Строительство »

Новини Руспрес - "Ну ви ж самі в погонах і знаєте, як багато в армії дурнів служить"

Анатолій Сердюков бадьоро жартує на тему того, як його зять вкрав центр реабілітації військовослужбовців

Цього і варто було очікувати: скандальний екс-міністр оборони Сердюков і його не менш скандальний зять Пузіков можуть уникнути відповідальності за фактичну приватизацію бази відпочинку «Житне». Для цього вже знайшовся відповідний, досить смішний привід - так, як базу повернули назад Міністерству оборони, то і факту крадіжки немає. До речі, попередні власники «Житнього» запевняють, що цей будинок відпочинку у них забрали за допомогою рейдерської атаки.
Як стало відомо «Комерсант» , З базового кримінальної справи про великі розкрадання в Міноборони скоро зникне єдиний епізод, безпосередньо стосується колишнього глави військового відомства Анатолія Сердюкова. Йдеться про належала його родичу Валерію ПУЗІКОВА базі відпочинку "Житне" в Астраханській області, упорядкованої за армійський рахунок за особистою вказівкою екс-міністра. Пана Сердюкова врятував сам пан Пузіков, безоплатно передав базу вартістю 150 млн руб. Міноборони. У підсумку складу злочину в "благоустрій" не залишилося.
Підставою для передачі військовим бази відпочинку "Житне", розташованої в Ікрянінський районі Астраханської області, стало рішення позачергових зборів пайовиків некомерційного партнерства ТОВ "Житне". На ньому два основних власника суспільства, комерсанти Валерій Пузіков і Артур Позов , Заявили про безоплатну передачу своїх часток державним автономним установам Міноборони - Студії військових художників ім. М. Б. Грекова в Москві і Центральному музею бронетанкового озброєння і техніки в підмосковній Кубинці. При цьому ні в музей, ні в студію передане майно поки не надійшло - "Житне" було поставлено на баланс Міноборони, і у відомстві зараз вирішують, як їм розпорядитися.
База відпочинку в дельті Волги, орієнтована виключно на прийом високопоставлених гостей, стала при міністрі Анатолії Сердюкова мало не об'єктом номер один у військовій системі. Глава оборонного відомства регулярно відвідував "Житне" в компанії друзів, у числі яких одного разу виявилися навіть перші особи держави Володимир Путін і Дмитро Медведєв .
Зі зрозумілих причин екс-міністр не шкодував військових сил і засобів для благоустрою елітної бази. Так, наприклад, асфальтовану дорогу до "ЖИТНОМУ" довжиною 8 км з найближчого села Краса прокладав інженерний батальйон Міноборони, а озелененням бази цілий місяць займався взвод технічного персоналу з полку дальньої авіації. Благоустрій, як розповіли військовому слідству десятки свідків з числа колишніх підлеглих Анатолія Сердюкова, курирував він особисто: віддавав розпорядження на залучення робочої сили і закупівлю будматеріалів, стверджував всю проектну та будівельну документацію, навіть літав над "Житньому" у військовому вертольоті, перевіряючи якість виконаних робіт .
Виявлену главою оборонного відомства завзяття, на думку військових слідчих, пояснювалося не тільки його прагненням забезпечити гідний прийом VIP-персонам, а й тим, що "Житне" належало зятю екс-міністра Валерія ПУЗІКОВА. Допомога родичу в головному військовому слідчому управлінні (ГВСУ) СКР порахували зловживанням посадовими повноваженнями, порушивши кримінальну справу за ст. 285 КК РФ. Підозрюваними в ньому, правда, виявилися невстановлені "посадові особи Міноборони", але пан Сердюков, який отримав статус свідка, цілком міг стати одним з них.

[ "Известия», 03.08.2013, «Пузіков і Сердюков говорили мені - ти бидло, нічого ти не повернеш» : Зять екс-міністра оборони Анатолія Сердюкова Валерій Пузіков передав на баланс військовому відомству свою Астраханську дачу незаконно, оскільки земельна ділянка на острові Шкільний і будівлі на ньому спочатку належали не йому, а іншим людям. Колишній газпромівської турбазою володіла астраханська фірма «Жилка». У 2009 році місцеві підприємці втратили бази відпочинку в результаті рейдерського захоплення і шахрайських дій, втративши при цьому більше 9 млн рублів, вкладених в будівництво об'єктів. Тепер дізнавшись про добровільну передачу «астраханської дачі» на баланс Міноборони, вони збираються оскаржити щедрий пузіковскій «подарунок» в суді (...)
До появи на Шкільному Пузікова і Сердюкова на острові господарювала ліцензована база відпочинку «Вікінг», який належав ТОВ «Жилка». Фірма була офіційно зареєстрована і була членом Астраханського туристичного союзу і місцевої торгово-промислової палати. Турбазу підприємці викупили у ТОВ «Астраханьрибагрогаз» (структурний підрозділ «Газпрому»). Туристи туди приїжджали ще з початку «нульових».
- Спочатку ми її орендували, а коли «Газпром» став розпродавати непрофільні активи, купили, - розповідає колишній гендиректор «Ліски» Геннадій Білоусов. - Відпочивали у нас великі шишки з Міноборони і ФСБ. Потім пішов слух, що базу забирають під «дачу Путіна», документів нікому ніяких не показували, але мене залишили на базі директором.
На Шкільний зачастили екс-міністр оборони Анатолій Сердюков і його зять Валерій Пузіков. Вони особисто керували будівництвом нових об'єктів і днопоглиблювальними роботами.
- Я теж з ПУЗІКОВА і Сердюковим спілкувався, поки мене не виставили з острова, - згадує Бєлоусов. - У базу «Вікінг» я вклав більше 6,17 млн руб, там залишилися мої човни, моє майно, тільки прямий збиток від того, що мене просто викинули з бази, склав ще 3,3 млн рублів.
Білоусов не раз подавав офіційні заяви в правоохоронні органи і вимагав повернути викрадене, але його заявам не давали ходу. Нічого не змінилося і після відставки Сердюкова.
- Коли мене виганяли з острова, Сердюков і Пузіков сказали мені, що чинити опір марно і нічого у мене не вийде. «Ти бидло, - заявили вони. - А ми - люди ». Ось так і вийшло: прокуратура впритул нічого не бачить, їх не саджають і навіть звинувачень не висувають, - розповідає Бєлоусов. - Після відставки Сердюкова я написав докладний лист президенту Путіну, в ньому я називав свідків і детально описував, як відбиралося майно, а мені обіцяли «проломити голову». Лист моє передали в СКР, а звідти спустили на районний рівень. Ну а там мені офіційно порадили йти до суду - ніякого складу злочину, на думку місцевих прокурорів і слідчих, в діяннях Пузікова і Сердюкова немає.]
На думку фахівців, після зміни власників бази і її повернення в систему Міноборони подальше розслідування обставин благоустрою "Житнього" втратило сенс. "Подія залишилося, але склад злочину в зв'язку з фактичним погашенням завданих державі матеріальних збитків зник", - говорять експерти. У зв'язку з цим епізод з благоустроєм буде виключений з базового справи "Оборонсервіс" - ГВСУ СКР залишається лише вирішити, коли і з яким формулюванням припинити розслідування.

Відзначимо, що жодне з кримінальних справ "Оборонсервіс", порушених за шахрайство в особливо великому розмірі (ч. 4 ст. 159 КК РФ) при продажу так званих непрофільних активів Міноборони, не стосувалося безпосередньо колишнього міністра. Відповідаючи на питання військового слідства, зачіпають продаж за заниженою вартістю того чи іншого об'єкта, пан Сердюков щоразу пояснював, що ціну визначали його підлеглі-господарники і найняті ними комерсанти. Він же як глава міністерства лише стверджував угоди, не вдаючись у їх фінансові деталі. Спростувати показання екс-міністра теоретично могла б його близька подруга, яка працювала начальником департаменту майнових відносин Міноборони і обвинувачена сьогодні в шахрайстві Євгенія Васильєва , Проте вона мовчить. Не можуть свідчити проти колишнього міністра і інші учасники сумнівних угод з числа військових чиновників і комерсантів, оскільки всі вони безпосередньо з паном Сердюковим не спілкувалися, а отримували команди від його фаворитки. Таким чином, у всіх епізодах шахрайських з точки зору військового слідства продажів екс-міністр вважається введеним в оману підлеглими - його не вдалося залучити за цими фактами навіть в якості підозрюваного.
За даними джерела, близького до слідчо-оперативної групи ГВСУ СКР, "разючі" зміни відбулися і в настрої свідка Сердюкова. На всіх попередніх допитах екс-міністр, як уже повідомлялося, уникав прямих контактів з військовими слідчими - відмовчувався або в крайньому випадку передавав їм свої заздалегідь заготовлені свідчення письмово. Під час же останньої зустрічі, що проходила на початку серпня і присвяченій проведеним головною військовою прокуратурою перевірок за фактами продажу армійської землі в Красногорському районі Підмосков'я і закупівлі меблів для кадетського училища Міноборони в Краснодарі , Екс-міністр вже посміхався, жартував і навіть розповідав співробітникам ГВСУ СКР забавні історії зі свого міністерської життя.
Свідок, скориставшись нагодою, в черговий раз виклав слідству і свою позицію щодо "Житнього", повідомивши, що насправді база будувалася і упорядковували для відпочинку і реабілітації військовослужбовців. Відповідаючи на запитання слідства, чому в такому випадку "Житне" не було відразу поставлено на баланс військового відомства, а потрапило у власність чоловіка його сестри Валерія Пузікова, екс-міністр відповів, що і сам був вельми здивований, дізнавшись про це. За словами пана Сердюкова, він кілька разів віддавав команди підлеглим з числа господарників, щоб ті правильно оформили всі папери по об'єкту. Однак ті нібито не так зрозуміли його і в підсумку підвели. "Ну ви ж самі в погонах і знаєте, як багато в армії дурнів служить", - довірливо поскаржився колишній глава Міноборони. Адвокат екс-міністра Костянтин Ривкін коментувати ситуацію не став.

Як повертають майно у справі "Оборонсервіс"

Історія питання

14 березня Вищий арбітражний суд за позовом прокуратури скасував операцію про продаж ділянки узбережжя на Василівському острові в Санкт-Петербурзі, затверджену міністром Анатолієм Сердюковим. У 2010 році ділянку площею понад 11 тис. Кв. м був проданий московському ТОВ "Трансбуд" за 525 млн руб., після чого був в 2011 році перепроданий ТОВ "Новий дім" уже за 600 млн руб. За рішенням суду об'єкти передані Росимуществу.


В кінці березня ВАТ "Оборонсервіс" отримало назад в дар 100% акцій ВАТ "31-й Державний проектний інститут спецстроітельства" (31-й ГПІСС), а на початку літа повернуло і майно підприємства. У 2011 році ТОВ "Віта Проджект", підконтрольне Фігурантці справи "Оборонсервіс" Євгенії Васильєвої, і ВАТ "Сосновоборелектромонтаж", співвласниками якого були дружина і дочка екс-глави Спецстроя РФ Григорія Нагінскій, придбали пакети акцій ГПІСС на 70% і 30% відповідно. За версією слідства, загальна сума угод із продажу майна та акцій була занижена на 350 млн руб. Рада директорів холдингу "Титан-2", засновника "Сосновоборелектромонтажа", вирішив розлучитися з активами, після того як вони були заморожені.
Тоді ж, у березні, інвестори відмовилися від акцій ВАТ "439-я Центральна експериментальна військово-картографічна фабрика", придбаних за 1,1 млрд руб. За версією слідства, об'єкт був проданий з заниженням вартості на 50 млн руб. Крім того, фабрика опинилася обтяжена мільйонними боргами. В результаті вона повернулася у власність Міноборони.
У серпні Арбітражний суд Краснодарського краю прийняв до розгляду проект мирової угоди між ТОВ "Сітіінжінірінг" і Росмайно. По ньому Міноборони поверне собі ділянку на узбережжі Азовського моря в селищі Пересип площею 3,1 га, відомий як "дача Сердюкова". Він був проданий "Сітіінжінірінгу" за 92 млн руб. Раніше Міноборони вклало в ділянку більш 300 млн руб.
Також в Арбітражний суд Московської області подано позов Міноборони про повернення 12 об'єктів нафтоперевалочного комплексу в Мурманської області, проданих в 2012 році ТОВ "Коммандо Сервіс" за 455 млн руб. На думку прокуратури, ціна була на 240 млн руб. нижчою за ринкову.
Сергій Машкін
Антон Мухатаєв

****


Коханка Сердюкова вояжує по бутіках

Євгенія Васильєва регулярно порушує режим домашнього арешту

Євгенія Васильєва

Головна фігурантка справи "Оборонсервіс" непогано проводить час в очікуванні вироку: під час дозволених прогулянок відвідує дорогі бутики. І, як з'ясував Life News, не завжди встигає повернутися додому вчасно.
З елітної квартири в Молочному провулку Євгенія Васильєва - головна фігурантка справи про багатомільярдну аферу в міністерському "Оборонсервіс" вийшла разом з колишнім адвокатом Ольгою Козирєвої.
На прогулянку у найзнаменитішої блондинки військового відомства було рівно три години. Вихід "у світ", як пояснили в суді, не «привілей", а одна з умов її домашнього арешту.
Євгенія Васильєва наділу темні окуляри, щоб не привертати увагу перехожих: після корупційного скандалу в Міноборони її ім'я не виходить з стрічки новин.
Кореспондент Life News проводив фігурантку гучної справи спочатку до Храму Христа Спасителя, а потім і до переходу метро, ​​в який Васильєва і спустилася несподівано для всіх. Фаворитка екс-міністра оборони Анатолія Сердюкова, мабуть, вирішила стати "ближче до народу".
Однак в московській підземці колишня чиновниця провела не більш п'яти хвилин: її кінцева Станція - "Охотний ряд". Васильєва бадьорим кроком пройшла повз Великого театру і попрямувала в ЦУМ.
Поки інші фігуранти справи "оборонки" нудяться в СІЗО, екс-чиновниця спокійно ходить по магазинах. Пристрасть до шопінгу, судячи з усього, для неї сильніше бажання подихати свіжим повітрям.
Сонячні окуляри від Шанель, сумки від Еміліо Пуччі і Вікторії Бекхем: середня вартість однієї такої речі - 2500 тисячі доларів. Так що чутки про те, що соратниця Сердюкова небайдужа до світових іменитим брендам, підтвердилися ще раз.

Цінники в бутіку, де скуповується Євгенія Васильєва


На примірку суконь в бутику "Донна Каран", екс-глава Департаменту майнових відносин Міноборони, обвинувачена в шахрайстві на шість мільярдів рублів, витрачає не менше півгодини. Ціна тільки однієї з сподобалися Васильєвої речей становила 136 тисяч рублів.
Проте, з магазину арештантка вийшла без пакетів: вибагливим смакам Євгенії в цей день асортимент бутиків, мабуть, не відповідав.
Через пару днів Васильєва знову вийшла на чергову шопінг-прогулянку. На цей раз, не дочекавшись відкриття ЦУМу, вона поміняла маршрут. Спершу в "Охотному ряду" колишня чиновниця в прямому сенсі слова запаслася носками. А потім вже в головному універмазі столиці вирішила і повністю оновити свій гардероб: в бутиках якраз стартував продаж осінньо-зимової колекції. Свою любов до виключно дорогим вбранням Васильєва ніколи не приховувала.
Її марш-кидок по магазинах закінчився рівно о 12:40. У Васильєвої було 20 хвилин на те, щоб повернутися вчасно. На прогулянці за нею стежать не тільки журналісти: співробітники ФСВП контролюють кожен рух VIP-обвинуваченої. Щоб не запізнитися додому, Васильєва знову поїхала на метро.
Проте, від запізнення головну блондинку військового відомства громадський транспорт рятував не завжди. Наприклад, за три дні до цього, під час однієї з таких шопінг-прогулянок, Васильєва вийшла зі станції "Парк Культури" о 13:03. До будинку на Молочному провулку - майже 700 метрів. На машині, з урахуванням пробок, хвилини три-чотири. А значить, головна обвинувачена у справі "Оборонсервіс" повернулася додому як мінімум на сім хвилин пізніше призначеного часу.
До речі, 13 червня Євгенія Васильєва запізнилася додому на цілих 16 хвилин. І ледь не втратила за це цілої години вільного від арешту часу.

джерело: lifenews.ru , 02.09.2013

****
Підрядники Сердюкова вимагають через суд 1,2 млрд рублів


Міноборони перевело у скандальній контрактом з автомобілями Генштабу более 10 млрд рублей, но 10% з них до віконавців НЕ дійшло.
Історія з передачею автопарку Генштабу , В якій замішані екс-міністр Анатолій Сердюков и его зять Валерій Пузіков, получила несподіване продовження. Як з'ясували ЗМІ, более 1 млрд рублей, віділеніх на обслуговування міністерського автотранспорту Вже при новому міністрі оборони Шойгу, так и не дійшлі до безпосередніх віконавців скандального держзамовлення. У Міноборони запевняють, что всі кошти за ЦІМ контрактом - более 10 млрд рублей - Вже перераховані.
Арбітражний суд московської області Розгляну иск автотранспортної компании «Б-Авто-Б» до ФГУП «Санкт-Петербурзький інженерно-технічний центр Міноборони России» про Стягнення заборгованості в 1,2 млрд рублей. Мова в позові идет про скандальний контракті № 65 на 10 млрд рублей Із забезпечення автотранспортом Військових частин в 2011-2013 роках.
Цей контракт укладався за безпосередньої участі екс-міністра оборони Анатолія Сердюкова, який вирішив «оптимізувати» витрати на автопарк Генштабу, ліквідувавши / hearsay / 12931/24 філії в / ч 83466 по всій країні. У підсумку вийшло, що військові спочатку безоплатно передали в користування ФГУП 560 автомобілів - від люксових іномарок до «КамАЗів», а потім у нього ж взяли свої машини в оренду. За підрахунками слідчих тільки один автомобіль став обходитися міністерству в 6,1 млн рублів на рік. Причому для отримання контракту ФГУП надало підроблену безвідкличну банківську гарантію на 1 млрд рублів від Тверського комерційного банку КБЦ.
З березня 2007-го по травень 2010 року генеральним директором ФГУП був Валерій Пузіков. Правда, називалося воно тоді інакше - ФГУП «Санкт-Петербурзький інженерно-технічний центр Федеральної податкової служби» , Та й перший держконтракт був на скромні 400 млн рублів. За кілька днів до його закінчення з'явився аналогічний - але вже на 3,5 млрд до кінця 2012 року. ФГУП за цей час перейменували, залишивши, втім, повним «тезкою», вже не ФНС, а Міноборони.
Тим часом самостійно це замовлення «Санкт-Петербурзький інженерно-технічний центр МО» був виконати не в змозі, і тому до обслуговування техніки був притягнутий субпідрядник - підмосковне автотранспортне підприємство «Б-авто-Б».
Влітку минулого року після перевірок угод, укладених за участю екс-міністра Анатолія Сердюкова, ГВСУ порушила кримінальну справу за фактами махінацій з 10-мільярдним контрактом. Однак, як стверджують джерела у військовому відомстві, Міноборони не тільки не стало розривати цей кабальний договір з ФГУП, але навіть перерахувало за нього всі засоби.
- За останні 1,5 місяці в рамках завершення контракту ФГУП перерахували 800 млн рублів, - запевняють джерела. - Таким чином, у ФГУП пішли всі 10 млрд рублів, які були прописані в контракті. І Міноборони в рамках цього контракту нічого нікому не повинно.
Однак в «Б-авто-Б» запевняють, що грошей вони не бачили з березня цього року.
- Я не знаю, кому перераховувалися гроші, але розраховуватися з нами ФГУП перестав ще в березні, - розповідає директор «Б-авто-Б» Сергій Барсуков. - За нашої участі було проведено парад 9 травня 2013 року. Ми перевезли десятки тисяч людей, що було передбачено контрактом, але не отримали за це ні копійки.
За словами Барсукова, в цілому ФГУП заборгував підприємству 1,2 млрд рублів.
- Ми вже подали позов до арбітражного суду, - пояснює Барсуков. - І одночасно призупинили по всій країні підвезення солдатів і офіцерів до місць служби.
За його словами, зараз командири військових частин замість професійних водіїв за кермо автобусів садять солдатів-строковиків, що в принципі забороняє російське законодавство.
- Категорія Е, що дає право керувати автобусом і перевозити людей, відкривається тільки після трьох років безперервного водійського стажу, - пояснює Барсуков. - Звідки у 18-19 річного солдата-строковика візьметься цей стаж? Звичайно ж, його немає.
За словами джерела у військовому відомстві, спочатку ідея була хороша: замість тентованих вантажiвок використовувати комфортабельні автобуси для підвезення солдатів на полігони або до іншого місця вимоги. Однак на етапі її реалізації все закінчилося масовими розкраданнями, зауважує співрозмовник в ГВСУ.
- Якщо трапиться ПП із загибеллю військовослужбовців, відповідати доведеться і керівникам частини, які знали, що строковиків садити за кермо автобуса не можна, а вони все одно посадили, - каже адвокат Олександр Островський.
У ФГУП «Санкт-Петербурзький інженерно-технічний центр Міноборони Росії» ситуацію, що ситуацію не коментують, кажучи, що потрібно дочекатися рішень суду. Тим часом, в червні цього року були заарештовані колишній генеральний директор ФГУП «Санкт-Петербурзький інженерно-технічний центр Міноборони Росії» Валерій Сєдов і головний бухгалтер підприємства Ірина Пєтухова. Вони підозрюються по ч. 4 ст. 159 ( «Шахрайство, вчинене в особливо великому розмірі») і ч. 4 ст. 160 КК РФ ( «Привласнення та розтрата, вчинені в особливо великому розмірі»).
На думку фахівців, після зміни власників бази і її повернення в систему Міноборони подальше розслідування обставин благоустрою "Житнього" втратило сенс. "Подія залишилося, але склад злочину в зв'язку з фактичним погашенням завданих державі матеріальних збитків зник", - говорять експерти. У зв'язку з цим епізод з благоустроєм буде виключений з базового справи "Оборонсервіс" - ГВСУ СКР залишається лише вирішити, коли і з яким формулюванням припинити розслідування
джерело: «Известия» , 03.09.2013
Звідки у 18-19 річного солдата-строковика візьметься цей стаж?