризи. Однак безпеку проживання залежить від договору оренди. Які пункти повинен містити зразок договору, щоб угода була вигідною?

Альтернативою зніманню або купівлі квартири в іпотеку є державні програми, беручи участь в яких можна отримати житло. Про те, як це зробити, читайте в спеціальному матеріалі .

Договір оренди квартири: терміни, обов'язкові пункти

Договір оренди - документ, який зобов'язує орендаря надати нерухомість орендодавцю за постійну плату на певний строк. Відносини оренди житла регулюються цивільним кодексом.

Є кілька основних правил укладення договору оренди:

 • здавати житло в оренду має право виключно власник;
 • необхідно точний опис орендної нерухомості - адреса, стан;
 • договір, який не містить дату свого закінчення, укладений на невизначений строк.

Про те, як вирішувати проблеми з господарем квартири і де межі його прав, можна прочитати пройшовши по засланні .

Договір оренди - документ, який зобов'язує орендаря надати нерухомість орендодавцю за постійну плату на певний строк.

Важливо: договір, укладений на невизначений строк, учасники договору мають право розірвати за бажанням, але попередивши за 3 місяці іншу сторону.

У договору дві мети: врегулювати зобов'язання по експлуатації приміщення, оплату (суму, терміни). Зобов'язання є у орендаря і орендодавця. Яким чином укладається договір, визначаються обов'язки?

Дізнатися актуальні ціни оренди квартир можна пройшовши за посиланнями:

Класичний варіант: орендар знаходить орендодавця, дивиться квартиру, обидві сторони придивляються - фактор звичайного довіри відіграє велику роль Класичний варіант: орендар знаходить орендодавця, дивиться квартиру, обидві сторони придивляються - фактор звичайного довіри відіграє велику роль.

Обговорюються умови оплати - чи включає орендний щомісячний внесок «комуналку», хто оплачує ремонт, який термін здачі. Після чого сторони звертаються до нотаріуса. Нотаріус може використовувати зразок договору оренди стандартного типу або доповнити його статтями відповідно до бажань сторін.

Як відбувається посвідчення прав і обов'язків з правової точки зору розповідає юрист Рустам Дюсембін: «Згідно зі статтею 393 п.1 Цивільного кодексу Республіки Казахстан« Договір вважається укладеним, коли між сторонами в необхідній формі досягнуто згоди з усіх істотних його умов. Факт передачі майна оформляється актом прийому-передачі. Після укладення договору його учасники повинні дотримуватися своїх зобов'язань ».

Договір повинен містити наступні пункти:

 • боку - орендодавець, орендар;
 • предмет договору;
 • порядок розрахунків;
 • терміни виконання зобов'язань;
 • права, обов'язки;
 • відповідальність;
 • обставини непереборної сили;
 • порядок вирішення спорів;
 • порядок зміни / розірвання договору;
 • адреси, реквізити.

Особливості спільної оренди житла >>>

Обов'язки і права орендаря квартири

Про пунктах, вигідних орендодавцю, рассказалРустам Дюсембін: «Згідно зі статтею 378 п.1 Цивільного кодексу Республіки Казахстан« Договором є домовленість двох або декількох осіб про встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків ». Як правило, необхідно закріпити за орендарем певні обов'язки:

 • використовувати майно за призначенням;
 • підтримувати справний стан майна, проводити поточний ремонт;
 • нести витрати, утримувати квартиру;
 • виключити можливу суборенду.

Обов'язково треба письмово домовитися про умови, способі оплати. Через порушення термінів оплати необхідно вводити неустойки ».

Чи впливає криза на ринок оренди житла? Чи можна зараз зняти квартиру дешевше? Відповіді на ці питання в даній статті .

Які можуть бути підводні камені для орендаря? «Вирішивши зняти житло, - радить експерт, юрист, директор ТОВ« Інтерправо »Рустам Дюсембін, - подивіться, щоб в договорі було вказано, що дане майно вільно від будь-яких претензій третіх осіб, в оренді, під арештом, іншим заставою чи обтяженням чи не знаходиться і зобов'язується негайно повідомити орендаря про виникнення подібних претензій. Часто буває, що орендодавець становить максимально суворий договір з масою зобов'язань орендаря, але забуває про особисті обов'язки перед клієнтом. Необхідно, щоб угода містила найменування майна, умови оплати, зобов'язання. Також радимо поставити орендодавцеві і орендареві розпису на всіх сторінках договору, щоб уникнути факту підміни ».

Важливо: перевірте документи - посвідчення особи, права власності повинні бути в порядку. Запитайте сусідів, хто мешканці будинку / квартири, яка історія.

Це важливо, оскільки можуть з'ясуватися неприємні обставини. Наприклад, господар квартири - адекватний, але до нього постійно ходить «буйний» родич. Краще передбачити подібні нюанси заздалегідь.

Особливості здачі квартири в оренду на літо >>>

Оренда квартири на тривалий термін: чи зміниться оплата?

Існують дві основні форми оплати оренди квартири:

 • гроші - щомісячний платіж;
 • ремонт.

Про ремонт: орендар в'їжджає в новобудову з чорновою обробкою на один рік. Під час проживання він робить там ремонт. Оздоблювальні матеріали частіше купує господар квартири, а орендною платою є праця квартиронаймача.

Формула «житло за ремонт» може використовуватися також для старих квартир, де потрібно все оновити.

Важливо: стандартно розмір орендної плати змінюється не частіше разу на рік. Однак буває прописано інше: наприклад, орендодавець може включити рядок, що передбачає підвищення плати при зростанні інфляції. Є аналогічне право у орендаря - знижувати оплату.

Коли можна знижувати або підвищувати оплату:

 • для орендодавця - виросли централізовані тарифи ком. послуг;
 • для орендаря - виникли зміни умов користування, спочатку передбачені договором, погіршився стан майна. Наприклад, немає гарячої води або квартира виявилася холодною.

Секрети оренди: як вигідно здати квартиру >>>

Додаткові пункти договору оренди

Крім стандартних вимог «своєчасної оплати», «сумлінного ставлення» необхідно передбачити додаткові нюанси.

Як діяти, якщо квартиронаймач виявить після укладення договору якісь недоліки? Відповідно до закону власник житла повинен все виправити або знизити найману плату. Краще, коли поставлена ​​умова виправити недоліки, а також зазначення строків цих виправлень. Наприклад, не працює домофон. Без термінів даний пункт зазвичай слабо працює - усунення неприємностей орендодавець тягнеться місяцями, і люди живуть без необхідних зручностей. Особливо це стосується серйозної лагодження сантехніки.

Якщо орендар виявив після укладення договору оренди недоліки, власник квартири зобов'язаний виправити їх або знизити плату.

Другий цікавий момент - чи має право орендар на суборенду. Це варто відразу обумовити в договорі оренди: чи є мешканцем приміщення конкретний орендар.

Третій момент - ремонт. Закон говорить - за капітальний ремонт відповідає власник житла, поточний (дрібниці) - на орендаря. Пропишіть дані умови детально, вкажіть терміни: інакше можна довго чекати виконання обіцянок.

Цікаве питання: наприклад, потекла дах, затопила квартиру, прихопивши стелю сусідів знизу. Хто понесе витрати? Власник квартири несе всі витрати, невідкладно виникають з причини, незалежної від квартиронаймача. Поточна дах не є проблемою наймача, проте він зобов'язаний відшкодувати:

 • обмалював дитиною шпалери;
 • зіпсований домашнім улюбленцем диван;
 • відвалилися ручки, дверцята.

А також інші подібні події - справа добросовісної експлуатації. Для ремонту необхідно вказати терміни, форму: наприклад, капітальний ремонт робить наймач, але витрати віднімаються з орендної плати.

Нарешті, договір оренди потрібно доповнити рядком про поліпшення приміщення. Якщо мова про відокремлюваних поліпшень - наприклад, нових дверях, наймач може просто забрати, коли термін договору скінчиться. Якщо поліпшення є невіддільними, існує важливий момент.

Договір оренди повинен містити рядок: все невід'ємні поліпшення будуть оплачені наймачеві. Коли згадки немає, і орендодавець не давав згоди на поліпшення, ніякого відшкодування вимагати не можна.

Розірвання договору оренди квартири

Достроково розривається на вимогу орендаря або орендодавця за рішенням суду:

 • наймодавець не усуває несправності, висуває необґрунтовані вимоги, не робить капремонт;
 • наймач недобросовісно користується приміщеннями, псує майно, несвоєчасно сплачує.

Важливо: дострокове розірвання з боку наймодавця можливо, тільки коли квартиронаймачу було надано час на виконання своїх зобов'язань.

Фото: myestate.club, doma.kuplu.kz

інформаційна служба kn.kz

Які пункти повинен містити зразок договору, щоб угода була вигідною?
Яким чином укладається договір, визначаються обов'язки?
Чи впливає криза на ринок оренди житла?
Чи можна зараз зняти квартиру дешевше?
Які можуть бути підводні камені для орендаря?
Як діяти, якщо квартиронаймач виявить після укладення договору якісь недоліки?
Хто понесе витрати?