Строительство »

Життя в Англії в 10 разів гірше життя у Франції

Згідно із черговим рейтингом якості життя в європейських країнах, Францію і Великобританію розділяє прірва: якщо жити в першій дуже добре, то в останньої - дуже погано Згідно із черговим рейтингом якості життя в європейських країнах, Францію і Великобританію розділяє прірва: якщо жити в першій дуже добре, то в останньої - дуже погано   Погода і робота серйозно підривають якість життя у Великобританії

Погода і робота серйозно підривають якість життя у Великобританії. Фото: AFP

Великобританія і Ірландія - гірші для проживання європейські країни, випливає з чергового Quality of Life Index, розрахунком якого займається компанія uSwitch.com. А Франція - найкраща.

Нехай в Сполученому королівстві найвищі в Європі доходи в розрахунку на домогосподарство (35 730 фунтів стерлінгів на рік, що більш ніж на 10 000 вище середньоєвропейського показника), якість життя там - найнижче. Довга робочий тиждень (37 годин), невелика кількість вихідних і свят і висока вартість життя - все це негативно позначається на якості життя британців. Така ж ситуація і в Ірландії.

Аналітики uSwitch.com досліджували якість життя європейців по 17 позиціям, в число яких увійшли доходи, податки, вартість товарів першої необхідності, витрати на електроенергію та інші комунальні платежі. Ці фактори були враховані поряд з кількістю сонячних днів, вихідних і свят, пенсійного віку і тривалості робочого тижня. Таке порівняння, на думку дослідників, забезпечило повну картину якості життя в кожній європейській країні.

За даними дослідження, британці мають менше можливості відпочивати, оскільки кількість святкових днів в році в цій країні - одна з найменших в Європі. Британці платять за бензин і їжу максимальну в Європі ціну. У той же час в Британії найменші соціальні витрати на охорону здоров'я і освіту: на освіту тут витрачається 5,5% від ВВП, на медицину - 8,2%. Нижче витрати тільки в Ірландії та Польщі, при цьому в Ірландії більше докторів, а в Ірландії і Польщі - більше місць в госпіталях, ніж в Британії.

Зокрема, у Великобританії на тисячу осіб припадає всього 2,1 медичних працівника і 3,9 місць в лікарнях. У Франції ці показники становлять 3,4 і 7,3, відповідно, в Ірландії - 2,9 і 5,6. У Польщі на тисячу осіб припадає 5,2 лікарняних місця.

Франція, яка очолила список найпривабливіших для життя європейських країн, відзначилася найнижчим пенсійним віком - французи йдуть на пенсію в 59,4 року. У Франції - найвищий показник тривалості життя в Європі; крім того, витрати цієї країни на охорону здоров'я - найвищі на континенті, 11% ВВП (близькі до цього показника Данія і Німеччина). Французькі робітники мають можливість відпочивати 34 святкових дня в році, в той час як британські - тільки 28. За кількістю сонячних днів в році Франція поступається тільки Іспанії і Італії.

В результаті британці працюють на п'ять днів більше, ніж будь-який європейський житель, і на 13 днів більше, ніж іспанці. Таким чином, на 45 років, протягом яких працює житель Іспанії, доводиться 5 років свят і вихідних, а в Британії - всього 3 роки.

Тому, згідно з розрахунками uSwitch.com, середня тривалість життя в Німеччині, Іспанії, Франції, Італії, Нідерландах і Швеції більше, ніж у Великобританії. Середньостатистичний європеєць виходить на пенсію в 62 роки, в той час як британці працюють на шість місяців довше. У Польщі пенсійний вік настає після закінчення 59 років, у Франції - 59,4 року. Це означає, що жителі Великобританії можуть працювати на три роки довше і вмирати на два роки раніше, ніж жителі Франції.

В Іспанії, яка в минулому році займала верхню строчку рейтингу, не тільки найбільше в Європі кількість сонячних і святкових днів (41), але ціни на паливо найнижчі в Європі. «І цієї ще не всі приводи для радості іспанців, - продовжують дослідники. - У цій країні найнижчі ціни на алкоголь ».

Варто відзначити, що обидві країни, що опинилися на останніх рядках рейтингу, увійшли в кризу першими. В Ірландії він почався вересні 2008 року, рецесія у Великобританії наступила в січні 2009-го. І вплив кризи на Великобританію, як очікується, буде затяжним і серйозним. Безробіття в цій країні вже досягла максимального за 14 років максимуму в 2,47 тисяч безробітних, або 7,9% від загального рівня економічно активного населення. Це найвищий показник з 1995 року. Незважаючи на недавно почалося відновлення економіки, кількість безробітних, згідно з прогнозом British Chambers of Commerce, перевищить 3 млн чоловік в наступному році. Британська влада почали шукати готувати програму виходу з фінансової кризи, але це може тільки негативно позначитися на якості життя, оскільки ряд соціальних витрат, зокрема на освіту та медицину, будуть скорочені.

При цьому, як очікується, рецесія в усіх країнах в повній мірі позначиться тільки в майбутньому році. Однак Франція, офіційно увійшла в рецесію в травні 2009 року, вже в серпні показала ознаки економічного зростання. Такий сприятливий поворот, безсумнівно, підтримав і без того високий рівень якості життя в цій країні, незважаючи на економічні труднощі, які зараз відчувають всі європейські країни. Іспанія увійшла в рецесію в лютому 2009 року, без офіційного про те сповіщення. Польща - єдина країна в дослідженні, яка не увійшла в рецесію і, як очікується, уникне цього до кінця цього року.

За словами директора департаменту політики в області захисту прав споживачів uSwitch.com Анни Робінсон, хороший рівень життя - це більше, ніж просто гроші, і дане дослідження показує, чому так багато британців, розчарувавшись у житті в Сполученому Королівстві, направляються до Франції та Іспанії. «Ми заробляємо істотно вище, ніж люди в сусідніх з нами країнах, але цього вистачає тільки на те, щоб був дах над головою, їжа на столі і опалення. Все це забезпечує нам пристойну якість життя, але не дає того рівня добробуту, який є у людей, що живуть в інших країнах », - говорить вона.

«Занадто довго Великобританія фокусувалася на стандартах життя, а не на її якості. У підсумку ми втратили баланс між багатством і добробутом. Криза зіграла для нас вирішальну роль, змусивши замислитися над тим, як ми живемо, повернутися до основних, дійсно відповідати своїй назві речей. Споживачі вже почали робити це, уряд і чиновники тільки планують », - зазначає Анна Робінсон.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Ru в ваші джерела новин?