Строительство »

Влада Алмати вирішили оновити вигляд міських багатоповерхівок

Влада Алмати напередодні Азіади-2011 вирішили оновити вигляд міських багатоповерхівок, не вклавши при цьому жодного бюджетного тенге. У південній столиці з'явилися якісь заповзятливі хлопці з фірми "Пентхаус", які готові безкоштовно осучаснити облицювання старих будинків в обмін на дозвіл надбудувати на даху кожного з них по одному поверху. Цими "шпаківнями" бізнесмени, природно, хочуть розпоряджатися на власний розсуд. А ось жителі від цієї ідеї далеко не в захваті.

Минулої суботи, 17 квітня, жителі кількох дев'ятиповерхівок в районі перетину проспекту Аль-Фарабі з вулицею Навої влаштували сход, на який запросили журналістів Минулої суботи, 17 квітня, жителі кількох дев'ятиповерхівок в районі перетину проспекту Аль-Фарабі з вулицею Навої влаштували сход, на який запросили журналістів.

- Якби такий проект доручили мені, я навіть не уявляю, з якого боку міг би до нього підійти, - зізнався, звертаючись до сусідів, будівельник Муса БАДІРХАНОВ, лауреат премії Ради міністрів СРСР, який будував Центральний концертний зал в південній столиці і головні площі Алмати і Астани. - Хто дасть будівельникам свердлити бетон в стінах приватизованих квартир? Вони вже оголосили про те, що отримали лабораторні аналізи КазНІІСА по сейсмології. Але мені цікаво: як вони збираються піднімати нагору будівельників і вантаж? Споруджувати вантажопідйомний механізм? Значить, ніхто під час будівництва тут жити не винен! Або всім нам доведеться ходити в касках ...

А потім, на даху у нас технічний поверх: комунікації - опалення, вода. Куди все це подінуть?

Як тільки сюди приїдуть будівельники, ми викличемо прокуратуру та інші органи. А ті люди, які куплять тут пентхауси, будуть прокляті сусідами. Якщо, звичайно, будинок не розвалиться при будівництві.

- Несучий шар бетону наших будинків - марки 300. Це дуже крихкий матеріал, - повідомив присутніх житель Куміспек ТОЛЕПБЕРГЕНОВ, який сам будував ці будинки. - Якщо бити по бетонним панелям, свердлити їх, то в них з'являться, кажучи мовою фахівців, "волосяні" тріщини. У радянські часи на заводах залізобетонних виробів плити бракували, якщо в них виявлялися найменші тріщини. До того ж вони дуже важкі. Пам'ятаю випадок, коли при будівництві сусіднього будинку впала плита: вона розчавила на смерть зварника і пройшла наскрізь три поверхи - ось така тяжкість! Якщо, не дай бог, таке повториться при будівництві пентхаусів, плита впаде на голови сусідів!

Ми подзвонили Якима Бостандикского району Зауреш Аманжолова, щоб запитати: кому прийшла ідея нагромаджувати на голови людей ці самі пентхауси Ми подзвонили Якима Бостандикского району Зауреш Аманжолова, щоб запитати: кому прийшла ідея нагромаджувати на голови людей ці самі пентхауси?

- Нам необхідно привести в порядок благоустрій цього району, - відповіла Зауреш Жуманаліевна. - А фасади будівель залишають бажати кращого.

З'явився інвестор, який готовий облицювати будинку, - ТОО "Пентхаус". Вони вже здійснюють такі проекти в Алмалінском районі і по вулиці Ганді (в мікрорайоні "Сама". - В.Б.). Принцип такий: компанія вкладає свої гроші в проект, добудовує один поверх, зводить пентхауси, продаж яких і забезпечить їй прибуток.

Правда, не всі наші жителі на це згодні. Мабуть, треба буде з ними попрацювати. Без їх згоди, звичайно, ніхто нічого робити не буде ...

- Фахівці стверджують: при добудові 10-го поверху будуть порушені основні норми будівництва, а це небезпечно - тим більше в сейсмоактивної зоні.

- Ми не робимо проект просто так, це ж не чиясь примха! Над цим працює міський департамент архітектури, КазНІІСА. Все розраховано. В іншому випадку акимат міста не дав би нам таке завдання. Звичайно, ми порушуємо спокій жителів, але це заради їх же блага. КСК, до речі, вже дали згоду на будівництво.

- А жителі - немає - А жителі - немає.

- Жителі самі вибирають собі керівництво КСК.

- Тим не менше будувати пентхауси - ідея не мешканців, а адміністрації міста. Чи багато в Алмати таких будинків, на яких хочуть побудувати пентхауси?

- Все місто такий. Ви що, не бачите старі фасади? Ми пропонуємо перебудувати багато будинків. І "Пентхаус" буде над цим працювати.

У чому ж привабливість пентхаусів, що вони так зацікавили забудовників і акимат?

- Та це ж дармове для будівельників житло! - пояснює один з мешканців "негарних" будинків Анатолій минь. - Не треба ні комунікації проводити, ні землю викуповувати. На такому бізнесі можна непогано заробити.

До речі, в Астані мансардне будівництво було оголошено незаконним. Тому що законодавство не регламентує будівельно-монтажний процес при зведенні мансард. У 50 житлових будинках столиці в 2005-2006 роках додаткові поверхи були зведені без проектно-кошторисної документації та дозволів. Ці будинки не були прийняті в експлуатацію, а люди, що купили мансардні квартири, не можуть їх узаконити. Одна зі столичних мансард в 2007 році ледь не перетворилася на братську могилу - в будинку по вул. Ташенова, 2 дав тріщину п'ятий поверх. Надбудову довелося в екстреному порядку демонтувати.

Віктор Бурдін, [email protected], фото Володимира ТРЕТЬЯКОВА, Алмати


Більше новин в Telegram-каналі «Zakon.kz» . Підписуйся!

Хто дасть будівельникам свердлити бетон в стінах приватизованих квартир?
Але мені цікаво: як вони збираються піднімати нагору будівельників і вантаж?
Споруджувати вантажопідйомний механізм?
Куди все це подінуть?
Чи багато в Алмати таких будинків, на яких хочуть побудувати пентхауси?
Ви що, не бачите старі фасади?
У чому ж привабливість пентхаусів, що вони так зацікавили забудовників і акимат?