Строительство »

BSNews :: Чиновники в Алушті, що дали незаконні дозволи на будівництво, тепер вимагають зачистити набережну / Фото

В Алушті почалася підкилимна метушня навколо знесення будівель на набережній - його анонсував раніше глава уряду Криму Сергій Аксьонов. Але впливові власники апартаментів і ресторанів, збудованих з порушеннями закону біля самої води, намагаються виторгувати собі привілеї.

За допомогою міської влади вони виводять найодіозніші будови з-під знесення або, на худий кінець, намагаються виторгувати собі компенсації, пише Алушта24 .

23 березня в адміністрації Алушти відбувся круглий стіл з питання Концепції розвитку набережній Алушти. На захід були запрошені проектні організації, які представили своє бачення комплексного розвитку різних ділянок набережної, а також жителі та підприємці Алушти, інтереси яких можуть торкнутися пропоновані зміни.

За словами глави окупаційної адміністрації Алушти Галини Огневой, «в сьогоднішньому обговоренні ми хочемо почути думку більшості алуштинців, тому що більшість алуштинців хочуть бачити це прогулянкової зоною, вільною від будь-яких будівель, неєвропейського типу торгових точок, ресторанів, кафе, тимчасових споруд; хочуть, щоб це було цивільно, по-європейськи, з відкритим доступом до моря ... Це повинно бути красиво, це повинно бути цікаво, так, щоб привернуло і наших гостей, і ми з гордістю говорили: в Алушті обладнана сучасна європейська набережна ».

Набережну в Алушті дійсно треба розчищати, бо виглядає вона сьогодні просто жахливо.

Набережну в Алушті дійсно треба розчищати, бо виглядає вона сьогодні просто жахливо

Фото сайту alushta24.org

Трохи бентежить, правда, той факт, що облагороджувати її беруться ті самі чиновники, які раніше видавали дозволи на її забудову - причому не тільки в українські, а й в російські часи.

В ході круглого столу проектними організаціями було представлено 4 концепції планування окремих ділянок набережної різного ступеня опрацювання. Для учасників так і залишилося загадкою, хто і яким чином відбирав ці проектні організації і видавав їм завдання: про це на круглому столі не прозвучало ні слова.

Одна з концепцій була розроблена на замовлення російського мільярдера Олександра Лебедєва.

Іншу концепцію представили молоді сімферопольські архітектори зі студії 8D. Їх проект виявився дуже добре опрацьованим і дорогим у виконанні, проект включає зйомки з квадрокоптера. Хто за це заплатив, залишилося нез'ясованим, але зрозуміло, що у проекту є впливовий інтересант.

Ще один проект представив ГУП «Інститут стратегічного планування». Проекту, як такого, у них немає - вони просто просять всіх, у кого є ідеї з перебудови набережної, їм дзвонити і писати.

Проекту, як такого, у них немає - вони просто просять всіх, у кого є ідеї з перебудови набережної, їм дзвонити і писати

Фото сайту alushta24.org

Загальна тенденція представлених проектів полягає в тому, що вони ніяк не враховують сформовану забудову прибережної зони, так само як і не реалізують той самий комплексний підхід до розвитку території, про який глава окупаційної адміністрації Алушти говорила на початку заходу.

Зате архітекторами були запропоновані торгові центри прямо на березі, двоярусні торгові галереї з видом на море і безліч інших, м'яко кажучи, неоднозначних рішень.

Як зазвичай буває на подібних заходах, найцікавіше почалося в процесі обговорення запропонованих проектів.

Власники та орендарі об'єктів говорили про знищення владою малого бізнесу, про те, що їх сім'ї і сім'ї співробітників після знесення залишаться без засобів до існування.

Прослизав і інший не менш хвилююче питання: чому ті ж чиновники, які раніше видавали їм дозволи на будівництво, оренду, торгівлю і іншу підприємницьку діяльність, сьогодні в перших рядах кричать про незаконність цих виданих дозволів? І чому тих, хто явно порушив закон і поставив свої будови прямо на березі моря, всіма правдами і неправдами намагаються вивести з-під програми знесення?

Мова, зокрема, йшла про два об'єкти, нахабним чином побудованих прямо на пляжі - готелі «Каліпсо» та ресторані «Санта-Круз». 17 березня депутати міськради Алушти одноголосним рішенням виключили з переліку об'єктів, що зносяться місцевою владою.

17 березня депутати міськради Алушти одноголосним рішенням виключили з переліку об'єктів, що зносяться місцевою владою

Фото сайту alushta24.org

Готель «Каліпсо» збудований прямо на гальковому пляжі Професорського куточка, буквально в п'яти метрах від урізу води. Земля, на якій він був побудований, відповідно до ст.58 Земельного кодексу України відноситься до категорії Водного фонду, а ст.62 цього ж кодексу забороняла розміщення тут будь-яких капітальних об'єктів, це ж регламентували норми СанПіН. За документами «Каліпсо» був проведений як «рятувальний пост» і «климатопавильон».

На алуштинських депутатів натиснули зверху, впевнений кримський громадський працівник Олександр Таліпов. За його даними, готель «Каліпсо» належить депутату «держради» окупованого Криму Івану Луценко. Цей єдинорос входить до складу комітету «держради з майнових та земельних питань», і більш нічим не примітний.

«Жодного розробленого проекту закону або нормативного акту за 2,5 року - тільки 25 млн рублів доходу за 2015 рік і значний список ділянок, будинків і машин», - зазначає Таліпов.

Зараз представники «Каліпсо» показують документи, отримані при Україну, апелюючи до 6-ФКЗ, який гарантує визнання паперів та перереєстрацію об'єкта в Росії. Проте, об'єкт очевидно незаконний, оскільки розташований в прибережній захисній смузі Чорного моря.

Схожа історія з рестораном «Санта-Круз», збудованому над пляжем з використанням площі місцевого кліматопавільйону. При цьому ресторан не просто розташований на березі, але і йде на десятки метрів у море, маючи в своєму розпорядженні свої конструкції прямо на бунах. За непідтвердженими поки даними, до цього ресторану має відношення «король кримських пляжів», власник компанії «Кримтур» Євген Михайлов (не плутати з авторитетним «солнцевські» бізнесменом, також мають інтереси в Криму).

Основним опонентом підприємців в цій частині круглого столу виступив перший заступник голови окупаційної адміністрації Алушти Олексій Боярчук, який займав при Україну пост міського голови Ялти. Цей чиновник підтримав їх, заявивши: адміністрація всіма силами намагається зняти з себе відповідальність за прийняття рішення про знесення тих чи інших будівель, і по можливості відправляє всі справи до судів.

Потім Боярчук закликав очистити набережну Алушти і від «Каліпсо» теж. Тут присутні зовсім очманіли: більшість з них були присутні 17 березня на сесії міськради Алушти і були свідками того, як з незрозумілої причини депутати міськради проголосували проти подачі позовних заяв про знесення «Каліпсо» та «Санта-Круз».

Секрет цієї жіріновщіни відкрився пізніше, коли Боярчук, на питання власників будівель, яке право мають чиновники зносити будівлі, якщо вони самі ж кілька років тому видавали на них дозволу, відповів: добре, ми вас зносити не будемо, а як ви подивіться на знесення ваших сусідів? І тут комерсанти вирішили, що їх хочуть стравити між собою.

Ще одна цікава деталь: Боярчук заявив присутнім, що він - прихильник примусового викупу зносяться об'єктів у власників, і що їм повинні надати взамін іншу землю, але вже не на набережній. Це відразу ж породило у недостатньо породистих власників будівель на набережній припущення, що «» Каліпсо »та« Санта-Круз »вивели з-під суду по знесенню, щоб дати їх власникам можливість отримати викуп. Тим часом, викуп, на переконання присутніх, відповідно до закону 6-ФКЗ належить всім, у кого є права власності. Коли почнеться викуп, невідомо.

В цілому, судячи з тону головуючих, вони не приховували, що просто імітують діалог.

«Ми, звичайно, вас тут послухаємо, але набережну все одно треба очистити, це вирішено» - так можна сформулювати лейтмотив виступів з президії.

Це не останні збори з приводу знесення: 27 марта свою концепцію перебудови набережної представить на слуханнях російський олігарх Олександр Лебедєв (не плутати з міжнародним аферистом Павлом Лебедєвим, що спотворює Севастополь). При України цей колишній співробітник КДБ, який володіє в Алушті і Ялті низкою знакових об'єктів курортної нерухомості, вже намагався надати буржуазний лоск місцевому променаду. Але, вклавши гроші в облаштування одного з ділянок набережної, він так і не зміг захистити його від подальшої забудови Халабуда, майже зжерти все суспільний простір на Південному березі Криму.

І чому тих, хто явно порушив закон і поставив свої будови прямо на березі моря, всіма правдами і неправдами намагаються вивести з-під програми знесення?